Jump to content

Słuchawki wokółuszne do elektroniki ~350zł

vavax0
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Postanowiłem sobie sprawić nowe słuchawki na święta. Mam do wydania około 350zł. Dużo pracuję późnymi wieczorami w domowym zaciszu, średnio spędzam 3-4h w słuchawkach, więc muszą być stosunkowo wygodne i najlepiej zamknięte. Gdyby miały wymienne pady to byłby kosmos, ale na to nie liczę. Słuchawki przez większość czasu będę używał w domu, ale znając życie raz na jakiś czas zdarzy mi się je zabrać na dłużą podróż do autobusu lub samolotu. Najczęściej słucham wszelkiego rodzaju muzyki elektronicznej i na tej muzyce się skupmy, ale wiadomo od w zależności od potrzeby i nastroju puszczam też inne gatunki. W tym momencie nie posiadam żadnego DACa, muzyka leci prosto z komputera lub ewentualnie telefonu - Huawei P9, ale nie wykluczam zakupu jakiegoś sprzętu, który pomógłby dodatkowo napędzić słuchawki w niedalekiej przyszłości.

Przez pół roku używałem Takstar HD6000, które sprawdzały się świetnie, dopóki jakiś nieznany mi bliżej człowiek postanowił sobie owe słuchawki przywłaszczyć bez mojej wiedzy. Wygoda użytkowania pozostawiała trochę do życzenia, bo rzeczywiście co jakiś czas musiałem dawać odpocząć uszom, ale tragedii też nie było. Nie mam zwyczaju obchodzić się ze słuchawkami jak z jajkiem, tak więc Takstary były ze mną zawsze i wszędzie, właściwie nigdy mnie nie zawiodły. Poza tym dawały radę w muzyce, którą słucham. 

Właściwie miałem je kupić bez zastanowienia ponownie, ale natknąłem się na jedno, drugie forum i zacząłem się zastanawiać czy znajdę coś lepszego w tej cenie jednocześnie pokrywającego się z moimi wymaganiami.

Do tej pory jedynie Reloop SH-P1 wpadły mi w oko, ale nie mam pojęcia jak one się sprawują w elektronice i ogólnym użytkowaniu w porównaniu do HD6000.

Jeśli mielibyście dla mnie jakieś sugestie lub propozycje to chętnie skorzystam.

Dziękuję i pozdrawiam,

Paweł

cześć

do tego gatunku muzycznego chyba nie dostaniesz lepszych niż te, które już miałeś.

co do wygody, to po prostu trzeba je trochę rozciągnąć np. zostawić na parę nocy na jakimś przedmiocie - wtedy ten ucisk się zmniejsza - ewentualnie zmiana padów na te z hm5 - na pewno wygodniejsze rozwiązanie, lecz nie wiem jak wtedy z dźwiękiem.

Nowe HD6000 leżą od 2h tuż koło mnie ;)

Spróbuje zainwestować jeszcze w jakieś pady z czystej ciekawości, może jakiś recabling też zrobię.

Teraz mnie czeka zakup słuchawek dokanałowych... Ledwo te dostałem, a swoje dotychczasowe SHE3590 wczoraj zgubiłem.... Teraz się zastanawiam czy brać Brainwavz Delta czy MRICE E300.

jakość tego "mięska" jest też zacna. to nie jest bezmyślny "brzdęk brzdęk". scena w elektronice jest najmniej istotna ze wszystkich aspektów, chyba, że ja za "elektronikę" uważam inny gatunek (np. trance czy/lub podgatunki house). słuchawki na pewno są fun'owe i to bez dwóch zdań, ale właśnie imo takie są najlepsze do w/w gatunków. 

miałeś przyjemność odsłuchu tych słuchawek? bo widzę bardzo sceptyczne podejście do tematu, co w innych przypadkach Ci się nie zdarzało

Tak, miałem możliwość odsłuchu praktycznie wszystkich wariantów K240 licząc od modeli z lat 80-tych po współczesne. Znam ich zachowanie odnośnie kontroli niskich tonów, wrażliwości na kontrolę, efekt tłumienia oraz docelowe cechy napędowe sprzętu źródłowego. W elektronice to właśnie scenę ustawiłbym jako najważniejszy element, choć mocno łączący się właśnie z funowym charakterem, którego K240 akurat nie brakuje. Dlatego też traktuję je jako tańszą alternatywę np. dla DT990, również mające swoje mocne oparcie w tychże aspektach. Dopiero w gatunkach klubowych i ciężkim electro / dubstepie tonalność wychodzi z reguły na pierwszy plan. 

Których przypadkach?