Jump to content

Audio Technica ATH-m50x - co je dobrze napędzi?

Recommended Posts

Witam

Posiadam słuchawki Audio Technica ATH-m50x podpięte do integry ALC1150 od Realteka, których używam praktycznie tylko do muzyki wszelkiego typu.

Byłem bardzo zadowolony z dźwięku, ale niestety zepsuł mi się front panel, a ta karta ma wzmocnienie tylko na front panelu. Efekt: aktualnie słuchawki grają po prostu bardzo-za-cicho. 

Posiadam budżet do +-400 złotych na coś co je dość dobrze napędzi - tak, żeby się dobrze zgrało. Otóż problem w tym, że nie mam doświadczenia w audio. toteż nie wiem co się z nimi dobrze zgra. 

Prawdopodobnie kupiłbym AIM SC808 bez zbędnych zastanowień, ale niestety nigdzie w internecie nie ma aktualnie sklepu, który sprzedaje tę kartę. Jest tylko jeden sklep w którym cena jest wysoko (o 100 złotych) zawyżona. Na allegro też nie ma. "Brak zapasów - dostawa w połowie grudnia" - czyli pewnie po świętach znając życie. Poczekałbym, ale aktualnie mam tak słaby dźwięk, że nie przeżyję tego raczej... Albo po prostu przez brak doświadczenia/głupotę nie potrafię żadnego sklepu znaleźć, kto wie. 

Wstępnie zastanawiałem się nad zew. DAC/AMP "Fiio E10k Olympus2". Zastanawiałem się też nad Audiotrak Prodigy Cube, chociaż czytając angielskie fora nie dość, że odradzają - to dowiedziałem się też, że te słuchawki (które kupiłem ok. 4msc temu) są beznadziejne. Szkoda trochę.. :( No i AIM SC8000. Być może jest jeszcze inna karta wew./zew. która jest jeszcze lepsza :)

Zależałoby mi na tym, żeby się po prostu dobrze zgrało z tymi słuchawkami, no i żeby nie płacić np. 400zł zamiast 200zł tylko po to, żeby dźwięk był mega minimalnie lepszy. 

Z góry bardzo dziękuję i za cierpliwość, i za pomoc. 

PS.: Gratuluję stworzenia tak doskonałej strony. 

Edited by Wenoxer

Witam i dziękuję za miłe słowo.

Alternatywą byłoby dla Pana szukać myślę egzemplarza używanego. SC808 to jedno z najbardziej opłacalnych źródeł, jakie może Pan zakupić w tej cenie. SC8000 jest opcją głównie wtedy, gdy nie stać Pana na 808 lub nie ma Pan możliwości jej zakupu - a więc tak jak teraz. Teoretycznie z zewnętrznych alternatyw można byłoby faktycznie spróbować ze słabszym prądowo Audiotrakiem Prodigy Cube, ale jego największą zaletą będzie wymienny OPA. Jego dokupienie to co prawda dodatkowe koszta, ale można tak jak na SC808 dostosować sobie dźwięk pod własne potrzeby. Są jeszcze układy S.M.S.L, ale tych nie miałem okazji testować i jedynie mogę w tym momencie najwyżej nakierować na ich trop. 

Osobiście mimo wszystko szukałbym SC808, jako że to naprawdę najlepsza opcja z wyraźną różnicą na plus ponad innymi rozwiązaniami.

To są przecież słuchawki portable, stworzone do przenośnych odtwarzaczy. Z tego względu zostały zaprojektowane tak, że nie mają dużych wymagać do źródła. Osobiście słuchałem ich z integry (model M50 bez x) i byłem 100% usatysfakcjonowany, a czy będzie jakiś zauważalny przyrost z lepszym źródłem, nie wiem, ale osobiście bym się za bardzo nie spodziewał rewolucji. Szukałbym raczej taniego, dobrze grającego daca w stylu fiio e10 czy smsl m2, choć aktualnie może jest jeszcze coś innego z budżetówki warte uwagi. Nie jestem w temacie od pewnego czasu.