Jump to content

Słuchawki w przedziale 400-600 zł.

plemotnik
 Share

Recommended Posts

Cześć

Nadszedł czas zakupu słuchawek do raczej domowego użytku.

Konstrukcja słuchawek jest dla mnie raczej bez znaczenia, ale w przypadku w zasadzie znikomego / mega sporadycznego użytkowania na zewnątrz jak najbardziej w grę wchodzą słuchawki nauszne, chyba że jakieś dokanałowe będą lepszym wyborem wtedy również nie mam z tym problemu.

Słucham różnej muzyki zasadzie chyba wszystkiego z pominięciem metalu i muzyki klasycznej. Sporo muzyki typu flume / rudimental / najróżniejszy rap / chet faker itp.

Bassheadem jakimś nie jestem ale musi go trochę być, myślę że pewnie odpowiadałoby mi brzmienie lekkiej V-ki

Źródłem będzie głównie PC z kartą Asus Xonar Dx / Macbook Pro 2015 / Telefon Xiaomi Mi 5

Budżet to 400  - 600 zł. Górna kwota jest już raczej nie przekraczalna, wolałbym nawet coś minimalnie tańszego ale rozpatrzę wszystkie propozycję. Sprzęt tylko nowy, muszę mieć na niego FV + najlepiej jakąś gwarancję ;)

Edited by plemotnik

Rozkminiłem taką opcję że zamówię 3 pary słuchawek i jedną po prostu sobię zostawie.

Póki co wybrałem taką trójkę ale jestem pewien co do jedynie 1 pozycji, boję się trochę że braknie mi basu w tych AKG ale chciałbym je spróbować. Nie chcę raczej brać więcej niż 3 par słuchawek i 2 odsyłać. Ma ktoś jeszcze jakieś inne porpozycje? Zakupu na 99% dokonam w morele ponieważ biorę tam mase rzeczy i będzie mi tak wygodnie.

1) AKG K550 MK2
2) Shure srh840
3) Audio technica ath m50x

Argumenty za i przeciw można sobie wyrobić samemu podczas czytania uzasadnień do konkretnych pozycji. A co do HyperX, uzasadnienie zawarłem w tym konkretnym artykule: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/
Można się z nim zgodzić, można i nie. Osoba kupująca jest jednocześnie tą najbardziej decyzyjną.

Tak czy tak mój budżet jest nieco większy i nie potrzebuję słuchawek do gier / mocno wyciszonych / do dłuuugich odsłuchów. 

Wyciszenie wręcz obojętne, tak więc mogą być zamknięte, pół-otwarte lub otwarte. Użytkowane będą pewnie nie więcej niż 4-5h na raz i to w na prawdę sporadycznych sytuacjach. Raczej krótsze odsłuchy ( godzina do góra trzech godzin ).

Czytałem twoją listę polecanych słuchawek ale dalej mam mętlik w głowie.

Hm5 mnie interesowały ale odpadły stuprocentowo ze względu na jakość wykonania. Trochę poczytałem i generalnie jest dramat z pękającymi elementami.

K550 aktualnie można zakupić tylko mk2, podobają mi się wizualnie, jestem ich strasznie ciekaw ale nieco boję się że mimo że nie jestem bassheadem to basu będzie zbyt mało.

O shure srh840 / Audio technica ath m50x nie znalazłem zbyt wiele opinii

DT 990 zazwyczaj są polecane w wersjach z większą impendacją - nie mam czym tego napędzić

Dochodzą jeszcze Momentum on ear 

Szczerze mówiąc za dużo tego i mam już powoli dość myślenia nad tym co wziąć dlatego byłbym wdzięczny jeżeli ktoś pomógłby mi wybrać chociaż taką topową trójkę a potem odsłuchując je na spokojnie w domu już sam sobie poradzę.

Myślę że k550 mk2 chciałbym przetestować na pewno, nie jestem pewien co do innych dwóch par. Najlepiej wszystkie chciałbym wziąć w jednym sklepie który ma dość dobre ceny. Póki co jestem nastawiony na morele.net bo patrzyłem i ceny są ok + biorę stamtąd spore zamówienie więc przy pomocy ew ktoś może się zasugerować dostępnością słuchawek w tym sklepie. Ew nie ma problemu zmiany na inny jeżeli będą tam dostępne wszystkie pary

Przede wszystkim proszę się uspokoić i zebrać na spokojnie myśli. Dużą częścią działalności bloga jest samodzielność kupującego w podejmowaniu decyzji. Wynika to chociażby z tego, że nie jestem Panem i nie mam specjalnie możliwości poznania Pana gustu oraz tego jak dane słuchawki Pan odbiera. Najczęściej ten problem dotyczy właśnie basu. Posiadam w swojej kolekcji słuchawki lekkobasowe, gdzie jednocześnie spotykałem osoby twierdzące, że momentami jest im tego basu aż za dużo. 

Ma to swoje podłoże nie tylko w sprzęcie i doświadczeniach z innymi modelami, ale też właśnie subiektywnym i indywidualnym sposobie odbierania dźwięku. Dlatego też od pewnego etapu tak czy inaczej będzie musiał Pan dla swojego bezpieczeństwa i tak poradzić sobie sam i podjąć decyzję własnoręcznie. Aby ułatwić roztrząsanie wielu dylematów zakupowych, lata temu napisałem artykuł nt. samodzielnego wybierania słuchawek: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

Mam wrażenie czytając Pana problemy, że przynajmniej połowę wątpliwości lektura powyższego mogłaby rozwiązać. Zapomina Pan również o dwóch elementarnych rzeczach:

• nie ma Pan noża na gardle, także spokój we wszelakich zakupach jest wskazany nawet wówczas, gdy się Pan zapętli i będzie musiał wrócić do punktu wyjścia,
  • w polskim prawie jest przewidziane ustawowo 14 dni na zwrot produktu zakupionego przez Internet bez podania przyczyny (jeśli został nabyty przez osobę fizyczną). Oznacza to, że kupując słuchawki może Pan się w dwa tygodnie z transakcji wycofać, jeśli coś będzie nie tak.

Myślę że zwłaszcza te ostatnie powinno zmienić diametralnie Pana optykę. Na Pana miejscu zdecydowałbym się na K550 i po prostu przekonał się sam. Jeśli spełniają większość Pana nadziei i jak sam Pan pisze jest ich ciekaw, to najzwyczajniej w świecie trzeba spróbować i uciąć wszelkie spekulacje lub rozterki. Pod DX jest to jedna z wydajniejszych par, jakie może Pan kupić teraz na rynku.

Z SRH840 jest ogólnie taki problem:

350x700px-LL-85f675b8_20130226_174452.jp

więc raczej nie decydowałbym się na ten model. 

DT990 to już troszkę poważniejszy sprzęt i pod coś większego kalibru niż DX. Jeśli nie planuje Pan zakupów w przyszłości, skreśliłbym.

Może Pan spróbować jeszcze np. Audio-Techniki ATH-A500X. Zwłaszcza jeśli K550 okazałyby się faktycznie za mało basowe i trzeba byłoby je zwrócić. Ostatnią alternatywą mogą być jeszcze SoundMagic HP150 lub HP200, jeśli uda się na te ostatnie znaleźć okazję poniżej 620-700 zł. 

Tak więc SRH840 Odpadają, DT990 również ze względu na trudność z 'napędzeniem'

Hmm, jeżeli chodzi Ci o ten model HP200 to tutaj cena wydaje się dość atrakcyjna : https://www.morele.net/sluchawki-soundmagic-hp200-czarny-593618/

Ath - A500X niestety w tym sklepie nie ma więc nie za bardzo chce mi się już kombinować

A co sądzisz jeszcze o https://www.morele.net/sluchawki-sennheiser-momentum-on-ear-m2-oei-black-849606/ / https://www.morele.net/sluchawki-audio-technica-ath-m50x-black-636810/ ?

Wiadome - rozumiem, nie jest Pan mną ale pytam głównie o jakość wykonania / ewentualną opłacalność zakupu / zastosowanie w moim przypadku

Na 100 % Biorę więc

1) K550 MK2

2) HP200

3) ?

Testowałem większą odmianę M2 OE, wypadły stosunkowo dobrze w większości aspektów, z wykonaniem na czele: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-sennheiser-momentum-m2-aeg/

M50X to model grający na planie "V", do tego przy dużych głowach może powodować dyskomfort. Osobiście wolałbym wypróbować z tych dwóch par M2 OE, jako że będą brzmieniem w tym samym kierunku ustawione, co m.in. właśnie K550. Nawet jeśli jest to model bardziej przenośny niż domowy, z jakością Sennheiserów z serii Momentum myślę warto się tak czy siak zaznakomić na jakimś etapie.

A więc sprawa wygląda tak. Udało mi się znaleźć w Rzeszowie sklep w którym mogłem odsłuchać kilka par słuchawek.

Póki co odsłuchałem na telefonie Mi5 ale muszę zmienić w nim soft ponieważ ten który aktualnie mam jest bardzo 'cichy' i mogło to niekorzystnie wpłynąć na ocenę niektórych słuchawek. Na dniach wrócę odsłuchać jeszcze raz ale z nowym softem + macbookiem.

1) AKG K550 MK2

Nie wiem czy trafiłem na felerny model czy te słuchawki muszą się trochę wygrzać czy po prostu takie są ale jak dla mnie basu tam nie było w ogóle, w zasadzie 0. Miałem wrażenie że ten bas jest mega płaski, w ogóle mi to nie odpowiadało. Reszta pasm bardzo fajnie.

2) ATH M50X

Tutaj faktycznie, basu niestety było już za dużo ale jeżeli miałbym dokonać wyboru zdecydowanie byłyby to ATH niż K550.

3) Senki HD380 Pro

Podobne wrażenie jak powyżej, do tego tragiczny zwijany kabel ważący 10 kg, wiem że bezproblemowo można go wymienić ale tutaj już zaczyna się zabawa w kupno kabla a nie że wszystko jest P&P.

4) Senki Momentum on Ear, nie pamiętam modelu ale wersja najbardziej portable z welurowymi padami które opierały się na uszach, nie wokoło.

Również podobne wrażenie jak wyżej.

5) Beyerdynamic DT880

Niestety nie mogę się konkretnie wypowiedzieć gdyż telefon trochę nie podołał z napędzeniem ich, przy drugim podejściu będę mógł powiedzieć znacznie więcej

6) Senki HD 598

Chyba przypadły mi do gustu najbardziej z wszystkich odsłuchiwanych powyższych modeli. Muszę to sprawdzić jeszcze raz na innym źródle.

Mój ranking:

1) Senki HD 598

2) ATH M50x / Momentum on ear

3) HD 380 pro

4) K550

Sprzedawca ma ściągnąć mi jeszcze senki momentum ale wokółuszne na następny odsłuch, niestety nie mają soundmagiców.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły / propozycje na podstawie powyższych ocen w budżecie 500-700 zł to będę wdzięczny za pomoc ;)

Proponuję przesłuchać jeszcze raz AKG K550 MKII - może to rzeczywiście wina softu w telefonie. Nie powiem, że mają dużo basu, jeżeli go ktoś lubi bardzo dużo, ale nie wydaje mi się żeby miały 0 - według mnie potrafią zagrać basem, może on trochę wydawać się na dalszym planie przez dominującą czystość dzwięków średnich i wysokich, jednak gdy posłuchamy utworu gdzie jest dużo basów - to słychać go bardzo przyjemnie, ale oczywiście to indywidualna ocena. Moim zdaniem AKG grają po prostu tak jak chciał twórca, jeżeli w utworze nie ma dominować bas, to jest go mniej.

Może też trafiłem na jakiś felerny model, na prawdę bas był tak płytki że nawet nie wiem do czego to porównać, byłem wręcz zszokowany.. Chyba że to kwestia wygrzania. Raczej nie mam kosmicznych wymagań co do basu jeżeli senki hd 598 dość fajnie mi pasują, a te inne modele które wymieniłem mają go zbyt dużo

Styl ten troszkę odchodzi od 598, ale moim zdaniem jeśli miał je Pan na głowie i trafiły w gust, nie widzę przeszkód przed ich zakupem. Bas w K550 jest zależny od nausznic i ich ustawienia względem głowy (poprawny seal). Pisałem o tym w recenzji. Nie są to słuchawki pozbawione basu, także właśnie tu raczej doszukiwałbym się problemu.