Jump to content

Recommended Posts

To nie jest moja półka cenowa, słuchawki kosztują 8500 PLN, nigdy nie posiadałem i nie słuchałem nawet tak drogiego sprzętu do reprodukcji muzyki.

Nie mam też, co za tym idzie, układu odniesienia. Moje najdroższe (choć kupione jako używki za ułamek ceny) Campfire Audio Polaris kosztowały 2400 PLN jako nowe. Dostały ode mnie jako upgrade kabel zbalansowany ze srebra Satin Audio Medusa II. Czy staną do boju z 64Audio Nio? A powinny, bo co je równa z Nio, to to, że jedne i drugie to wysokiej klasy IEM o charakterze rozrywkowym, stworzone do dawania przyjemności z obcowania z muzyką. Nio robią to lepiej na fabrycznym kablu niezbalansowanym niż bardzo mocno upgradowane Polarisy srebrnym kablem w balansie. Dzieje się to m.in. za sprawą fenomenalnego basu Nio, który jest obfity, ale jednocześnie dość twardy, sprężysty, wyraźne zarysowany, o rozmaitych fakturach, dający wybitnie rytmiczny fundament utworom , wybrzmiewa dość długo i gaśnie na czas. 

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/05/11/64-audio-nio-rzut-uchem/

• Like 2

Dla pewnego wyklarowania, pozwolę sobie tylko jeszcze raz podkreślić, że nie są to kable srebrne, tylko srebrzone, prawdopodobnie napylane srebrem, jeśli są bardzo elastyczne. Takie moje 3 grosze niezwiązane bezpośrednio z przedmiotem recenzji.

Nie wiem, ale wiem, że silver a silver-plated to troszkę inna para kaloszy, a często stosowana w uproszczeniu jako ta pierwsza, także w recenzjach. Inaczej kabel byłby bardzo sztywny i kruszył się przy załamywaniu/zginaniu. Musi być więc w środku jakaś ilość miedzi. 

Ale ja się nie znam jak coś :).

A czy skrót SP-OCC wyraźnie nie sugeruje że jest to Silver Plated (srebrzenie) kabla miedzianego OCC? 

Drugi człon czyli Pure Silver to czym srebrzono, taki mały trik aby zwrócić uwagę na to co nie istotne.

• Approved 3

Posted (edited)

Superior Pure OCC (SP-OCC) - skrót nie tyczy się pokrycia, a metody uzyskiwania metalu.

Jak byk piszą Pure Silver, więc albo piszą prawdę albo walą w pręta ordynarnie, innej opcji nie ma, bo na stronie nie ukrywają nic.

Edited by bachankas
  • Like 1

Pal licho kabel, bo iżby z platyny był, też CA Polaris po tyłku dostaliby baty od Nio. @bachankasnie sprawdzałem tych modułów, bałem się, że coś zarysuję, jakby mi kumpel Porsche dał też bym go nie cisnął...

Natomiast Andromedy  to pewnie mogłyby powalczyć, czy tam co @Palpatine miał ostatnio, Valkirie? nie wiem, niestety, nie znam się, zielony jestem, nie moja półka. 

Trafiła mi się okazja przelotem posłuchać, to czemu nie posłuchać?

• Like 1

W każdym razie Nio krzywdę mi zrobiły, bo moje IEM do tej pory jeszcze smaku nie odzyskały, jaki poprzednio, przed Nio miały. 

Także ostrożnie ze słuchaniem Hi-END-ów z górnej półki,  czy tam End-Game-ów.

:D 

Musiałem sobie za to kolejne planary sprawić, lepsiejsze, żeby krzywdy sobie soniczne, douszne, powetować z wokółuszną nawiązką :D  

• Like 1
  • Upvote 1

@manu niestety u mnie posłuchanie droższych słuchawek skończyło się bardzo podobnie. Kolega piszący bloga

https://wokol-sluchawek.pl pożyczył mi słuchawki, które od pojawienia się pierwszych recenzji zyskały moją uwagę, a dzisiaj stały się niejako słuchawkami kultowymi - przynajmniej w świecie przenośnego audio. 
Efekt pożyczenia słuchawek był taki, ze kolejny rok zbierałem na nie $ aż w końcu udało mi się kupić te wymarzone. Od tego czasu ostrożniej sięgam po jeszcze droższe modele ?

• Like 2

Posted (edited)

To może działać w dwie strony. Ostanio miałem okazje posłuchać kilku par iem w przedziałach od 4 do 8 k zł i przyznam szczerze, ze kompletnie się zawiodłem. Progresu w sq nie zauważyłem w żadnych, kilka z tych par była wrecz niesluchalne na dłuższą metę. Ok jedna zagrała bardzo ciekawie…inaczej niż wszystko co do tej pory znałem, ale wciąż nie był to progres sq raczej typowe wow factor. Tak wiec cena nie zawsze gwarantuje wzrost jakości dźwięku, od pewnego poziomu mówimy już jedynie o różnych sygnaturach. Są iem na rynku, które podobna jakością deklasują cały rynek ale mówimy już tutaj dużo wyższych cenach: i4, Mest MK2, Z1R

Edited by Palpatine
  • Approved 2

Raczej można było się spodziewać że nie będzie rewolucji. Raz na jakiś czas wyjdzie coś, co trochę popchnie jakość w przód, ale bez przesady. Jak się dorwie jedne topowe doki, to potem inne mogą hyc najwyżej trochę lepsze/gorsze. Deklasacja jednych nad drugimi to już własne preferencje tonalnosci najczęściej. 

Nie da się w nieskończoność poprawiać aspektów stricte technicznych bez gruntownych zmian konstrukcyjnych, a jeśli takie następują, to efektem są zwariowane ceny potem, bo na każdej większej zmianie marketing robi potem pełny cyrkowy popis reklamy :D

• Upvote 1
  • Approved 1