Jump to content

E10k vs CUBE Black, Uniwersalnie z lekkim nastawieniem na gry.


Recommended Posts

Witam :).

Jestem obecnie posiadaczem CAL, chcę teraz dokupić do nich coś lepszego niż karta zintegrowana, no i niestety ale denerwuje mnie mocno regulacja głośności w systemie, chciałbym miec fizyczny potencjometr co chyba nawet bardziej mnie motywuje niż problem z jakością dźwięku integry ;).  Rozważam też zaopatrzenie się w nowe słuchawki - nauszne i wygodne, bo jednak CAL nie okalają uszu, biorę pod uwagę AKG K240 Mk II i Kingston Hyperx Cloud.

Zastosowanie:

1. Gdy, głównie singleplayer. Czylli scena powinna być w miarę szeroka i umiejscowienie w przestrzeni powinno być dobre, ale nie do przesady - by nie odbywało się to kosztem jakości dźwięku w innych zastosowaniach.

2. Filmy/seriale, czyli nie może być jakiegoś przebasowienia, raczej neutralne brzmienie, żeby średnica nie była zalewana. 

3. Muzyka. Raczej rock i klimaty wokół popowe(lata 70'-80')+ coś tam obecnych brzmień, w każdym razie ani elektronika, ani dnb, czy HH ;). I tu ważna sprawa - słucham spotify w wersji zwykłej, nie premium, używam tego ostatnimi czasy na tyle mało, że nie widzę sensu dopłacania. O ile kiedyś się naprawdę wkręciłem w audio i faktycznie dbałem o jakość plików, miałem lekkiego świra w doborze odtwarzaczy i słuchawek, tak ostatnimi czasy zeszła na dalszy plan. Zwykle to co się pierwsze rzuca w uszy przy podpiętym dobrej jakości źródle i słuchawek, a puszczeniu słabszej jakości muzyki, to sybilanty, świszczące i strzelające na górze. Chciałbym tego w miarę możliwości uniknąć - zapewne kłóci sie to odrobinę z szeroką sceną, bo zwykle to te jasno grające wzmaczniacze i słuchawki mają wrażenia większej przestrzeni.

 

Wydaje mi się że najbezpieczniejszym będzie zestaw E10k+HyperXy jak idzie o jakość brzmienia, ale też zapewni najmniej przestrzeni. Najwygodniejszy byłby cube+HyperX(przedwzmaczniacz mikrofonowy, odłączany mikrofon w słuchawkach i sprawdzałem w sklepie - bezproblemowo uszy się mieszczą w gąbkach, jest wygodnie :) ), a z opinii zawartych na blogu wynika że do czystych gier byłby pewnie najlepszy Cube+AKG, ale boje się że może być problem ze świszczącą górą i że poza grami wypadnie słabiej. 

 

Będę wdzięczny za pomoc w rozważaniach i ułatwienie decyzji zakupowej.

 

Edited by Kanghoy
Link to comment
Share on other sites

Po dalszej lekturze(tego forum, mp3store i paru innych miejsc), chyba wezmę najpierw Cube, ew zrobię moda CAL!, czy jakiś inny polecany układ do cube, a potem się dopiero zastanowię nad zmianą słuchawek.

 

Swoją drogą Panie Jakubie świetny blog :).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem w posiadaniu Cuba black i rzeczywiście góry jest dość dużo. Jeżeli chodzi o wygodę użytkowania jest bardzo dobrze. Wzmacniacz mikrofonowy to rzecz genialna, potencjometr nie szeleści, a dwa wyjścia słuchawkowe pozwalają na podpięcie dwóch par słuchawek jednocześnie. Fajny i nawet przydatny bajer.

Link to comment
Share on other sites

Funkcjonalnosć mnie bardzo przekonuje, szczególnie wygodne przełączanie między źródłami z przodu wzmacniacza, a tymi z tyłu(planuję tam podłączyć głośniki). Mam nadzieję, ze brzmienie mi będzie odpowiadało, a jak nie że zmiana układu pomoże ;).

Link to comment
Share on other sites

Tak jest to bardzo wygodne! Mam w ten sposób podłączone głośniki ;) Grają zdecydowanie lepiej niż na integrze (to chyba żadna nowość), zdecydowanie głośniej i bardziej bassowo. Też myślę nad zmianą układu na lepszy, ale póki się nie dowiem wszystkiego nie będę go kupował. Boję się podróbek. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...