Jump to content

E10k vs CUBE Black, Uniwersalnie z lekkim nastawieniem na gry.

Recommended Posts

Witam :).

Jestem obecnie posiadaczem CAL, chcę teraz dokupić do nich coś lepszego niż karta zintegrowana, no i niestety ale denerwuje mnie mocno regulacja głośności w systemie, chciałbym miec fizyczny potencjometr co chyba nawet bardziej mnie motywuje niż problem z jakością dźwięku integry ;).  Rozważam też zaopatrzenie się w nowe słuchawki - nauszne i wygodne, bo jednak CAL nie okalają uszu, biorę pod uwagę AKG K240 Mk II i Kingston Hyperx Cloud.

Zastosowanie:

1. Gdy, głównie singleplayer. Czylli scena powinna być w miarę szeroka i umiejscowienie w przestrzeni powinno być dobre, ale nie do przesady - by nie odbywało się to kosztem jakości dźwięku w innych zastosowaniach.

2. Filmy/seriale, czyli nie może być jakiegoś przebasowienia, raczej neutralne brzmienie, żeby średnica nie była zalewana. 

3. Muzyka. Raczej rock i klimaty wokół popowe(lata 70'-80')+ coś tam obecnych brzmień, w każdym razie ani elektronika, ani dnb, czy HH ;). I tu ważna sprawa - słucham spotify w wersji zwykłej, nie premium, używam tego ostatnimi czasy na tyle mało, że nie widzę sensu dopłacania. O ile kiedyś się naprawdę wkręciłem w audio i faktycznie dbałem o jakość plików, miałem lekkiego świra w doborze odtwarzaczy i słuchawek, tak ostatnimi czasy zeszła na dalszy plan. Zwykle to co się pierwsze rzuca w uszy przy podpiętym dobrej jakości źródle i słuchawek, a puszczeniu słabszej jakości muzyki, to sybilanty, świszczące i strzelające na górze. Chciałbym tego w miarę możliwości uniknąć - zapewne kłóci sie to odrobinę z szeroką sceną, bo zwykle to te jasno grające wzmaczniacze i słuchawki mają wrażenia większej przestrzeni.

Wydaje mi się że najbezpieczniejszym będzie zestaw E10k+HyperXy jak idzie o jakość brzmienia, ale też zapewni najmniej przestrzeni. Najwygodniejszy byłby cube+HyperX(przedwzmaczniacz mikrofonowy, odłączany mikrofon w słuchawkach i sprawdzałem w sklepie - bezproblemowo uszy się mieszczą w gąbkach, jest wygodnie :) ), a z opinii zawartych na blogu wynika że do czystych gier byłby pewnie najlepszy Cube+AKG, ale boje się że może być problem ze świszczącą górą i że poza grami wypadnie słabiej. 

Będę wdzięczny za pomoc w rozważaniach i ułatwienie decyzji zakupowej.

Edited by Kanghoy

Po dalszej lekturze(tego forum, mp3store i paru innych miejsc), chyba wezmę najpierw Cube, ew zrobię moda CAL!, czy jakiś inny polecany układ do cube, a potem się dopiero zastanowię nad zmianą słuchawek.

Swoją drogą Panie Jakubie świetny blog :).

• Upvote 1

Jestem w posiadaniu Cuba black i rzeczywiście góry jest dość dużo. Jeżeli chodzi o wygodę użytkowania jest bardzo dobrze. Wzmacniacz mikrofonowy to rzecz genialna, potencjometr nie szeleści, a dwa wyjścia słuchawkowe pozwalają na podpięcie dwóch par słuchawek jednocześnie. Fajny i nawet przydatny bajer.

Funkcjonalnosć mnie bardzo przekonuje, szczególnie wygodne przełączanie między źródłami z przodu wzmacniacza, a tymi z tyłu(planuję tam podłączyć głośniki). Mam nadzieję, ze brzmienie mi będzie odpowiadało, a jak nie że zmiana układu pomoże ;).

Tak jest to bardzo wygodne! Mam w ten sposób podłączone głośniki ;) Grają zdecydowanie lepiej niż na integrze (to chyba żadna nowość), zdecydowanie głośniej i bardziej bassowo. Też myślę nad zmianą układu na lepszy, ale póki się nie dowiem wszystkiego nie będę go kupował. Boję się podróbek.