Jump to content

Słuchawki składane na płasko


CodeSculptor
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek, które mógłbym bezpiecznie przenosić między domem a biurem. Stąd bardzo nietypowe kryterium główne - chciałbym, aby te słuchawki dały złożyć się na płasko tak jak np. AKG K550, ponieważ dla mnie to jedyny logistycznie praktyczny sposób - mogę wtedy chować etui ze słuchawkami w cieńszej kieszeni plecaka zaraz przy plecach, co daje bardzo duże bezpieczeństwo transportu. Szukam pomocy na forum, ponieważ rynek jest nasycony potężną ilością produktów i ciężko coś wyłowić, a względem mojego kryterium nie znalazłem żadnego filtra (nie licząc obecnego gdzieniegdzie składania do wewnątrz, ale nie na płasko). Czas na dwa pytania.

Po pierwsze: Czy warto szukać? Zastanawiam się, czy nisza na rynku z tak składanymi słuchawkami nie jest na tyle mała, że odcinam się od zbyt wielu ciekawych propozycji. A jednak słuchawki mają przede wszystkim dobrze brzmieć. Może lepiej kupić 2 pary tu i tam?

Po drugie: Jeśli warto, to jakie? A może... gdzie da się z takim kryterium szukać? Postaram się w możliwie przejrzysty sposób przybliżyć moje preferencje:

 • przenośne (składane do etui) - do użytku w domu i biurze, nadające się do łatwego przenoszenia,
 • łatwe do napędzenia - z moim telefonem ustawionym na 100% głośności:
  • Superlux HD681 z 32ohm i 98 dB/mW grają niewiele głośniej niż tyle, ile średnio nastawia się do filmów/seriali/gier, czyli zdecydowanie nie głośno (wolałbym nie mieć takiego maksymalnego limitu biorąc pod uwagę, że często odtwarzane materiały potrafią być zbyt ciche),
  • Brainwavz M1 z 32ohm i 110 db/mW delikatnie przekraczają granicę głośności, która jest już dla mnie nieprzyjemna,
 • nauszne lub wokółuszne,
 • zamknięte - w końcu też do biura,
 • solidne - odpadają słuchawki, które znane są z pałąków łatwo pękających w najbardziej narażonych punktach,
 • ciepłe, muzykalne (funowe), lekko ciemne, z możliwie "uratowaną" jak na zamknięte słuchawki sceną,
 • cena: powiedzmy, że do 300 zł, ale też nie chcę się ograniczać, jeśli na rynku są zdecydowanie bardziej opłacalne słuchawki za nieco wyższą cenę.

Jeśli chodzi o porównanie do innych słuchawek, to z ostatnio używanych jedynymi wartymi uwagi są Brainwavz M1 (niestety obecnie na krawędzi nieuniknionego uszkodzenia jednej ze słuchawek). Zdecydowanie przepadam za brzmieniem tych słuchawek, w EQ lubię nieco podbić dół. Co do samych AKG K550 - miałem okazję spróbować, ale mimo zdecydowanie odczuwalnej jakości to nie mój gust - są zbyt neutralne, wolę słuchawki cieplejsze i zarazem funowe, które potrafią w ciekawy sposób zaskakiwać i w pewnym rozumieniu "interpretować" odtwarzaną muzykę.

 

Dzięki za pomoc,

Piotrek.

Edited by CodeSculptor
Link to comment
Share on other sites

Oprócz tego, że są pół-otwarte to idealnie do opisu pasują K420, których jakaś nowa wersja (nie wiem czy są różnice w dźwięku) jest dostępna - AKG Y30. Jest też bardzo podobne wyglądem AKG K450 jako zamknięte, ale z tego co wiem grają znacznie gorzej. AKG K518 też się da złożyć, są zamknięte, ale moim zdaniem zbyt basowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...