Jump to content

Słuchawki składane na płasko

CodeSculptor
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek, które mógłbym bezpiecznie przenosić między domem a biurem. Stąd bardzo nietypowe kryterium główne - chciałbym, aby te słuchawki dały złożyć się na płasko tak jak np. AKG K550, ponieważ dla mnie to jedyny logistycznie praktyczny sposób - mogę wtedy chować etui ze słuchawkami w cieńszej kieszeni plecaka zaraz przy plecach, co daje bardzo duże bezpieczeństwo transportu. Szukam pomocy na forum, ponieważ rynek jest nasycony potężną ilością produktów i ciężko coś wyłowić, a względem mojego kryterium nie znalazłem żadnego filtra (nie licząc obecnego gdzieniegdzie składania do wewnątrz, ale nie na płasko). Czas na dwa pytania.

Po pierwsze: Czy warto szukać? Zastanawiam się, czy nisza na rynku z tak składanymi słuchawkami nie jest na tyle mała, że odcinam się od zbyt wielu ciekawych propozycji. A jednak słuchawki mają przede wszystkim dobrze brzmieć. Może lepiej kupić 2 pary tu i tam?

Po drugie: Jeśli warto, to jakie? A może... gdzie da się z takim kryterium szukać? Postaram się w możliwie przejrzysty sposób przybliżyć moje preferencje:

• przenośne (składane do etui) - do użytku w domu i biurze, nadające się do łatwego przenoszenia,
  • łatwe do napędzenia - z moim telefonem ustawionym na 100% głośności:
    • Superlux HD681 z 32ohm i 98 dB/mW grają niewiele głośniej niż tyle, ile średnio nastawia się do filmów/seriali/gier, czyli zdecydowanie nie głośno (wolałbym nie mieć takiego maksymalnego limitu biorąc pod uwagę, że często odtwarzane materiały potrafią być zbyt ciche),
    • Brainwavz M1 z 32ohm i 110 db/mW delikatnie przekraczają granicę głośności, która jest już dla mnie nieprzyjemna,
  • nauszne lub wokółuszne,
  • zamknięte - w końcu też do biura,
  • solidne - odpadają słuchawki, które znane są z pałąków łatwo pękających w najbardziej narażonych punktach,
  • ciepłe, muzykalne (funowe), lekko ciemne, z możliwie "uratowaną" jak na zamknięte słuchawki sceną,
  • cena: powiedzmy, że do 300 zł, ale też nie chcę się ograniczać, jeśli na rynku są zdecydowanie bardziej opłacalne słuchawki za nieco wyższą cenę.

Jeśli chodzi o porównanie do innych słuchawek, to z ostatnio używanych jedynymi wartymi uwagi są Brainwavz M1 (niestety obecnie na krawędzi nieuniknionego uszkodzenia jednej ze słuchawek). Zdecydowanie przepadam za brzmieniem tych słuchawek, w EQ lubię nieco podbić dół. Co do samych AKG K550 - miałem okazję spróbować, ale mimo zdecydowanie odczuwalnej jakości to nie mój gust - są zbyt neutralne, wolę słuchawki cieplejsze i zarazem funowe, które potrafią w ciekawy sposób zaskakiwać i w pewnym rozumieniu "interpretować" odtwarzaną muzykę.

Dzięki za pomoc,

Piotrek.

Edited by CodeSculptor

Oprócz tego, że są pół-otwarte to idealnie do opisu pasują K420, których jakaś nowa wersja (nie wiem czy są różnice w dźwięku) jest dostępna - AKG Y30. Jest też bardzo podobne wyglądem AKG K450 jako zamknięte, ale z tego co wiem grają znacznie gorzej. AKG K518 też się da złożyć, są zamknięte, ale moim zdaniem zbyt basowe.