Jump to content

AKG K7XX vs Beyerdynamic T90

rayfe
 Share

Recommended Posts

Posiadam owe akg ale znalazłem używki T90 za 1300zł w super stanie. Zawsze patrzyłem w swoją przyszłość z T90 jak czytałem recenzje ale nie wiem czy warto się bawić, porównań K7XX do T90 nie znalazłem, może ktoś coś napisze? Miałem DT990PRO 250ohm i mi pasowały ogólnie ale jak usłyszałem średnice i scenę w K7XX stare beyery okazały się ble a fuj :P W K7XX brak mi trochę basu, tego dolnego. Tego zrywnego pazura też no i prezencja ogólna jest jakby sztuczna, jak przesiadam się z sennków ie80 to akg grają przez chwilę jakoś tak sztucznie, plastikowo ale to przez chwilę, potem szybko się wsłuchuję. Tak więc czy warto owe K7XX zamienić na T90 lub chociaż spróbować? 1300zł to nie dramat przy nowych za 2000zł zwłaszcza że na allegro mi klient wystawi i są teraz raty 0%. Warto zaryzykować? Któreś bym sprzedał bo nie stać mnie na posiadanie dwóch par stacjonarnych słuchawek z tej półki :E

Guest Mayster

T90 to V-ka, mocna. Od K7XX zagra to diametralnie inaczej. To takie 990 z jeszcze bardziej uwydatnionymi ich cechami. W wielu gatunkach zagrają fajnie, ale w wielu innych nie będziesz w stanie wysiedzieć.

No, to zobaczymy, już rozpocząłem zakup T90. Zestawię je sobie z K7XX na własnych uszach i niech wygrają lepsze ;)

edit: T90 w moich uszach wypadły ciekawiej, wolę jaśniejsze brzmienie, może nie jest tak spokojne i relaksujące jak w k7xx (myślałem żeby je sobie zostawić no ale nie stać mnie na trzymanie drugiej pary słuchawek) a wręcz jest energiczne i pobudzające ale i bliższe słuchacza, słuchawki dają się odczuć na głowie względem k7xx które można by chyba mieć cały dzień bez oznak zmęczenia, różnice w brzmieniu bardzo wyraźne jak dzień i noc wręcz :P Stąd obydwie pary na swój sposób mi pasowały :) To wycofanie średnicy nie jest takie odczuwalne w T90, względem DT990pro są całkiem inne, nie powiedziałbym upgrade DT990pro ale jakby poprawione, uwydatnione ich cechy ale poprawione wady o tak na około to opiszę :P

Pomyślę nad recablingiem w niedalekiej przyszłości, najprawdopodobniej miedź 7N z audeos (w jakimś ładnym oplociku ^_^) i wtyk TS3PN-AU bo nie wiem czy w furutecha warto brnąć... Wprawdzie mam jakieś złocone gniazda jack, nawet i tablicowego neutrika który sprawia wrażenie solidnego poza tym że jest brzydki xD

Edited by rayfe