Jump to content

Słuchawki otwarte do 2000zł

Recommended Posts

Cześć wam. 

Postaram się o jak najbardziej czytelne i klarowne opisanie tego, czego szukam, bo sam po sobie stwierdziłem, że sam nie wiem tak na prawdę czego chce. Nie mam zbyt szerokiej wiedzy na temat audio tak, żeby obracać numerkami i samemu poszukać czegoś, co będzie mi odpowiadało, chce się zdać na opinię ekspertów. 

Moje przemyślenia i odczucia na 100% będą odbiegać od standardów i innych opinii użytkowników słuchawek, jestem wyjątkowym ananasem i proszę brać post z przymrużeniem oka i się nie wściekać. 😁

Ogólnie to przypadły mi do gustu najbardziej słuchawki, które są besztane na forach zagranicznych z błotem, czyli K7XX. Od momentu założenia na uszy byłem zakochany, wszystko było idealne poza samą jakością wykonania słuchawek i headbandu, którego gumki się rozwulkanizowały i nie nadawały się już do regulacji pałąka. Plus jedna słuchawka przestała grać i ogólnie na koniec ich krótkiego żywota pozostawiły po sobie niesmak. 

Absolutnie wielka scena oraz przestrzenność i separacja w tych słuchawkach była najlepsza, wszystkie detale były rzucane mi prosto na twarz osobno ale w tandemie nie wymagając u mnie wielkiego skupienia w słuchaniu - szukam czegoś takiego. 

Z kolei te najbardziej audiofilskie brzmiały absolutnie nudnie i jakby grały pod wodą lub za ścianą, czyli HD600. Miałem je na głowie zaledwie pół godziny i dostałem wirnika w żołądku jak bardzo one nie grają do moich upodobań, wróciły do sklepu. 

Teraz kupiłem używane DT880 i również je wystawiłem na sprzedaż, ale grają one o niebo lepiej od HD600. Są miejsca, gdzie DT880 dorównuje mojej linii startu czyli K7XX, ale tyle ile za nie zapłaciłem dla mnie nie są warte. Skoro w przeliczeniu AKG kosztują około 750zł, tak DT880 powinny kosztować nowe 300, 350 maks.

Mam kiepskie źródło, bo interfejs audio Scarlett 2i2. Nie chciałbym go zmieniać jeżeli nie ma takiej potrzeby, korzystam z mikrofonu XLR i chciałbym w przyszłości korzystać z monitorów, które również mogę tam podłączyć i te rozwiązanie wydaje mi się w moim przypadku najlepsze. To prawdopodobnie oznacza tylko słuchawki o niskiej impedancji, aczkolwiek dla lepszych propozycji jestem w stanie zrobić upgrade do Motu M2 - jeżeli pomoże to w czymkolwiek. 

Podsumowując, moje skromne wymagania:

- otwarte/pół otwarte do dwóch tysięcy,

- słuchawki z retailu (mam dosyć ściągania z zagranicy i siłowania się z Massdropem o gwarancję, chciałbym też mieć możliwość zwrotu bezproblemowo jak mi nie podpasują), 

- jakość wykonania bardziej niż solidna, mechanizm regulacji pałąka bez śmiesznych gumek, chciałbym się nacieszyć słuchawkami chociaż parę lat

- preferowany wymienny kabel/kable

- czarna kolorystyka, dopuszczalne akcenty w innych kolorach

- najszersza scena jaka jest możliwa

Pozostałych rzeczy nie potrafię nazwać czego szukam w słuchawkach, im bardziej zbliżone do K7XX tym lepiej. 

Będę aktywnie śledził wątek bo męcze się już z kiepskimi słuchawkami od roku czasu i dostaję spazmy, tęsknię za pełnowymiarowymi słuchawkami i chcę trafić raz a porządnie. W związku z czym, bardzo proszę zadawać pytania jeżeli nie uściśliłem wszystkich szczegółów. 😁

3 godziny temu, maxwsc napisał:

Mam kiepskie źródło, bo interfejs audio Scarlett 2i2.

I kiepskie źródło może być powodem dla którego słuchawki Ci się nie spodobały, a uwierz mi miałem przykład słuchając w salonie Top HiFi, gdzie Audeze LCD 3 podpięte pod Pathosa Aurium oraz w roli właśnie kiepskiego źródła streamera Node 2i(oczywiście mając tylko na uwadze, że pracował jako DAC, sam streamer był spoko), to właśnie przez tego DAC-a słuchawki brzmiały tak hmmm jak nie Audeze powinny brzmieć. Trochę płasko i jałowo.

Tak, że źródło jest bardzo ważne. 

Oczywiście w przypadku HD600 nie jest powiedziane, że przy lepszym źródle nagle by Ci się spodobały, bo może to faktycznie nie jest Twoje granie, ale jeśli Scarlett nie pozwala im rozwinąć skrzydeł, to może być to trochę przekłamany obraz grania słuchawek. Tyczy się to rzecz jasna nie tylko HD600, ale praktycznie każdych innych słuchawek. Ale nie miałem okazji korzystać z Scarlett, więc też nie wiem czy faktycznie taki kiepski do słuchawek pokroju DT880 czy HD650, czy co.

Proponuje nie robić upgradu interfejsu, tylko zostawić sobie go do mikrofonu, a do słuchawek kupić normalny DAC/AMP, oczywiście po wyborze słuchawek. 

4 godziny temu, maxwsc napisał:

najszersza scena jaka jest możliwa

HD800, choć po 1 poza budżetem, po 2 już tylko jako używki.

4 godziny temu, maxwsc napisał:

Skoro w przeliczeniu AKG kosztują około 750zł, tak DT880 powinny kosztować nowe 300, 350 maks.

Póki się nie przetestuje na odpowiednio dobrym źródle by mieć pewność, że nie jest on kulą u  nogi, to nie warto oceniać krytycznie słuchawek. Dobre dogranie DAC/AMP i słuchawek potrafi na prawdę wiele zmienić i czasami nieodpowiedni DAC/AMP może wręcz sprawić, że nie spodobają się nam słuchawki.

Najpierw wybierz słuchawki, a potem dobiera się DAC/AMP do konkretnych słuchawek.

Interfejs może zły nie będzie, ale nie jest to urządzenie stricte do napędzania słuchawek, więc raczej nie ma co oczekiwać, że poradzi sobie z tym tak jak dedykowany DAC/AMP do słuchawek. Ma on swoje przeznaczenie i w tym jednym pudełku masz wiele różnych funkcji, więc oczywistym jest, że nie dadzą w takiej cenie, nie wiadomo jak dobrej sekcji słuchawkowej.

Może jak K7XX Ci pasowały, tylko się rozpadły, to może można rozważyć np K712, bo te masdropowe wersje czyli 7XX zwykle są tańsze kosztem jakości materiałów, coś za coś.