Jump to content

Recommended Posts

Cześć Wszystkim.

Po przeczytaniu wielu recenzji i opinii chcę kupić głośniki Edifier R1600TIII. Obecnie posiadam Kolumny Unitry (starsze ode mnie) wzmacniacz do tego i słuchawki ISK HD 9999. Wiem że na forum był już wałkowany ten temat, ale minęło sporo czasu od tego momentu.

Pojawiły się nowe konstrukcje. Obawiam się że to co jest w polecanych kartach dźwiękowych/DAC może mieć już ograniczone wsparcie i serwisowanie. 

Szukam czegoś co obsłuży te głośniczki i słuchawki w budżecie +/- 400 PLN. 

Zestaw służy do all inclusive: Muzyka Filmy Gry. 

W dzień głośniki w nocy słuchawki. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Marcin.

Godzinę temu, mystarnos napisał:

Pojawiły się nowe konstrukcje. Obawiam się że to co jest w polecanych kartach dźwiękowych/DAC może mieć już ograniczone wsparcie i serwisowanie. 

te urządzenia starzeją się bardzo powoli, więc nie ma obaw :) 

bardzo szybko starzeją się amplitunery do kina domowego, bo tam wystarczy, że wyjdzie przykładowo następca Dolby Atmos i wszystki filmy zaczną go wspierać, a dany amplituner już go nie będzie wspierał, więc żeby móc korzystać z takiej funkcji trzeba wymienić amplituner na nowszy.

W przypadku sprzętu stereo, nie ma żadnych praktycznie funkcji, które mogłyby sprawić, że dane urządzenie zestarzeje się wraz z wyjściem następcy.

Może jak weźmie się jakieś bo ja wiem ( strzelam) 8 letnie DAC-i, to może będą wspierały np. tylko 16/44, a nie będą wspierały gęstszych formatów i jeśli komuś zależało by na gęstszych formatach, to wtedy, ale nawet to nie zmieni tego, że jeśli DAC grał bardzo dobrze kiedyś, to i dziś będzie grał tak samo dobrze jak kiedyś. I nie jest powiedziane, że ten kilku letni DAC nagle będzie gorszy od nowych DAC-ów.

Tym bardziej będzie tak ze wzmacniaczami, które praktycznie w ogóle się nie starzeją( no chyba, że sama elektronika w środku, lecz to wtedy wystarczy dać elektronikowi, czy samej firmie która wyprodukowała dany wzmacniacz, by powymieniali cały środek, to co wymaga wymiany).

Słuchawki również się nie starzeją chyba, że znów mówimy o wieku( ewentualnie stanie słuchawek), ale jeśli kiedyś bo ja wiem 20 lat temu były słuchawki które grały bardzo dobrze wtedy, to również i mogą być ciekawą propozycją dla wielu ludzi, pomijając wiek, brak dostępnych zamiennych materiałów, choć też nie do wszystkich słuchawek.

Stereo jest o tyle bezpieczne, bo nikt Ci nie przyjdzie i nie powie, że Twój sprzęt stereo nagle stał się przestarzały, bo wyszedł nowy model, albo że Twój sprzęt stereo jest hmmm zbyt mało wydajny i musisz kupić lepszy.

A przy kinie domowym musisz być na bieżąco, jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji  które są dodawane.

Raczej nie ma co się bać używanych czy starszych sprzętów stereo. Ale należy wtedy zawsze zobaczyć czy faktycznie starsze urządzenie jest faktycznie wciąż opłacalne, bo może być tak, że mimo wszystko w podobnej cenie może być oferowane coś lepszego z nowszych urządzeń. Ale tu nie ma reguły.

Akurat tak wszechstronnych urządzeń jak Audiotrak to raczej się za dużo nie tworzy, więc jeśli chcesz pogodzić słuchawki, kolumny, a może i w przyszłości np. mikrofon, to raczej ciężko będzie znaleźć podobne urządzenie. Jedynie może w ramach wewnętrznych kart dźwiękowych na PCI-E.

Ewentualnie do rozważenia jest jeszcze FiiO E10K Olympus 2

Lub ale tu tylko używane: NuForce uDAC-3(bo już niedostępny nowy)

Lub iFi Audio Zen DAC, lecz używany z racji, że nowy przekracza budżet.

To są praktycznie 4 opcje, które pozwolą Ci zarówno napędzić słuchawki jak i posłać sygnał do kolumn.

Edifiery jakoś mega nie różnicują źródeł, mam te R1600 TIII i grają dobrze właściwie że wszystkiego. Najpierw ich posłuchaj prosto z PC, bo jak nie będzie szumów czy słyszalnych zniekształceń to lepsze napęd niewiele wniesie. 

Możesz skupić się maksymalnie na słuchawkach :)

Edited by bachankas

Nehero dziękuję za tak obszerną odpowiedź. Z tego co podałeś to pasują mi Audiotraki. Kupowanie czegoś droższego niż same głośniczki uważam za niespójne, także iFI odpada.  Bachankas, jutro przyjdą głośniki to zrobię odsłuchy na tyle na ile mogę:) i będę decydował co dalej. 

Głośniki przyszły i grają zacnie. Dźwięk jest pełniejszy, więcej basu mam i słyszę większą scenę. A do tego głośniki są mniejsze i przez to estetyczniej mam na biurku:D 

Jak czytałem recenzje na temat Edifierów to znalazły tam się opinie o słabej jakości okablowaniu. Czy faktycznie zmiana przewodów wniesie cokolwiek i jeśli tak za jakimi mógłbym się rozglądać tak żeby było optymalnie?