Jump to content

Słuchawki wokółuszne zamknięte do 1000-1200 zł

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam wszystkich!

Poszukuję nowej pary słuchawk do słuchanie metalu i hard rocka. Preferuje słuchawki o brzmieniu V.  Obecnie używam dwóch różnych par mobilny z Bluetooth. Audio-Technica ATH-CKS5TW używam w pracy i brzmią całkiem dobrze, lecz po całym dniu w pracy mam dosyć słuchawek dokanałowych. W wolnym czasie po pracy używam Sennheiser Momentum M2 AEBT Wireless. Słuchawki są świetne lecz do metalu i hard rocka, jak dla mnie, mają za mało basu. Myślę o zakupie Meze 99 Neo i połączyć je z Dragonfly Black do mojego telefonu. Nie wiem jednak jak wypadają w stosunku do Momentum M2. Może lepszym wyborem będzie Sony WH-XB900N albo WH-1000xm3 lub coś innego?

Edited by dominikjuve

konkretnego modelu nie polecę, bo nie miałem z nimi do czynienia. Ale ogólnie jak zawsze czytałem to rock i metal = Grado. W Twoim budżecie są Grado SR225e oraz  SR325e.

Oczywiście nie mówię, że to jest to i Ci się spodobają, ale jedynie rzucam taką głośną myśl, szczególnie, że nie miałem z nimi do czynienia, więc nie mogłem zweryfikować czy faktycznie są takie super do rocka i metalu.

Wypożycz czy się umów  na odsłuch ze sklepem audio i sprawdź czy to jest, czego szukasz.

Posted (edited)

W mojej okolicy nie ma porządnego sklepu audio a do najbliższego mam jakieś 150 kilometrów albo więcej. Dzięki za sugestię co do Grado lecz jeśli chodzi o te dwa konkretne modele to odpadają. Nie są to konstrukcje zamknięte. 

Edited by dominikjuve

Meze 99 mają basu wuchtę i tu jest problem, bo w szybkim, gęstym metalu, wszystko Ci się zleje w papkę, DFB lekko ociepla i podbija bas, także jak najdalej z nim od Meze. Chyba, że nic szybkiego nie słuchasz, ale chcesz żeby łupało, to tak. Klasykę proponuję: dt770pro 80 ohm, lub nawet 32ohm. Rock, metal? Jak najbardziej, zagra wszystko. Konstrukcja na lata. Za mało basu? Użyj EQ. Albo tą ważkę czarną podłącz, troszkę podbije. Akg k371 mają sporo basu, grają krzywą Harmana, zacne słuchawki zamknięte, miałem. Meze będą Cię cieszyć tydzień, dwa, potem głowa boli i kisiel zamiast basu w szybkich paradach basu jest powodem rozpaczy.

Posted (edited)
1 godzinę temu, dominikjuve napisał:

Nie są to konstrukcje zamknięte. 

aa faktycznie, teraz doczytałem.

16 godzin temu, dominikjuve napisał:

Może lepszym wyborem będzie Sony WH-XB900N albo WH-1000xm3

To odrzuć od razu, Pierwsze przebasowione pseudo słuchawki, drugie nawet całkiem okej, ale w cenie możę max 300 zł, a nie tyle za ile je serwują.

Z zamkniętych  to jedyne co mi przychodzi do głowy to Beyerdynamic DT150 lub Beyerdynamic DT770 Pro, lecz nie mam pojęcia jak sprawdzą się w metalu i rocku.

Ewentualnie mógłbym polecić Audioquesty Nightowl, ale według mnie one potrzebują dobrej jakości toru.

I ważki choć mogą być synergiczne, to też miałem niby synergicznego grajka Fiio Q5, który choć synergicznie się zgrywał, to jednak mimo, że synergia była, to czegoś tam brakowało. I niestety AQ dobrze reagują na wyższej klasy tor i tak u mnie się spisują. Rock i metal grają dobrze.

Edited by Nehero

Posiadam jeszcze AKG K550 MKIII ale nie nadają się do muzyki typu meta i rock. Świetnie nadają się do jezzu i klasyki. Całkiem nieźle ogląda się filmy na nich ale bez fajerwerków. Mega wygodne. 

Te AKG są trochę podobne do Beyerdynamic DT770 Pro lecz bass przemawia za AKG. Audioquesty Nightowl, z tego co czytałem o tych słuchawek, powinny być najlepsze. Jest tylko jeden problem z AQ. Nadają się tylko do odsłuchu w domu i przekraczają budżet

2 minuty temu, dominikjuve napisał:

Nadają się tylko do odsłuchu w domu i przekraczają budżet

Używki mieszczą się w budżecie jak coś. Beyery czy DT 150 też raczej tylko do domu.

4 minuty temu, dominikjuve napisał:

Liczyłem że miałeś je na głowie. 

Nie korzystałem nigdy.

5 minut temu, dominikjuve napisał:

Nie wyglądają na utrzymane w idealnym stanie ale może za tą cenę się opłaca?

Pamietaj, że to licytacja, więc nie wiadomo na jakiej cenie się skończy. Jak dla mnie wyglądają normalnie. Opaska u mnie też się trochę przeciera i pady po czasie również nie wyglądają idealnie. Chyba, że coś innego przykuło Twoją uwagę, czego nie zauważyłem.

Ale jak pisze gościu, pady są w dobrym stanie, bo korzystał z tych drugich welurowych i się zużyły, więc wyrzucił.

Do tego masz w komplecie lepszy kabel, więc jeśli uda Ci się wylicytować dobrą cenę, to czemu nie.

Posted (edited)

Aukcja kończy się za niecałe 4 godzin i jest tylko 1 oferta. Cena może oscylować w granicy 700-800 zł jeśli nie będą podbijać jak szaleni. 

Niestety licytacja zakończyła się niepowodzeniem. Dwie sekundy przed końcem ktoś przebił moją ofertę. 

Znalazłem inną aukcje. Cena to 1250 zł. Słuchawki jeszcze na gwarancji do przyszłego roku. Warto?

Edited by dominikjuve

Do metalu i hard rocka świetne są HD660S (szybkość - także basu, szczegółowość, dynamika, bliskość wokali) ale przedział cenowy za duży, no i u mnie w tej roli wymiatają podłączone przez IFI ZEN DAC (kolejny wydatek). Odsłuch w tej konfiguracji płyty "Ladies and Gentlemen On Acid" to do dziś niezapomniane wrażenie, szczęka do podłogi.

Tańsza jest ich wariacja w postaci HD560S (której jednak nie słuchałem), proponuję poczytać o nich i popytać właścicieli o wrażenia przy odsłuchu tego typu muzyki, bo mają realną szansę się sprawdzić - także z Blackiem - a cena sensowna.

Dzięki za sugestię. Zakup "zenków" z serii 6xx rozważam już od dłuższego czasu ale wszędzie podają że są świetne do klasyki, jezzu czegoś łagodnego. Do tego to konstrukcje otwarte. Jestem zwolennikiem izolacji od otoczenia przy odsłuchu.

Edited by dominikjuve

Posiadam 660-ki, o innych więc się nie będę wypowiadał. Z jazzem i klasyką rzeczywiście dadzą sobie radę, ale i do metalu będą doskonałe (zwłaszcza przez ZEN'a, który dodaje im "sterydowych muskułów", po wciśnięciu obu przycisków). Brakuje im jedynie najniższego basu (przydatnego przy odtwarzaniu elektroniki), ale średni i wysoki bije konkretnie, wiec i perkusja i gitary i wokal brzmią wyśmienicie. Dodatkowo separacja wspomnianego wokalu od muzyki (brak zlewania się dźwięków w masę), w połączeniu z dynamiką, szybkością i impetem uderzenia dźwięku sprawiają, że ogarniają rockowe/metalowe granie w punkt. 

Niestety są ponad mój budżet. Może Mikołaj w tym roku będzie łaskawy😜

Chyba spróbuję z DT770 Pro i kupię Zen DAC. Na mobilne odsłuchy zostanie Sennheiser Momentum M2 AEBT.

Jeszcze po głowie chodzą mi plenary Monoprice Monolith M1060C

Edited by dominikjuve
Godzinę temu, dominikjuve napisał:

Niestety są ponad mój budżet. Może Mikołaj w tym roku będzie łaskawy😜

Chyba spróbuję z DT770 Pro i kupię Zen DAC. Na mobilne odsłuchy zostanie Sennheiser Momentum M2 AEBT.

Jeszcze po głowie chodzą mi plenary Monoprice Monolith M1060C

Bier 770pro 32 ohm, bez daca. Napędzisz.

Jak będziesz wiedział jak grają, to ewentualnie dokupisz o takiej charakterystyce jak zechcesz. Albo słuchawki oddasz. Masz 14 dni :) 

• Like 1

Od siebie dorzucę pare groszy na temat dt 770 80Ohm, mam je od paru lat i jeśli chodzi o daily i wygodę użytkowania to jest to topowy lvl, polecam zmiane kabla bo po roku/dwóch robi się sztywny i mega się plącze. Co do brzmienia to nadają się do rocka/metalu aczkolwiek trzeba dużo bawić się z ustawieniami bassu bo czasem nie dają rady i przy wyższych głośnościach potrafią charczeć. Posiadam DAC Aune x1s 32bit/384 dsd    oraz kartę   Audio   AIM sc808 i w obu przypadkach słuchanie powyżej 50/60% nie ma sensu. Ale trzeba przyznać że brzmią bardzo dobrze, pierwsze wrażenia mogą być średnie bo trzeba je dobrze wygrzać i pobawić się suwaczkami ale z czystym sumieniem moge je polecić, niezawodny sprzęt :) .

W piątek mają być u mnie słuchawki cały weekend będę je wygrzewać. Gdzieś w połowie czerwca przyjedzie do mnie Ifi Zen DAC V2 i kabl Wireworld Chroma 8 UAB A-B. Do tego w najbliższym czasie będzie podłączony Ifi Zen Blue. Z takim zestawem powinny grać bardzo dobrze. 

Edited by dominikjuve