Jump to content

Recommended Posts

Cześć, szukam słuchawek na rower. 

Kompletnie się teraz nie orientuje w rynku słuchawek, ale chyba wiem, co mniej więcej chce. 

Dokanałowe, bezprzewodowe bluetooth. 
Izolacja średnia, tak żeby w miarę wyciszały szum z otoczenia, a jednocześnie pozwalały pozostać z nim[otoczeniem] w kontakcie.(no bo jakby izolacja była za słaba, to wtedy głośność muzyki idzie w górę, bo inaczej nic muzyki nie słychać, i w efekcie oderwanie od otoczenia jest takie same jakby mieć zbyt mocną izolacje). Fajnie jakby tą izolacje można było regulować po przez np. zmienianie tipsów. 
Chyba raczej jakieś takie z tym kabelkiem z tyłu, żeby można je przełożyć przez zapięcie kasku, niżeli takie bez, gdyż mam jakieś takie obawy, że te bez kabelka mogłyby po prostu wypaść na jezdnie i tyle by po nich było.
Czas pracy +/- 4h. 
Swego czasu korzystałem z brainwavz delta i bardzo sobie ceniłem pianki comply(jaki i same delty również), fajnie jakby te na rower też mogły na nich operować.
Fajnie jakby miały mikrofon.(jednak nie jest to jakieś bardzo istotne)
Możliwość słuchania również i przewodowo, była by takim mini plusem(potrzebuję nowych słuchawek do fiio x5(hi fi man re-400 padły), aczkolwiek i tak prawie na pewno kupię stare poczciwe delty)
Źródło: iPhone SE (2016), może sporadycznie stara Xperia J, w przyszłości być może też i jakiś inny telefon albo odtwarzacz mp3 bluetooth np. Audiomagic Player(?) albo może jeszcze jakiś odbiornik bt do fiio x5(?).
Muzyka: przeróżna, ale głównie chyba taka z naciskiem na wokal, żebym mógł sobie podśpiewywać podczas jazdy(zbawienna rzecz podczas długich maratonów)

Budżet na słuchawki  +/- 200zł
Ewentualny odtwarzacz również +/- 200

Z góry dzięki za pomoc

Izolacja jakakolwiek na rowerze to niezbyt bezpieczna opcja. 

Może warto rozważyć np. Koss KSC75? 

Odtwarzacze w tej cenie raczej szału nie robią, trzebaby iść co najmniej w Shanlinga M0 albo Hiby R2. Przy tańszych chyba lepiej grać że smartfona. 

No nie, i teraz zamiast dyskutować o słuchawkach będziemy dyskutować o tym czy powinno się korzystać na rowerze...No ale dobra, postaram się to jeszcze raz wytłumaczyć, bo chciałbym jednak takich jałowych dyskusji unikać.

Brak izolacji skutkuje kilkukrotnym podkręceniem głośności, co również izoluje, a po za tym jest nieprzyjemne i przede wszystkim niezdrowe dla słuchu, a w zasadzie nie tyle niezdrowe jak po prostu stopniowo upośledza słuch. I teraz tak, jak autem jedziemy, to mamy karoserie i w ogóle całą 'obudowę' auta która nas nieco izoluje, czyż nie?(pomijając stare graty, które po za brakiem izolacji mają też i brak strefy zgniotu) wiatru we włosach nie przecież nie czujemy(oczywiście wyjątek kabriolety), no i też w autach mamy radio, z którego nie korzystamy(ja przynajmniej nie korzystam i innym też polecam) w miejscach o wzmożonym ruchu, dużą ilością skrzyżowań, punktów kolizyjnych itd., tak samo w takich miejscach na rowerze nie korzystamy z słuchawek. A jakieś takie argumenty, że a bo nie słychać jak coś jedzie, no to na prawdę, jak ktoś jeździ 'na słuch', i to szczególnie rowerem, to mogę jedynie pogratulować takich wspaniałych umiejętności. 

Chociaż ta cała izolacja, to też może być moje subiektywne odczucie, gdyż na szczęście mam jeszcze bardzo dobry słuch, a domyślam się że jak ktoś ma gorszy, to wtedy słucha stosunkowo głośniej i wtedy taka izolacja może być rzeczywiście istotnie wyższa.

Ostatnio korzystałem z chińskich KZ ZST i KZ ZSN, no ale jednak ich jakość dźwięku nie powala(szumią do czegokolwiek by się ich nie podłączyło), wcześniej tak od biedy próbowałem z takimi zwykłymi dousznymi słuchawkami, co je do starych nokii dokładali w zestawie, ale to jest właśnie najgorsze co może być, bo ani muzyki nie słychać, ani otoczenia, a jedynie tylko jeden wielki hałas, a słuch się psuje...
A no, i ogólnie, to na rowerze tłukę mega długie dystanse(maratony i ultramaratony), na takich trasach ze słuchawek korzysta się tylko raz na jakiś czas, jak już kryzys dopada, a najczęściej zdarza się to na jakimś wypizdowie górnym albo dolnym na drodze zapomnianej przez Boga i Świat, to wtedy zakładamy słuchawki i jedziemy nucąc czy też podśpiewując. Po za tym jeszcze nigdy nie miałem, ani jednej niebezpiecznej sytuacji spowodowanej przez jeżdżenie w słuchawkach.

Koss odpadają nie są ani bezprzewodowe, ani dokanałowe
Odtwarzaczem w takim razie zostanie smartfon. 

PS. Przypomniało mi się jeszcze, że mam starą mp3 Creative Zen X-fi z bluetooth V1.9, także mamy kolejnego kandydata na zostanie odtwarzaczem

No spoko, jak masz piłować głośność to i tak się odetniesz od otoczenia tak czy siak. Nie moralizuję w żaden sposób :)

Z dokami będzie problem, że albo złapiesz dobry fit z tipsami i będzie to grało, ale tłumiło, albo można "poluzować", ale wtedy kiepsko to gra. 

Niedawno siostrze Edifiery X5 kupowałem i w sumie bardzo spoko opcja. Jak za ten pieniądz i konstrukcję TWS to nieźle grają i mikrofon wystarczający, żeby móc rozmawiać przez telefon. 

W dniu 3.05.2021 o 12:08, Walker Of Dissonant Worlds napisał:

chciałbym jednak takich jałowych dyskusji unikać.

Życie i zdrowie (oraz słuch) to sprawa każdej osoby indywidualnie. Nikt nie będzie nikogo moralizować na siłę, więc uniknąć się da jak najbardziej.

Ja korzystam z CK3TW na piankach S400. Głównie do rozmów telefonicznych, da się gadać pod kominiarką rowerową. Muzyka rzadziej, bo trasy bardzo krótkie na mieście. Recenzja jest na blogu.