Jump to content

Recommended Posts

Witam, mam problem ze słuchawkami soundmagic e50, po prostu buczą i to dość mocno gdy podepnę je do PC do daca hifime uae 23, ten typ tak ma czy z moją parą jest coś nie tak i reklamować je? A może po wygrzaniu się ich to bucznie zniknie? Słuchawki mają 2 dni.

podłącz je gdzie indziej, bo może problemem nie są słuchawki, a hifime uae 23, podłącz pod telefon, bezpośrednio pod pc i jeśli na telefonie też będą buczały, to znasz przyczynę, jak na telefonie będzie okej, to winą jest PC albo hifime uae 23

46 minut temu, Nehero napisał:

podłącz je gdzie indziej, bo może problemem nie są słuchawki, a hifime uae 23, podłącz pod telefon, bezpośrednio pod pc i jeśli na telefonie też będą buczały, to znasz przyczynę, jak na telefonie będzie okej, to winą jest PC albo hifime uae 23

na telefonie jest właśnie cisza, na PC jak podepnę pod integrę (msi z270 tomahawk realtek 892) w tylny panel to buczenie ustaje i jest tylko lekki szum, w przednim panelu jest szum plus buczenie, po podpięciu pod uae23 buczy bez szumu.

Jeśli słuchawki nie buczą na telefonie to nie jest to problem ze słuchawkami. Zjawisko nie zniknie od wygrzewania i proces ten nie ma z nim nic wspólnego. 

Generalnie:

• buczenie = problem z uziemieniem (pętla masy)
  • szum = zbyt duży gain i niski SNR

Takie wątki powtarzają się kilkanaście razy w ciągu roku i za każdym razem przyczyny są te same. 

Posted (edited)

Przepraszam, że wtrącam się z pytaniem, ale nie chce zakładać osobnego tematu. Czytałem odnoście pętli masy, ale chciałbym zapytać ponieważ nie wiem czy dobrze zrozumiałem, Mam podłączone aune s6 do gniazdka z uziemieniem to samo z aune s7 i oba urządzenia są spięte xlr, również do s6 jest podłączony kabel usb z komputera który też jest uziemiony. Oczywiście wszystko nie jest bezpośrednio podłączone do gniazdek w ścianie tylko do jednej listwy. Czyli w moim wypadku występuje pętla masy? U mnie nie występuje żadne buczenie ani niepożądane dźwięki ale jestem po prostu ciekawy.

Edited by Turtle

@border12342 Tak, to brak uziemienia. Problem może występować, tylko nie być słyszalny od razu. Zależy jakiej czułości są słuchawki. Na tych o dużym SPL i niskich Ohmach słychać najbardziej. A siedząc przy PC można zrobić prosty test i dotknąć obudowy komputera.

@Turtle Nie, wszystko jest w porządku jeśli uziemienie jest zrobione dobrze i nie ma żadnego buczenia.

Posted (edited)
27 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@border12342 Tak, to brak uziemienia. Problem może występować, tylko nie być słyszalny od razu. Zależy jakiej czułości są słuchawki. Na tych o dużym SPL i niskich Ohmach słychać najbardziej. A siedząc przy PC można zrobić prosty test i dotknąć obudowy komputera.

dziwne, niby te soundmagic e50 mają 50ohm, wiec juz ciut wiecej tej mocy potrzebują a buczą, takstary pro 82 mając 30 ohm już są cicho, brak jakichkolwiek szumów czy buczenia również podpięte pod uae23, da się jakoś zniwelować te szumy które powoduje brak uziemienia bez przerabiania całej instalacji w domu? Listwa z filtrem zakłóceniowym pomogłaby, np. taka https://www.speckable.pl/pl/product/7203,listwa-zasilajaca-acar-504wf-5gn-1-5m-filtr ?

Edited by border12342