Jump to content

Słuchawki z mikrofonem 250-350 zł.

tasiek
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu szukam następcy dla moich Creative HS-1000, lata temu kupiłem je za jakieś 150 zł i mocno zdziwiłem się kiedy zobaczyłem, że obecnie zdarza się, iż ludzie polecają na forach hs-800 czyli bliźniaki bez karty dźwiękowej. Przechodząc do rzeczy, szukam słuchawek zwanych gamingowymi, czyli po prostu słuchawek z mikrofonem w których 80% czasu będę grał, a 20% słuchał muzyki, przeczytałem już sporo poradników i forowych wątków i zdecydowałem się na słuchawki o zamkniętej budowie czyli takie jak moje obecnie, wiem, że stracę wtedy na pozycjonowaniu, ale izolacja od świata jest dla mnie bardzo ważna. Tu pojawia się kolejne kryterium czyli możliwie dobre pozycjonowanie przy zamkniętej konstrukcji. 

Biorąc pod uwagę moje wymagania, testy i porady wydaję mi się, że najlepszym wyborem dla mnie są HyperX Cloud. Mam tylko jeden problem korzystam z zintegrowanej Realtek® ALC892 na płycie MSI Z170A PRO, niby producent chwali się Chemi-Con Audio Capacitors, Isolated Audio PCB i Separated Audio Layers, ale jak dla mnie jest to marketingowe... i jest to tylko zwykła integra. W ten sposób moje oczy zwróciły się ku HyperX Cloud II, które posiadają wbudowaną kartę dźwiękową z magicznym przyciskiem 7.1 który jak już wyczytałem zupełnie nie pomaga w pozycjonowaniu, a wręcz przeszkadza.

Po tych długich wywodach w końcu mogę zadać pytanie czy odczuję różnicę w brzmieniu pomiędzy moją zintegrowaną kartą, a tą wbudowaną w słuchawki? Różnica w cenie w/w słuchawek to obecnie 80 zł (allegro, ceneo).

PS. Jeśli ktoś zna lepszy wybór to zawsze chętnie sprawdzę (tylko proszę propozycję bez przesadzonych basów, bo ktoś kiedyś na spotkaniu projektantów hs-1000 powiedział "dajmy więcej basu, zagłuszmy wszystko inne" i dostał podwyżkę).  

Jakościowo mocnego przeskoku nie będzie. Na pewno słuchawki zagrają głośniej i może delikatnie lepiej. Polepszeniu za to na pewno ulegnie jakość dźwięku mikrofonu, wszelkie szumy powinny być ograniczone jak i zniekształcenia jak to bywa na integrach. Czy warto dopłacać do karty usb? Ciężki powiedzieć. Może lepiej poczekać np. do świąt i kupić jakiegoś xonara d1...  A i wbudowana funkcja 7.1 jest zawsze o kant d*py rozbić, bo jest to tylko symulacja dźwięku przestrzennego. Odpowiadając też na pytanie czy w słuchawkach zamkniętych można uzyskać dobre pozycjonowanie? Tak, można i to wręcz świetne. Sumując wydaje mi się że HyperX Cloud 1 byłby optymalne i do tego za jakiś czas karta dźwiękowa o lepszych parametrach niż integra. Chyba że podepniesz wszystko i będzie Ci ładnie grać to nie ma sensu przepłacania. Nie każdy ma aż takie wymagania i tak wyczulony słuch ;) Pozdrawiam