Jump to content

Kolumny na 11-12 m.kw., nowe lub używane, do ok. 1500-2000 zł

Recommended Posts

Witam ponownie forum.

szukam kolumn stereo na mały pokoik (11-12 m.kw. / prostokąt) w cenie do 1500-2000 zł za parę (mniej więcej). Cena może być lekko przekroczona jeśli jest coś super (np. za 2500 zł).

Biorę pod uwagę nowe i używane (z używanych to wolałbym outlet / powystawówki, czyli z gwarancją)

Słuchana muzyka:

- chillout

- instrumentalna

- elektroniczna (szczególnie progressive house, trochę trance)

- inne gatunki: POP/ rock, itp. (rzadziej)

Amplituner: Onkyo 8250.

---------------------------------

Co znalazłem (ale możecie moje typy "zaorać" i przedstawić zupełnie coś innego):

- KEF LS 50 (używane) - 2300 zł. - podobno to są "trudne" kolumny.

- ELAC Debut B6.2 2.0 (nowe) - 1500 zł

- Fyne Audio F303 ( nowe ) - 1950 zł.

- Tannoy Revolution XT 6 HGL ( outlet ) - 2500 zł (małe, podstawkowe)

- B&W 607 S2 Anniversary Edition ( nowe ) - 2500 zł.

- Kef Q350 Black Satin (nowe ) - 2000 zł

- Dynaudio Evoke 10 (używane) - 2000 zł.

Jest jeszcze sporo więcej możliwości :), ale te wpadły mi w oko.

Czy między najtańszymi (ELAC Debut B6.2 2.0) a najdroższymi (KEF LS50 i Tannoy Revolution XT 6) jest b. duża różnica w brzmieniu?

Dzięki za sugestie!

@pajtON

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to ja stawiam na referencyjną jakość, piękną barwę i doskonały dzwięk - czyli Dynaudio Evoke 10

Sam jestem posiadaczem Dynaudio Focus 140 i wiem jak potrafią zagrać monitory tego producenta.

Cena tych używek jest bardzo dobra.

Co tu porównywać Elac i Fine Audio, to jest tanie budżetowe stereo, dopiero wyższe modele Elaca potrafią zaskoczyć jakością dzwięku, sam byłem posiadaczem monitorów tej marki przez wiele lat.

Fine Audio ma specyficzne brzmienie i nie każdemu może się podobać, kilka tygodni temu testowałem wolnostojące Modele Fine za 4k, ale dzwiek nie jest dla każdego.

Kefy i Tannoye, to fajne propozycje, ale zwycięsca jest jeden, no chyba że chcemy łupać w 12 metrach, to wybieramy albo Klipsch 600, albo modele z 20 cm wooferem np Monitor Audio Bronze 6G 100.

Dla dodania Evoke lubią dość mocne wzmacniacze. Na 12m2  każde z tych monitorów spokojnie zagrają z rozmachem.

Różnica w brzmieniu jest taka, że jedne monitory graja lepszą przestrzenią, potrafią świetnie kontrolować i różnicować bas w nagraniach, maja kremową górę i  wysoką kulturę grania, i przeważnie kosztują sporo.

Edited by pablo650