Jump to content

Co sprawia, że słuchawki i inny sprzęt muzyczny gra jak stara podeszwa? :D

Recommended Posts

Witam was bardzo serdecznie drogich forumowiczów w tą przemiłą noc i kłaniam się bardzo serdecznie. :) 

Przez ostatni czas wpadły mi w ręce naprawdę wiele słuchawek, które w jakości wykonania i jakości dźwięku przeskoczyła stara podeszwa. Jedne zmieniały głos wokalisty zespołu metalowego w sopran, drugie były niejako wygłuszone ze wzmocnieniem tonów wysokich, a kolejne, to już totalna porażka, bo nie dało się tego słuchać. Nie muszę mówić, że uszy moje krwawiły niemiłosiernie. Co było za ten stan rzeczy odpowiedzialne? Kto zawinił? Czemu, to grało gorzej niż stara podeszwa? :D  Tym wesołym akcentem zaczynamy bardzo okrutny temat.

Chciałbym wiedzieć, czemu kupiłem wiele par słuchawek za, które dałem  200 zł i kasa poszła do piachu ze względu na jakość dźwięku tak słabo grają. Jestem początkujący. Więc przepraszam za brak profesjonalizmu.

Pozdrawiam was ciepło. 

Edited by nicityle

też tak miałem
zaczynałem od wrzucenia zapytania na jednym z forów - tak mi "poradzili", że kupiłem superlux hd681 z białą obwódką - załamka
jakiegoś dnia potem znajomy powiedział tak - kup sobie Creative Labs Aurvana Live! - będziesz zadowolony... jestem do dziaisiaj

teraz mam KOSS UR40 oraz LCD2 - jestem zadowolony

dobór słuchawek to niełatwa sprawa, ale myślę, że ogarniesz niedługo
powodzenia

• Upvote 2
On 8.11.2016 at 10:39 PM, nicityle said:

Co było za ten stan rzeczy odpowiedzialne? Kto zawinił? Czemu, to grało gorzej niż stara podeszwa?

Chciałbym wiedzieć, czemu kupiłem wiele par słuchawek za, które dałem  200 zł i kasa poszła do piachu ze względu na jakość dźwięku tak słabo grają.

Zamiast kupować kilka par za 200 zł najprawdopodobniej wystarczyło podejść do tematu z perspektywy "raz a dobrze" - kupić droższą, ale grającą zgodnie z oczekiwaniami. Miło byłoby poznać też co to za modele. 

Mówiąc całkowicie o własnych preferencjach, osobiście kompletnie nie kupiłbym w dzisiejszych czasach nowych słuchawek w takiej cenie. Wyjątkiem są jedynie modele zabytkowe, które cenię sobie w oderwaniu od kwoty, jaką przyszło za nie zapłacić. Choć również grały jak "stara podeszwa" gdy porównywałem je np. z LCD-4 czy K1000.

Miło byłoby poznać też co to za modele. 

Modelu dokładnego nie podam ale mam na myśli Kruger Matz, Esperanza, Jakieś gówna z kiosku tak dziwne, że w necie nic nie znalazłem nawet. :p.niestety już opakowanie poszło na śmieci. Jakieś słuchawki od A4tech seria EVO. Jakeś od media tech. To wszystko nie słuchawki, to śmieci. :P 

W moim wypadku fajnie by było, gdyby były wytrzymałe. Słucham po 8 godzin dziennie i to w drodze do szkoły, w domu nie tylko w spokojnych sytuacjach na leżąco. :P.

• 2 weeks later...
On 17.11.2016 at 3:01 PM, nicityle said:
Miło byłoby poznać też co to za modele. 

Kruger Matz, Esperanza, Jakieś g***a z kiosku tak dziwne, że w necie nic nie znalazłem nawet. :p.niestety już opakowanie poszło na śmieci. Jakieś słuchawki od A4tech seria EVO. Jakeś od media tech. To wszystko nie słuchawki, to śmieci. :P

Odpowiedź więc znalazła się sama.

1 hour ago, nicityle said:

Wiecie, co odpowiada za brzęczenie w głośnikach? Bo słyszę już brzęki w głośnikach. Creative t6100

Jeśli stałe to np. problem z zasilaniem i konieczność sprawdzenia np. stanu kondensatorów w subwooferze.