Jump to content

Pomoc przy zakupie słuchawek ~600 zł

maffin
 Share

Recommended Posts

Witam.

Z tej strony Marek - świeży użytkownik forum ;)

Potrzebuję pomocy przy wyborze słuchawek do muzyki ( rock 50% elektro 50% ) oraz sporadycznego ( 5-8h w tygodniu ) grania w Counter Strike'a.
Cytując, szukam " pełnowymiarowych potworków o sporym apetycie do siedzenia wygodnie w fotelu wieczorami." Głowę mam raczej normalnych rozmiarów ale doradzając słuchawki proszę wybierać te "większe". Z tych wszystkich pojęć wyczytanych na forum mogę napisać że zależy mi  na " jak największej przestrzeni, żeby dźwięk nie był zduszony i czuć było „powietrze” między instrumentami, ale też żeby nie odebrało mu to realizmu i detaliczności. Bas nie musi być szczególnie mocny, ale żeby był cały czas obecny i dobrze kontrolowany." - to  chyba będzie się też przekładać na "przestrzenny" dźwięk  w grze?

Zależy mi  na wygodzie ich użytkowania i jakości dźwięku - wykonanie mogę przeboleć jakoś.Słuchawki będą jak na razie używane wyłącznie z laptopem. Jako że posiadam tylko zintegrowaną kartę muzyczną na laptopie prosiłbym o porady także co do danych słuchawek dokupić żeby grały w pełnym zakresie sowich możliwości. Obecnie używam Logiteh'ów na usb ale to tragedia jest. Mikrofon nie jest mi potrzebny w słuchawkach - mam osobno kupiony.

Budżet jakim dysponuje to około 600 zł - na słuchawki ( nie jest to aż taka sztywna granica ale wolałbym coś w okolicach ). Osprzęt do nich to osobny budżet ;) 

Przeglądałem na forum poradniki i sekcje polecanych słuchawek ale jako laik bardzo słabo potrafię sobie poradzić z wyborem.
Proszę o pomoc - jeżeli coś więcej informacji potrzeba to postaram się dopisać.

Pozdrawiam
Marek

Edited by maffin

Witam Panie Marku,

Proponuję zacząć od solidnych podstaw poruszanej tematyki: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/5-zanim-zapytasz-polecane/
Powinno to wydatnie zawęzić zakres poszukiwań, a dzięki skrótowym opisom pozwolić znaleźć najbardziej dopasowany do Pana potrzeb model. Wiem, że pisał Pan o ich lekturze, ale opisuje Pan swoje oczekiwania tak dokładnie, że naprawdę nie powinno być z tym myślę problemu, aby jeszcze raz spróbować je przestudiować.

Pozdrawiam.

Czytałem ponownie - nie chciałem podawac typów swoich żeby doradzajacych nie ograniczać:)

Zastanawiam się pomiędzy:

Brainwavz HM5 

AKG K550

AKG K612 PRO

Beyerdynamic DT990 ( nie wiem ile ohm )

Czy pomożecie mi wybrać spośród tych modeli coś najlepiej dopasowanego do mnie? W nastepnej kolejności wybierzmy wzmacniacz.

Pozdrawiam Marek

Witam ponownie panie Marku,

W oparciu o opisane przez Pana wymagania oraz wylistowane modele, moim zdaniem najlepiej sprawdzą się Panu K612 PRO. Grają dokładnie tak jak Pan był łaskaw to opisać w ramach swoich oczekiwań, jak również dadzą Panu właśnie ten specyficzny miks wygody z napowietrzeniem i otwartością. Jedynym wymogiem jest zastosowanie wzmacniacza, jako że te słuchawki legitymują się apetytem na prąd. Na moje jest to zresztą najlepsza opcja w tym przedziale cenowym, jaką może Pan brać pod uwagę. Pozostałe modele są również ciekawe, ale będą mocniej odstawać od oczekiwań. 

Proszę uprzejmie,

Generalnie jestem przyzwyczajony do oficjalnego wymiaru komunikacji, stąd przedrostek :).

Przede wszystkim pomyślałbym nad jakimś przenośnym wzmacniaczem lub urządzeniem zintegrowanym. Osobiście kosztowałbym się w ich przypadku na Aune X1S, jeśli miałby to być model nowy, ale w zakresie używanych absolutnie warto zainteresować się używanymi NuForce Icon HDP - według mnie to najlepszy zintegrowany DAC do wyższych AKG w rozsądnej cenie poniżej 1k zł.

Alternatywą "na teraz" byłby moim zdaniem FiiO E09K QOGIR. Używany egzemplarz powinien być do dostania poniżej kwoty 400zł, aczkolwiek nie jestem w stanie powiedzieć jak z jego dostępnością. 

Trochę jeszcze poczytałem i rewiduje swoje "oczekiwania". Chciałem jeszcze zapytać o słuchawki zamknięte - które wybrać z modeli które podałem ? 

Oczekiwania mniej więcej zostają tylko zmienia się to, żeby dobrze izolowały hałasy z zewnątrz np. głośno pracujący tv w pokoju.

J.w., ale trzeba pamiętać, że słuchawki zamknięte o wysokiej izolacji najczęściej czynią to kosztem wygody. HM5 są modelem pojemnym na uszy, ale dla mnie osobiście - jako osoby o wrażliwych skroniach - potrafiły zaznaczyć swoją obecność podczas długich sesji odsłuchowych. 

Chyba jedynym wyjątkiem od opisanej wyżej reguły były KOSS Quiet Zone QZ-99, ale model ten nie jest dostępny w naszym kraju (był sprowadzony jedynie epizodycznie). Można próbować pozyskać go z zagranicy na własną rękę. 

Plus alternatywą dla HM5 za nieco mniej mogą być rebrandy tego modelu: Reloop SHP-1. Oszczędza się tu jednak głównie na wyposażeniu względem HM5.