Jump to content

Recommended Posts

A tymczasem ta integra jest średnicowa i tylko trochę ocieplona, a kabel jasny i przestrzenny. Musiała to więc być rewizja stara albo transplant :). No i właśnie to jest to o czym mówiłem. Takie K1000 mają 2 rewizje i generalnie grają podobnie. Takie HD800 grają wszystkie podobnie, choć niektórzy twierdzą że jest tam kilka rewizji. Tylko u Audeze jest loteria fantowa. Najbardziej spójne brzmieniowo są u nich jedynie iSine/LCD-ix. 

Posted (edited)

Nie spodziewałem się tak wielkiego odzewu pod moim postem. Postaram się dodać więcej szczegółów by nieco rozjaśnić (hehe) te sprawę. Słuchawki zakupione zostały na morele jako nowe, chyba gdzieś na początku stycznia. Jeśli chodzi o preferencje dźwiękowe, to przed LCD2C słuchałem audictus explorer 2.0 właśnie na tej samej konfiguracji, czyli z SC808. I właśnie tamte słuchaweczki, mimo oczywiście nieporównywalnie gorszej jakości, oferowały znacznie cieplejszy charakter z jakby mocniejszym basem. Naturalnie, dźwięk z mojego obecnego toru nie jest zły i raczej wykluczałbym tu jakieś uszkodzenia tych LCD, jednakże, jest to dla mnie całkowite przeciwieństwo wszystkiego co przeczytałem na ich temat w internecie. Moim zdaniem charakterem zdecydowanie bliżej im do superlux HD668B, które były moimi pierwszymi muzycznymi słuchawkami. Może to po prostu ja mam jakieś dziwaczne upodobania...

Edited by Pawlacz2137
Błędna nazwa

Nie wiem jak u nas ale w pierwszych egz. na U.s.a  wystarczyło obrócić dekielki o 180 stopni i było napisane Lcd3.

Nie wiem😅 czy po takim ,,modzie'' dżwięk się zmieniał, ale samopoczucie być może. Może to jest lek na bolączki 2C.

Heheszki heheszkami, ale problem jest wbrew pozorom poważny, bo człowiek ma wcale nie takie tanie słuchawki, które grają mu inaczej niż oczekiwał. Na to jest kilka patentów, ale musiałbym mieć je u siebie i zrobić przede wszystkim pomiary oraz porównać je z tym co mierzyłem poprzednio, gdy wcześniejsze 2C były u mnie na warsztacie. 

Żeby nikt mnie nie posądził że bawię się w druciarza-serwisanta: te patenty to stare dobre wkładki akustyczne od strony wew i zew. Redukują przez to napowietrzenie i scenę, ale mogą dać trochę mięsa. 

• Like 1

Sprawdziłem na stronie Audeze. Podane parametry jak na początku produkcji, pady nie zmienione - rec.A.F [rozumiem że mogli nie zaktualizować opisu]. 

Czy ktoś spotkał się z opisem nowej rewizji Lcd2c ?

O  X/XC czytałem ale to chyba więcej marketingu niż zmian ?

@EvilKillaruna Oczekiwania oczekiwaniami.

Sądzę iż problemem jest czy te słuchawki grają jak z początku prod.

Bo według opisu właściciela wygląda jakby były zmienione przetworniki.

Co do heheszek to tylko ciekawostka. Nadal uważam iż to dobre słuchawki i uczciwie wycenione.

Jedyne ,,ale'' miałem do materiału z których były zrobione pady , powodowało to u mnie wyłącznie dyskomfort psychiczny.