Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie. Posiadam ww. słuchawki, podłączone do AIM SC808. Ogólnie jakość dźwięku jest zadowalająca - dobra przestrzeń i detale, jednak co mi przeszkadza to (o dziwo) mała ilość bassu w tej konfiguracji i ogólnie jakoś taki lekko trzeszczący dźwięk, zbyt jasny, ze słyszalnymi sybilantami. Wydaje mi się, że słuchawki tej klasy mają ograniczony potencjał z ta kartą, dlatego też szukam jakiegoś konkretnego DACa, do powiedzmy 2500zł który idealnie wpasuje się w tą kombinację. 

LCD-2C są słuchawkami ciepłymi, nie mogą mieć sybilantów. Karta zaś ma bardzo duży potencjał sama w sobie. Zamiast nowego DACa (pomijam że potrzebny jest też wzmacniacz), można próbować podnieść im jakość dźwięku cieplejszym kablem (np. AC4) oraz definitywnie wymienić OPA na karcie na coś sensownego. Ludzie polecają OPA627 i AD825, ale warto sprawdzić OPA2111. Wyższej klasy OPA to Bursony SS V5i oraz Muses02. Jeśli to nie pomoże, dopiero wtedy decydować się na kompletne przekopanie toru. 

Na forum w dziale z OPA mamy poradniki w tym zakresie.

Nie powinno tak się dziać w żadnym wypadku, nie przy tych słuchawkach. Jest Pan pierwszą osobą która próbuje je przyciemnić. Wszyscy użytkownicy raczej rozjaśniają je i przyspieszają, a więc w przeciwnym kierunku niż Pana intencje.

Nie. DAC to DAC, a wzmacniacz to wzmacniacz. DAC i moduł wzmacniacza wspólnie mają np. integry słuchawkowe, czyli urządzenia integrujące w sobie oba te elementy.

Tak. Nawet jeśli nie uda się rozwiązać problemu tonalności, jakość dźwięku powinna wyraźnie się podnieść.

Ewentualnie, może zamiast zmian w zakresie toru, zmiana słuchawek pomoże. LCD-X ze starszych serii są bardzo ciepłe i cieplejsze od 2C, choć nie wiem czy uda się dostać używki w takiej cenie. Bardzo dobrze muzykalnie wypadają też Sennheisery HD660S lub klasyczne HD650, tu już nie będzie problemu nawet z nowymi sztukami.

Niestety wymiana na LCD-X jest obecnie ponad budżetem (najpierw musiałbym opchnąć 2c i jeszcze dołożyć prawie 2x tyle). Rozumiem, że ten kabel chociaż odrobinę pomoże ze wspomnianą suchością i surowością dźwięku i generalnie trochę polepszy go w ogólnym zakresie. Jeśli tak, to będzie mój 1 krok w dociążaniu brzmienia tych słuchawek. W następnej kolejności sięgnę po jakieś cieplejsze OPA.

Z tego co widzę, kabel można kupić wyłącznie pod zamieszczonym przeze mnie linkiem. Chyba, że gdzieś są jeszcze jakieś oferty sprzedaży.

Godzinę temu, Pawlacz2137 napisał:

Niestety wymiana na LCD-X jest obecnie ponad budżetem

Jakub pisał o używanych lcd x

Z tego co widzę, kabel można kupić wyłącznie pod zamieszczonym przeze mnie linkiem. Chyba, że gdzieś są jeszcze jakieś oferty sprzedaży.

To jest sklep Jakuba, on produkuje te kable i tylko w tym sklepie można kupić. Nie wiadomo mi nic o tym, by Jakub rozpoczął współpracę z jakimś innym sklepem.

7 godzin temu, Pawlacz2137 napisał:

Witam serdecznie. Posiadam ww. słuchawki, podłączone do AIM SC808. Ogólnie jakość dźwięku jest zadowalająca - dobra przestrzeń i detale, jednak co mi przeszkadza to (o dziwo) mała ilość bassu w tej konfiguracji i ogólnie jakoś taki lekko trzeszczący dźwięk, zbyt jasny, ze słyszalnymi sybilantami. Wydaje mi się, że słuchawki tej klasy mają ograniczony potencjał z ta kartą, dlatego też szukam jakiegoś konkretnego DACa, do powiedzmy 2500zł który idealnie wpasuje się w tą kombinację. 

Bardzo dziwna sprawa z trzeszczącym, zbyt jasnym dźwiękiem. Ja swój egzemplarz napędzam poprzez Schiit Asgard 3 + Multibit DAC i sprawdza się to świetnie. Sprzęt mieści się w budżecie (399 USD + podatek i koszt odprawy), ale do ściągnięcia jest wyłącznie ze Stanów, z firmowego sklepu. Ten sprzęt przyspiesza i nieco rozjaśnia słuchawki (bynajmniej nie robią się przez to jasne), nie ma też mowy o żadnej sybilizacji, a solidna dawka mocy wydobywa ze słuchawek konkretny bas i dokładnie go kontroluje.

Od wymiany kabla raczej bym nie zaczynał (firmowy gra ciemno i ciepło), poszukałbym raczej możliwości testowego podłączenia słuchawek pod integrę ze sporą dawką mocy, by zweryfikować czy przypadkiem Twój egzemplarz słuchawek nie jest wadliwy.

Edited by Hardened

Czy ktoś się może orientuje, po ile chodzą te standardowe (nowszego typu) plecione kable Audeze 6,3mm? Jeżeli AC4 pro się sprawdzi, to głupio będzie ten stary trzymać gdzieś w szafie.

6 minut temu, Hardened napisał:

Bardzo dziwna sprawa z trzeszczącym, zbyt jasnym dźwiękiem. Ja swój egzemplarz napędzam poprzez Schiit Asgard 3 + Multibit DAC i sprawdza się to świetnie. Sprzęt mieści się w budżecie (399 USD + podatek i koszt odprawy), ale do ściągnięcia jest wyłącznie ze Stanów, z firmowego sklepu. Ten sprzęt przyspiesza i nieco rozjaśnia słuchawki (bynajmniej nie robią się przez to jasne), nie ma też mowy o żadnej sybilizacji, a solidna dawka mocy wydobywa ze słuchawek konkretny bas i dokładnie go kontroluje.

Od wymiany kabla raczej bym nie zaczynał (firmowy gra ciemno i ciepło), poszukałbym raczej możliwości testowego podłączenia słuchawek pod integrę ze sporą dawką mocy, by zweryfikować czy przypadkiem Twój egzemplarz słuchawek nie jest wadliwy.

Dziękuję za słuszną uwagę, może trochę przesadziłem z tym "trzeszczeniem" bo jako tako żadnych zakłóceń nie słyszę, niemniej dźwięk uważam za raczej surowy, jasny i nieco wysuszony.

Godzinę temu, Hardened napisał:

Od wymiany kabla raczej bym nie zaczynał (firmowy gra ciemno i ciepło)

Właśnie że firmowy gra neutralnie-jasno, stąd w ogóle pojawił się mój post. Testowałem wiele kabli na tych słuchawkach, a także kable fabryczne od praktycznie wszystkich modeli. Taki dźwięk rozwijałem w AC3, który też tą jasność utrzymywał. Dopiero AC4 zaburza ten kierunek i robi zwrot w przeciwnym kierunku. Testowane były zarówno plecionki w obu rewizjach, plecionka premium z LCD-4 oraz stara taśma, której nie produkują już od lat. 

Jest jeszcze możliwość przygotowania AC2 w takiej wersji pod Audeze, który będzie tańszy od AC4, a jeszcze cieplejszy, aczkolwiek jakościowo powinien być niżej od modeli 3 i 4. 

Czy ktoś się może orientuje, po ile chodzą te standardowe (nowszego typu) plecione kable Audeze 6,3mm?

Jeśli dobrze pamiętam, katalogowo podstawowy kabel w formie nowej widniał za 695 zł. 

4 godziny temu, Nehero napisał:

Nie wiadomo mi nic o tym, by Jakub rozpoczął współpracę z jakimś innym sklepem.

Na tą chwilę kable są dostępne wyłącznie tutaj, jako że jest to ręczna produkcja każdorazowo na zamówienie. 

@Pawlacz2137 Jako jeden z pierwszych w PL bylem posiadaczem Lcd2c . Słuchawki z czasem podobały mi się coraz bardziej. Słuchałem na Aune S6 i Cayin Ha-1. Pamiętam iż dla mnie problemem było nieco zbyt duże dociążenie dżwięku.

Słuchawki na kablu firmowym - plecionka, na pewno nie grały jasno [zresztą pierwsze słyszę]

Aune S6 to kombo - Dac + wzm.słuchawkowy. Sądzę iż przy Twoim budżecie bdb.wyborem będzie  Aune S6 Pro.

Lub kupić używkę któregoś z tych Aune , a kabel firmowy przerobić na Xlr w celu uzyskania lepszej jakości i większej mocy. Osoba której sprzedałem te słuchawki kupiła je po odsłuchu na własnym Aune S6.

Jeśli dalej będzie zbyt jasno 🤣,  to zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny kabel w celu zmiany tonalności słuchawek. 

Tutaj jest według mnie okazja [mimo zbieżności imion nie jestem w żaden sposób powiązany z tą osobą, swój sprzedałem jakieś 3lata temu do W-wy ] i sądzę iż w tej cenie nie Znajdziesz nic lepszego a i w zakładanym budżecie może być ciężko. - https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/13/404353.php 

2 - [chyba ta sama osoba? tomasz/tomi] - https://www.olx.pl/d/oferta/aune-s6-dac-amp-pre-CID99-IDJhvdI.html#d895381fe8

3- https://allegrolokalnie.pl/oferta/aune-s6-dac-amp  

Ogłoszenia faktycznie wyglądają na jednego właściciela, nic tylko się targować.

Serdecznie polecam AC3B do LCD2C - dużo poprawia. Przyspieszają, lepsza dynamika, szersza scena, wyrazniejszy dziwiek, wiecej detali na gorze (ale nie za ostre), tylko ma jedną wade wtedy, tracą odrobinke na basie. A to pewnie dlatego, że grają z jaśniejszego Bursona C3X. Dojedzie przejsciowka duzy jack od Pana Jakuba do kabelka AC3B, to je podepne pod Aurium i powinno być super. Jeszcze dodam, ze absolutnie nie odbieram tych sluchawek jako bardzo cieple, opisałbym je jako co najwyzej lekko ocieplone, nawet bardziej w strone neutralnosci. Bardzo cieple to są ZMF Atticus. Przynajmniej z tego co porównuje sobie w domu. Nalezy tez dodac fakt, że LCD2C może sie bardzo różnic od innych LCD2C :) Moje mi sie bardzo podobają.

Jeżeli chodzi o odbieranie ciepłosci w moich słuchawkach :

Najcieplejsze Atticusy, pózniej NightHawki (cieple i ciemne), dalej już porównywalnie z niewielkimi różnicami, ale jeżeli miałbym je zestawić pod tym względem ze sobą, to wyglądałoby tak : Meze 99 Classics, ATH DSR9BT i dopiero LCD2C. Może mam jakiś dziwny egzemplarz Audeze, ale grają tak fajnie, że ani mysle ich sprzedawać. Przy czym zaznacze też, że LCD2C są napewno cieplejsze niż HD660s, które dla mnie osobiscie byly już za jasne.

Edited by MichalZZZZ
  • Thanks 1

Póki nie posłucha się czegoś lepszego. Wtedy wychodzą niestety wszystkie jego słabości :). Ale oczywiście zawsze sprzęt i tor są najważniejsze. Jeśli autorowi jest na SC808 za jasno, to odradzam S6. Będzie to samo.

@EvilKillaruna ,,Póki nie posłucha się czegoś lepszego. Wtedy wychodzą niestety wszystkie jego słabości''  

to samo dotyczy SC808

Większość z nas to przeszła. A sądzę iż progres będzie dużo większy niż przy wymianie kabla.

Tylko że doinwestowany SC808 do ok. 1000 zł uznawał wyższość jedynie Conductora V2+ i to głównie w cenie, także o ile zawsze znajdzie się coś "lepszego", o tyle kwestia kiedy dany komponent zaczyna się "kończyć". Fabryczne OPA na SC808 kończą się bardzo szybko, tak samo fabryczny kabel, choć na 2C będzie to zauważalnie mniej wyraźne, gdyż słuchawki grają i tak w niższej nieco klasie niż droższe modele (2CB tak samo). Przy 2C jest więc sens inwestować w kabel, ale też nie w każdy i nie ma najmniejszego sensu iść w te faktycznie drogie. Ważne aby był dopasowany i w miarę rozsądny. 

To natomiast co mnie tu martwi, to opisywana jasność. Jeśli basu nie ma i słuchawki sybilują, to są trzy opcje:

1. coś nie tak z torem lub ustawieniami karty
  2. coś nie tak z samymi słuchawkami
  3. właściciel słuchawek ma zupełnie gdzie indziej ulokowane preferencje

Dlatego przy tym trzecim poleciłem takie a nie inne rozwiązania, z przesiadką na np. HD660S włącznie.

S6 gra dokładnie w tym samym stylu co fabryczna SC808, ale lepiej. Tak samo S16. Porównywałem je bardzo intensywnie między sobą. Z SC808 zrezygnowałem tylko przez wzgląd na zakończone wsparcie i brak serwisu. 

Stawiałbym na punkt 1

gdyż ,,.zbyt jasny, ze słyszalnymi sybilantami.'' napradę czytając dużo o Lcd2c nie spotkałem się z takimi zarzutami.

Co do pkt.2. mogę podejrzewać zakup słuchawek grzebanych z drugiej ręki.

Co do pkt.3. właściciel słuchawek nie napisał że słucha ich inaczej niż zakladając na uszy😉.

@Pawlacz2137 tak na wszelki wypadek weż te słuchawki i sprawdż u kogoś znajomego lub w jakimś sklepie audio.

Choć szczerze watpię aby to była wina słuchawek.

Teraz, EvilKillaruna napisał:

Dlatego przy tym trzecim poleciłem takie a nie inne rozwiązania, z przesiadką na np. HD660S włącznie.

Nie jestem żdnym ekspertem, ba nawet koło takiego nie stałem i dopiero jak Pan wie zaczynam przygode z audio, nie ma prawia podwazac Pana zdania, ale mialem HD660s i one są jasniejsze od LCD2C. Wiec juz zupelnie autorowi wątku nie podpasują. Tak mysle.

LCD2C i HD660s ma też kolega @Hardened i moglby sie odniesc do powyzszego. 

Edited by MichalZZZZ
3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Właśnie że firmowy gra neutralnie-jasno, stąd w ogóle pojawił się mój post. Testowałem wiele kabli na tych słuchawkach, a także kable fabryczne od praktycznie wszystkich modeli. Taki dźwięk rozwijałem w AC3, który też tą jasność utrzymywał. Dopiero AC4 zaburza ten kierunek i robi zwrot w przeciwnym kierunku. Testowane były zarówno plecionki w obu rewizjach, plecionka premium z LCD-4 oraz stara taśma, której nie produkują już od lat. 

2 godziny temu, Tommy66 napisał:

Słuchawki na kablu firmowym - plecionka, na pewno nie grały jasno [zresztą pierwsze słyszę]

Moje odczucia są zgodne z @Tommy66 i coraz bardziej zastanawia mnie kwestia stabilności procesu produkcyjnego i kontroli jakości w Audeze, bo nie widzę racjonalnych przesłanek dla tak diametralnie różnego postrzegania sposobu gry tego samego modelu słuchawek i firmowego kabla. Być może w przypadku kabla w grę wchodzą ciche rewizje lub pozyskiwanie go od kilku podwykonawców. W oryginalnej recenzji @EvilKillaruna napisał "Fabryczny kabel przyciąga średnicę oraz wzmacnia sopran" i także w tym aspekcie firmowy kabel postrzegam dokładnie odwrotnie i dopiero po przesiadce na ARCTIC CABLES ION+ (UPOCC Litz) średnica i soprany stały się bardziej czytelne, przy zachowaniu konkretnego dociążenia. Jak na moje uszy firmowy oferował przede wszystkim dociążenie, w pakiecie z wyraźnym zwrotem w stronę ciemności, w pewnym sensie będące tego zwrotu skutkiem.

Wydaje mi się, że w przypadku tych słuchawek jedynym rzetelnym testem byłoby osłuchanie na tym samym sprzęcie kilku par, poprzez załączony do każdej z nich kabel firmowy.  Podejrzewam, że wyniki byłyby mocno zaskakujące. 

@Tommy66 Ale przecież napisałem, że SC808 gra bardzo podobnie co S6. Jest nawet identycznie jasny. Jedyny plus w dźwięku jaki zyska to wyższą klasę dźwięku wprost z pudełka, więcej mocy od balansu i niższą impedancję wyjściową. Nie zmieni to jednak tonalności w żaden sposób na cieplejszą modłę. Obawiam się więc, że autor zatoczy koło w obecnej sytuacji i znajdzie się w takim "lepszym punkcie wyjścia".

Tyle co znam te słuchawki, nie wiem jak można je rozgrzebać aby grały jasno. Jakieś customowe pady, może nieszczelność i bass leakage, ale poza tym nic innego mi nie przychodzi do głowy aby zrobić z nich odwrotność tego czym są. 

I to opisałem w punkcie 3, że ma inny gust i odbiera je jaśniej. Nie pisałem nic o zakładaniu. Znam ludzi dla których DT880 to całkowicie normalne słuchawki bez podkreślonej góry. Znam też takich dla których HD650 są bardzo jasne. 

8 minut temu, MichalZZZZ napisał:

mialem HD660s i one są jasniejsze od LCD2C.

Ale ma Pan jednocześnie prawo wyrazić swoje własne zdanie. Nie jest to w żaden sposób podważanie, nawet jeśli mamy odmienne doświadczenia, także nie ma problemu. Biorąc pod uwagę, że LCD-2C również są przez Audeze cały czas modyfikowane (silent revisions), nawet jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację. :)

5 minut temu, Hardened napisał:

W oryginalnej recenzji @EvilKillaruna napisał "Fabryczny kabel przyciąga średnicę oraz wzmacnia sopran" i także w tym aspekcie firmowy kabel postrzegam dokładnie odwrotnie i dopiero po przesiadce na ARCTIC CABLES ION+ (UPOCC Litz) średnica i soprany stały się bardziej czytelne, przy zachowaniu konkretnego dociążenia. Jak na moje uszy firmowy oferował przede wszystkim dociążenie, w pakiecie z wyraźnym zwrotem w stronę ciemności, w pewnym sensie będące tego zwrotu skutkiem.

Czyli musi to być kabel o jeszcze mocniej podkreślonym wokalu i sopranie. Mógłby świetnie zgrać się z LCD-3 jeśli tak. Z kolei u mnie w AC4 ta średnica leci w większą dyfuzję i trójwymiarowość, a sopran się wygładza. Jestem przekonany że odebrałby go Pan jako jednoznacznie ciemniejszy i z mniejszym skupieniem na środku. Na 8-żyłach jest jeszcze bardziej to zaznaczone, choć też kwestia co to za 8 żył i w jakiej topologii. 

• Like 1

W takim razie osobiście uważa Pan HD660 za cieplejsze słuchawki anizeli LCD2C ? Bo skoro autorowi przeszkadza, że są zbyt jasne (pomijam tor sluchawkowy), a Pan sugeruje przesiadke na HD660, to rozumiem, że odbiera Pan Sennheisery jako nieco cieplejsze. Chyba, że cos zle rozumuje? :)

Edited by MichalZZZZ

@EvilKillaruna Pisząc ,,grzebane z drugiej ręki''  miałem na myśli zmianę przetworników przez,, pomysłowy Dobromir '',gdyż nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek modu tak diametralnie zmieniającego te słuchawki.

,,Jedyny plus w dźwięku jaki zyska to wyższą klasę dźwięku wprost z pudełka, więcej mocy od balansu i niższą impedancję wyjściową. '' czy to mało? zwłaszcza biorąc pod uwagę brak wsparcia dla SC808. i dokładając do tego funkcjonalność S6.

Kolejna sprawa wymiana Op - amp dla laika [moje założenie] , już gdzieś czytałem że przy wymianie ktoś uszkodził tego Aim"a .

Co do punktu wyjścia to nie podejrzewam aby sprawny Aim czy Aune było problemem powodującym przypadłości opisane przez autora.

O tym zakładaniu napisałem z przymrużeniem oka biorąc pod uwagę opisane przypadłości.

,,Znam też takich dla których HD650 są bardzo jasne.'' - no skoro tak [ posiadałem te słuchawki dość długo] to koniec świata i widocznie opisane tutaj Lcd2c są na tym końcu... ale jakby dalej.

2 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

LCD2C i HD660s ma też kolega @Hardened i moglby sie odniesc do powyzszego. 

Powiem więcej, posiadam egzemplarz LCD2-C oraz dokładnie te słuchawki HD660S, które recenzował @EvilKillaruna (testowany był mój egzemplarz) i dla moich uszu HD660S oferują zdecydowanie jaśniejsze granie od posiadanego przeze mnie egzemplarza LCD2C na kablu fabrycznym. HD660 i (rewelacyjne) Fostexy TH610 oferują poziom jasności, który jest jeszcze przeze mnie z przyjemnością akceptowany; MSR7 już do przekraczały - to tak gwoli kalibracji mojego postrzegania. 

Swoją koncepcję dotyczącą różnicy spostrzeżeń już przestawiłem powyżej i nic innego nie przychodzi mi do głowy. Wygląda to tak, jakby w ręce @EvilKillaruna trafił zupełnie inaczej grający egzemplarz LCD2-C, niż takie, z którymi miała do czynienia reszta osób wypowiadających się w tym temacie. 

Edited by Hardened
  • Like 1

To raczej nie to że ja trafiłem, a po prostu taki został przysłany - pochodził wprost od dystrybutora, niedługo po wprowadzeniu. Niestety takie są właśnie historie z Audeze i powód, dla którego recenzja praktycznie po roku jest już w stanie się zdezaktualizować. To dobrze że producent rozwija i ulepsza swoje produkty, ale robiąc to tak jak Audeze, mamy do czynienia albo z losowo grającymi produktami, albo z takimi problemami jak tutaj, gdzie nie ma pewności czy aby różnice w odbiorze słuchawek X nie są spowodowane przez zmiany producenta, o których "przypadkiem" zapomniał nas użytkowników poinformować. Kilkanaście razy pod rząd. Niestety, just Audeze things :).

1 godzinę temu, Tommy66 napisał:

,,Jedyny plus w dźwięku jaki zyska to wyższą klasę dźwięku wprost z pudełka, więcej mocy od balansu i niższą impedancję wyjściową. '' czy to mało? zwłaszcza biorąc pod uwagę brak wsparcia dla SC808. i dokładając do tego funkcjonalność S6.

Tak, bo wprost przeciwne do założeń jakie postawił autor. W skład funkcjonalności S6 nie wchodzi możliwość ocieplenia dźwięku względem SC808 :).

Kolejna sprawa wymiana Op - amp dla laika [moje założenie] , już gdzieś czytałem że przy wymianie ktoś uszkodził tego Aim"a .

Ryzyko istnieje zawsze, niestety.

Co do punktu wyjścia to nie podejrzewam aby sprawny Aim czy Aune było problemem powodującym przypadłości opisane przez autora.

Również skłaniam się ku słuchawkom, albo jak pisałem odbieraniu przez autora słuchawek jaśniejszymi niż są. 

posiadałem te słuchawki dość długo

Para którą miałem ostatnim razem na testach grała z SC808 tak jasno jak LCD-2F 2015. Ale już moje Rosewood 2F z końcówki 2015 roku (drivery na 2016 rok już po zmianach) grały kompletnie inaczej, jaśniej, mniej basowo, neutralniej. 

• Like 1

no a mnie LCD 2F których słuchałem w Top HiFi z Coplandem DAC 215 i kablem Nordosta czerwonym, grały mega ciemno. Ale która rewizja, z którego  roku, to nie wiem, a słuchałem tego hmmm w sumie nie pamiętam kiedy ze 3 lata temu? Ale to połączenie było bardzo ciemne. Nie ciepłe, bo ciepłe również, ale ciemne.

Na ich tle Nightowl wypadłyby jako dość jasne słuchawki.

Edited by Nehero