Jump to content

Zakup słuchawek HD 8XX/AKG 7XX, czy BT DT 990

Recommended Posts

Witam, przyszedł czas na zmiany i odstawienie DT 150, na wieszak, do tego zaczął mnie irytować ich ciężar, oraz to że po 10/12h spędzonych w ochronnikach 3M X5A, chciałbym dać głowie i uszom odpocząć, od ciągłego ucisku. Stąd dwie pierwsze moje propozycje, ostatnia, jest podyktowana sentymentem i wierności marce. Słucham muzyki różnej, od folku, po jungle, ale głównie rock i elektronika, czasami muzyka filmowa. Sprzęt to AIM SC808, w standardzie, przyszłościowo lepsze opAmpy, V5i, albo coś podobnego. 

Każda z tych par ma swoje wady i zalety.

• Sumaryczna jasność: DT990 > HD8XX* > K7XX
  • Wygoda: HD8XX* > K7XX > DT990
  • Scena: HD8XX* > K7XX > DT990
  • Synergiczność pod SC808: K7XX > HD8XX* > DT990
  • Sumaryczny koszt i dostępność materiałów eksploatacyjnych: DT990 > HD8XX* > K7XX

* nie słuchałem, ale znam 800S i posiadam 800, więc mogę próbować estymować na bazie wiedzy dookólnej. 

Na pewno najbliżej DT150 będą tonalnie K7XX. Natomiast o ile HD8XX są najbardziej wygodne, mają najwyższą jakość dźwięku, największy potencjał i najlepszą scenę, o tyle wymagają też mimo wszystko doinwestowania, jeśli grają przynajmniej w 70% tak jak pozostałe modele z tej serii. Oznacza to na bank zakup lepszych wzmacniaczy operacyjnych oraz lepszego kabla, bo fabryczny jest daleki od ideału. Do tego słuchawki bardzo dobrze reagują na modyfikacje, zostawiając furtkę na przyszłość. Niemniej będą dla Pana najtrudniejsze, najmniej wybaczające, a także wymagały najwięcej uwagi. Nie wiem jak w przypadku czarnego malowania, ale lakier na srebrnych HD800 jest skandalicznie mocno podatny na uszkodzenia. Dlatego stojak niestety również jest wskazany, albo przynajmniej jakaś poduszka do odkładania. 

Na wygodzie najbardziej mi zależy, bo po pracy mam "zmęczone" małżowiny; wyglądem, jakością i potencjałem, najbliżej mi do HD8XX, ogromnych im plusem jest to że są otwarte i słyszał bym otoczenie., tylko że lakier mnie zmartwił, bo u mnie, często wszystko ląduje na podłodze, z przyczyn ode mnie niezależnych, a jakie DT150 są, każdy widzi, ale pancernością dorównują Dell-om ATG . Niemniej, czas na zmiany i chciałbym coś innego niż brzmienie 150. AGK no tu robi wygląd pracę, oraz ponownie ich otwarta konstrukcja, ale jak Pan pisze brzmienie podobne do DT.
Hm, koszt modyfikacji HD=kosztowi ich zakupu? I jak rozumiem, kabel można u Pana kupić, bo chyba mi się przewinął, jak sklep przeglądałem.

W srebrnych na pewno był to problem, ale w czarnych, tyle co widziałem je na rynku wtórnym, jakoś nie widziałem ich poobijanych i obdrapanych. Poza recenzją jednak nie używałem regularnie HD800S, nie miałem też HD8XX. 

Na pewno nie. Koszt modyfikacji to tak naprawdę kwestia tego co chce się osiągnąć. Jest wiele modyfikacji do HD800, niektóre są bardzo inwazyjne, niektóre bardzo proste i szybkie. Poza samym kompletowaniem toru pod nie, w rzeczywistości najdroższy może się okazać jedynie porządny kabel i dopasowany stojak. Warto też jak pisałem wymienić okablowanie wewnętrzne, ale to taka wisienka na torcie. Koszt tych czynności i akcesoriów nie powinien przekroczyć kosztu słuchawek, nawet używanych.

Kabla do HD800 nie ma na tą chwilę na sklepie, ponieważ jest on tworzony w ramach osobnej marki, która będzie dopiero miała swoją premierę (dostępne są na razie tylko stojaki), ale można go już zamawiać. Prototyp działa fantastycznie i mocno namieszał mi w planach co do dalszych kabli, a słuchawki nie schodzą mi z głowy od paru dni. Z tym że najpierw najlepiej będzie się osłuchać z samymi słuchawkami i dopiero potem myśleć o jakichś zakupach dodatkowych, jeśli będzie się miało pewność, że jest to to, czego się szukało.

Posted (edited)

Okazało się, że nie ma opcji wysyłki do PL... zostaje zakupić u nas w kraju oryginalne, a jeśli przeliczył bym możliwe cło itd, to wychodzi niewiele drożej, a spokojnie śpię, mając jakąś tam gwarancję. 
Edit:
Udało się, nie wiem o co chodzi, nie wyszło nawet drogo, bank przyciął 10zł, z rachunku złotówkowego, zaoszczędzone trochę pieniędzy (o ile na celnicy się nie przyczepią...), będzie albo na dwa opAmpy, albo kabel ;)
Jaki jest orientacyjny czas dostarczania przesyłek do Polski?

Edited by Talpa

W przypadku Dropa i braku wysyłki do PL, można skorzystać z carriera, który zajmuje się spedycją międzynarodową. Ale jak rozumiem HD8XX udało się mimo wszystko zakupić? 

Trudno powiedzieć. Przez pandemię wszystko się pokaszaniło, także z terminami wysyłek. 

Tak udało, za drugim razem, ale co ciekawe z konta PL musiałem zapłacić. Wyszło 10zl drożej, tragedii nie ma :)

Jak tylko przyjdą, podeślę je Panu, do testów.

14 godzin temu, Talpa napisał:

Jaki jest orientacyjny czas dostarczania przesyłek do Polski?

"SHIPPING

All orders will be shipped by Drop.

Estimated ship date is Nov 25, 2021 PT."

W tym przypadku obstawiam więc grudzień 2021.