Jump to content

Słaba produkcja w albumach których słuchacie

Recommended Posts

Hejo,

nie zauważyłem istnienia takiego tematu na forum, więc ja zacznę :D

Z pewnością w swoich bibliotekach macie kilka "tych" albumów, które nie dorównują innym produkcji, a których lubicie słuchać - może ze względu na kreatywność zespołu/artysty, może za ich unikalność. W tym temacie zapraszam do udostępniania utworów ze słabą produkcją, do których lubicie wracać. 

Dodatkowo; jak podchodzicie do ich odsłuchu - dobieracie słuchawki i odpowiedni tor, czy słuchacie na tym, czego używacie obecnie? Zapraszam do odpowiedzi :)

Na początek dodam debiut zespołu Vultures Vengeance, który brzmi strasznie matowo, surowo. Charakterystyka perkusji jest tragiczna, ale album nagradza nas niesamowitą atmosferą i świetnymi melodiami.

Bądźmy sczerzy, procent dobrze zrealizowanych albumów metalowych i około-metalowych, jest znikomy - ot, taka specyfika gatunku. :)

ICDD u mnie chyba jeszcze nic nie przegoniło, jeśli chodzi o "jakość" realizacji, ale tu biorę na poprawkę, że to grupka, która się po prostu skrzyknęła dla samej radochy z grania, ale z drugiej strony jest już nieistniejące Foreground Eclipse, na którego jakość nie narzekałem kompletnie, a grupa operowała na tej samej zasadzie.

Mimo wszystko, jak nastrój wejdzie, to fajnie się słucha :D

Większość słuchanej przeze mnie muzy ma większe lub mniejsze braki w nagraniach :)

Zacznę przewrotnie - Fleshgod Apocalypse. zespół z rewelacyjną muzyką, ale produkcyjnie tak spartaczony, że nawet moje kulawe ucho nie pozwala na słuchanie:

A z już słuchanych - na pewno "Accelerated Evolution" od Devina Townsenda, przepiękna muzyka, trochę "ściana dźwięku", ale Devin kiedyś tak lubił robić muzykę, sam tak mawiał:

Cytat

Bądźmy sczerzy, procent dobrze zrealizowanych albumów metalowych i około-metalowych, jest znikomy - ot, taka specyfika gatunku. 

O to to! W pełni się z tym zgadzam. Niemniej jednak, nie chodziło mi o nieskazitelną produkcję - bardziej poniżej "przeciętnego standardu" :P

ICDD z tego co słyszę postawił na produkcję z charakterystyczną sceną "w pokoju", ale produkcja jak najbardziej znośna mimo słabej separacji :D

Cytat

Zacznę przewrotnie - Fleshgod Apocalypse. zespół z rewelacyjną muzyką, ale produkcyjnie tak spartaczony, że nawet moje kulawe ucho nie pozwala na słuchanie:

Również w punkt. Ich drum blast'y brzmią okropnie w podanym utworze. No i te gitary bardziej w tle niż w centrum uwagi...

Od siebie dorzucę coś, czego nawet remaster nie ocalił:

30 minut temu, woltcher napisał:

Również w punkt. Ich drum blast'y brzmią okropnie w podanym utworze. No i te gitary bardziej w tle niż w centrum uwagi...

Co ciekawe fani twierdzą, że koncerty brzmią jeszcze gorzej...

• Haha 1