Jump to content

Słuchawki i karta dzwiękowa

FreeQ
 Share

Recommended Posts

Witam, jako że temat dotyczy słuchawek jak i karty dźwiękowej mam mały problem z umieszczeniem odpowiednio tematu :). Jestem w posiadaniu Xonar DG i Xonar D1(z zaprzyjaźnionego serwisu komputerowego). Mam określony czas na testy kart. Problem w tym że nie mam za bardzo na czym ich testować :P. Dlatego też postanowiłem że kupie słuchawki jakieś w miarę porządne. Zastanawiam się nad XyperX Cloud, ale teraz tak siedząc już pól dnia i czytając różne opinie o słuchawkach biorę też pod uwagę troszkę tańsze ENCORE ROCKMASTER OE. Może ktoś mi poradzić jak ułożyć zestaw by działał jak najlepiej? Chodzi mi o to czy będzie jakaś różnica powiedzmy przy karcie Xonar D1 z słuchawkami ENCORE ROCKMASTER OE albo XyperX Cloud'ami. A może ogólnie taka karta do tych słuchawek nie jest potrzebna i wystarczy Xonar DG? Zastosowanie głownie gry(czyli pozycjonowanie na tyle dobre by można było określić w miarę precyzyjnie kierunek dźwięku). Dodatkowo też film/seriale(chociaż to w znacznie mniejszym stopniu). Do muzyki używam głośników, dlatego patrze pod katem słuchawek. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny :) . 

Witam,

Na pewno oddałbym DG i zostawił sobie D1, jeśli już. Ale co do słuchawek - przykro mi, nie powiem Panu co ma Pan usłyszeć. Musi Pan zapoznać się z recenzjami i ocenić, czy dźwięk prezentowany przez dane słuchawki faktycznie będzie tym, czego Pan oczekuje. Jeśli szuka Pan pary pod gry, a więc również z opcją ewentualnej komunikacji, zacząłbym od HyperXów. A jeśli nie jest Pan w stanie ich należycie ocenić pod kątem swojej osoby i preferencji, zakupić je tak, aby był możliwy zwrot w terminie 14 dni do sklepu.

Pozdrawiam.

Za zadne skarby nie zostawiaj sobie tych rockmasterow. Są fatalne do gier, jesli chodzi o pozycjonowanie(oczywiscie wg mnie). Tanie superluxy hd681b, byly o nieblo lepsze, ale są polotwarte i innym moze przeszkadzac zwiekszony hałas. Ja zmienilem rockmastery na superluxy hd669 i jestem zadowolony. Pozycjonowanie jest bardzo dobre. O hyperx cloud slyszalem, ale nie mialem okazji ich sprawdzic. Ich zaletą jest wbudowany mikrofon, jesli Ci na nim zalezy. Wada to juz wyzsza cena niz pozostale modele o ktorych tutaj pisalem.