Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

szukam słuchawek, które zastąpią mi zużywające się powoli Bluedio T5.

Profil dźwiękowy T5 wybitnie mi pasuje. Wszystko tam słychać. Nie wiem, czy mam jakiś cudowny, wyjątkowy egzemplarz, ale nie słyszałem jeszcze nic grającego lepiej w jakiejś choćby trochę porównywalnej cenie - do 350 zł.

Do tej pory odsłuchane dla porównania w jakimś audiofilskim sklepie - ATH-SR30BT (dużo gorsze niż T5), ATH-SR50BT (trochę lepiej niż SR30), House of Marley Positive Vibration 2 (po co ja to wkładałem na uszy?) i zakupione we własnym zakresie w nadziei, że to ta sama linia słuchawkowa -  Bluedio T7 (tragedia...),

Czy macie jakieś typy na zastępce? Czy Edifier W830BT to coś podobnego? Coś jeszcze? Nie słuchałem Soniaczy, ani Sennheiserów, czy coś z nich może być podobne do moich "referencyjnych" T5?

Nie zależy mi na ANC (to w T5 jest do niczego więc nigdy nie używałem - nawet w samolocie). Długi czas działania mile widziany. Kabel słuchawkowy - wszystko jedno.

 

 

Edited by cytrynian
Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony mógłbym zaproponować Sony WH-CH700N. ANC w nich jest, ale w tej półce cenowej oczywiście nie ma co liczyć na jakieś jego działanie. Rzecz, którą doceniam to wygodę tych słuchawek i brak szumów elektroniki, gdy słucha się muzyki przy wyłączonym ANC. Maja AptX HD, są wygodne, a kupić można je za jakieś 270-280 zł, trzeba tylko spoglądać na przeceny marketów, dzień dziecka za rogiem. Z tego co patrzyłem, Bluedio T5 mają dość podobne strojenie do strojenia Sony WH-CH700N, także warto chyba sprawdzić. Myślę, że Aptx HD zrobi różnicę w przypadku tych słuchawek porównując do Bluedio. Jeżeli nie zależy Ci jakoś szczególnie na AptX to mógłbyś jeszcze sprawdzić sobie Audictusy (Winner, Leader, Conqueror) oprócz Sennheiserów (HD350BT/450BT) i Sony (w tym zakresie cenowym innych niż wspomniane nie polecam).

  • Approved 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...