Jump to content

[ROZWIĄZANE] Zakup słuchawek wokółusznych do ok. 700zł

Recommended Posts

Witam. Jako, że sprzedałem moje słuchawki AKG K550 MkII szukam czegoś nowego w okolicach podanej kwoty. 
Do napędzenia słuchawek posiadam kartę AIM SC808 + 2x LME 49720 + LM6172
Lubię dobry, głęboki bass a właśnie moje stare AKG tego nie miały, grały jak dla mnie nudno, analitycznie, bass był płytki bez wyrazu, jedynie wysokie tony były w porządku. Potrzebuję czegoś co będzie grało "funowo" Pod kątem tego co nie podobało mi się w tamtych słuchawkach chcę wybrać nowe słuchawki. 
Z gatunków muzycznych lubię elektronikę, Techno, trance, deep house, dance i tego słucham najczęściej. 

Oczywiście przyjrzałem się tematowi i przeglądnąłem artykuł o polecanych słuchawkach. Moją uwagę zwróciły 2 modele: Beyerdynamic DT150 i DT 990 Edition 600Ohm/250Ohm, czytałem jeszcze o DT 770 Pro. Boję się że te słuchawki też zagrają za bardzo "studyjnie" czyli tak jak moje AKG.

Słuchawki będą także wykorzystywane do grania singleplayer, mikrofon nie jest potrzebny, ale to jest sprawa drugorzędna.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie słuchawki zakupić, żeby trafiały w mój gust? Czyli żeby był dobry głęboki bas oraz wysokie tony nie kłuły w uszy za bardzo. Nie lubię zbyt jasnego analitycznego brzmienia. Nie mam zamiaru na pewno zmieniać źródła AIM sc808, czyli nowe słuchawki muszą się z tą kartą polubić.

Edited by Arktez

Spróbuj Audio Technica M50x, one są lekko w stronę basową z dość lekko przygaszonymi wysokimi. Teoretycznie to również są słuchawki studyjne ale nie są otwarte, więc basu Ci w nich nie zabraknie a dźwięk mają niczego sobie. Pożycz od kogoś i przetestuj. Z tego co mówisz i opisujesz powinny być w sam raz. Osobiście samemu wolę wersję M40x bo nie mają tego lekkiego podbicia na niskich i przygaszenia wysokich - są bardziej neutralne. Jeśli chcesz  z bayerów to proponowałbym DT150, też są zamknięte i mają dość ciekawą niską i średnią tonację, gorzej z wysokimi no ale na pewno są warte uwagi. W zasadzie DT770 też możesz sprawdzić, nie wiem czy Ci podpasują no ale sprawdzić zawsze warto.

Edited by Peter_Robert
  • Like 1

Dziekuję za odpowiedź. Te m50x wydają się naprawdę niezłe. Z recenzji Pana Jakuba wyczytałem, że to może być to czego szukam.

Byłbym nawet skłonny dopłacić do wersji BT. I tutaj pytanie bo przez bluetooth rzadziej będę ich używał niż przez kabel. Czy lepiej kupić wersję bez BT a za to co musiałbym dołożyć do BT kupić do nich kabel AC1 ATH? Wpłynie on znacząco na dźwięk?

• 2 weeks later...

Zakupiłem te słuchawki nie testując ich wcześniej. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Słuchawki grają dokładnie tak jak chciałem i doskonale wpasowują się w mój gust. Bas jest naprawdę soczysty, ale co mnie zaskoczyło, wysokie tony też są w sam raz a także reszta pasma. Myślałem, że przez tyle basu wszystko inne będzie wycofane. Kupiłem wersję z BT i to był dobry wybór. Byłem zmuszony kupić kabel, bo to co dają w zestawie to jedynie do telefonu się nadaje. Myślałem, że będzie to kabel jak w AKG z przejściówką na Jack 6,3mm. Kupiłem ręcznie wykonany kabel Mogami 2893 z Allegro od kulozeby. Z takim połączeniem słuchawki grają świetnie. 

Dziękuję za pomoc w wyborze słuchawek.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...