Jump to content

Tidal, nie działa odtwarzanie w jakości HiFi/Master


Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim, głupio tak pierwszym postem z problemem się witać, ale to one zazwyczaj zmuszają do szukania pomocy, po forach. 
Przechodząc do sedna sprawy, mam problem z odtwarzaniem, a raczej jego brakiem, do jakości wysokiej, wszystko działa, po przełączeniu na HiFi, znika mi opcja wyboru wyjść, pozostaje jedynie, "Sterowanie system"
Zakupiłem niedawno AIM SC808 i postanowiłem wypróbować tej opcji, niestety nie jest mi to dane. Problem jest również, na integrze, więc to chyba nie jest wina samej karty, raczej coś z systemem. Próbowałem wszelkich możliwości podłączenia, RCA, COAX, TOSLINK. 
Dziękuję za wszelkie porady i pomoc.  

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
46 minut temu, Palpatine napisał:

AIM AC808 oraz integra nie obsługują jakości MQA/Master. Tylko dedykowane sprzęty maja taką możliwość.

I jak znam życie, nie da się tego przeskoczyć? Czyli zostaje zrezygnować z suba.... Dziękuję za odpowiedź, mogli napisać to wprost. W sumie to chore, telefon obsługuje, a PC nie... 

"Które urządzenia z systemem Windows obsługują TIDAL HiFi?

TIDAL HiFi jest obsługiwany w systemie Windows 7 lub nowszym z procesorem/CPU: 2,33 GHz Intel® Pentium® 4, AMD Athlon® 64 2800+ lub szybszym oraz z pamięcią RAM 512 MB (zalecane 1 GB)"
Nic nie ma o kartach...

Edited by Talpa
Link to post
Share on other sites

Hifi obsłuży , MQA czy też inaczej master już nie. Telefon też obsługuje "uposledzona" wersje master tzn nie dekoduje w 100% jak urządzenia temu dedykowane tzn z telefonów lg serii V i G maja takie moce :D

Edited by Sebaq
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Sebaq napisał:

Hifi obsłuży , MQA czy też inaczej master już nie.

Jak obsługuje, skoro mi nie działa i dlaczego miało by nie obsłużyć MQA? Choć dla mnie trochę bez sensu słuchanie w tym trybie. 

Link to post
Share on other sites

Do dekodowania jakości master potrzebne są Dacki z tą umiejętnością, mało tego jest ale HiFi obsłuży już każde urządzenie na rynku, jest to zwykły format Flac. Rozumiem że przy przełączeniu na Hifi wcale muzyki nie ma ? czy chodzi tylko o to Master że nie działa ?

Edit, UPS, u mnie też nie działa po wyborze tych samych ustawień :D tzn sterowanie system i hifi/master może coś nowa aktualizacja zepsuła.

Edited by Sebaq
Link to post
Share on other sites

Jest zmienione, wszystkie inne urządzenia audio, mam wyłączone. 

Problem rozwiązałem, choć w mało finezyjny sposób... Zainstalowałem na nowo system. Widocznie pomimo wyłączenia integry tak w systemie, jak i w BIOSie, odinstalowaniu sterowników, zachodził jakiś konflikt i dopiero format uleczył całą sytuację. Temat można zamknąć

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...