Jump to content

Tidal, nie działa odtwarzanie w jakości HiFi/Master

Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim, głupio tak pierwszym postem z problemem się witać, ale to one zazwyczaj zmuszają do szukania pomocy, po forach. 
Przechodząc do sedna sprawy, mam problem z odtwarzaniem, a raczej jego brakiem, do jakości wysokiej, wszystko działa, po przełączeniu na HiFi, znika mi opcja wyboru wyjść, pozostaje jedynie, "Sterowanie system"
Zakupiłem niedawno AIM SC808 i postanowiłem wypróbować tej opcji, niestety nie jest mi to dane. Problem jest również, na integrze, więc to chyba nie jest wina samej karty, raczej coś z systemem. Próbowałem wszelkich możliwości podłączenia, RCA, COAX, TOSLINK. 
Dziękuję za wszelkie porady i pomoc.  

Posted (edited)
46 minut temu, Palpatine napisał:

AIM AC808 oraz integra nie obsługują jakości MQA/Master. Tylko dedykowane sprzęty maja taką możliwość.

I jak znam życie, nie da się tego przeskoczyć? Czyli zostaje zrezygnować z suba.... Dziękuję za odpowiedź, mogli napisać to wprost. W sumie to chore, telefon obsługuje, a PC nie... 

"Które urządzenia z systemem Windows obsługują TIDAL HiFi?

TIDAL HiFi jest obsługiwany w systemie Windows 7 lub nowszym z procesorem/CPU: 2,33 GHz Intel® Pentium® 4, AMD Athlon® 64 2800+ lub szybszym oraz z pamięcią RAM 512 MB (zalecane 1 GB)"
Nic nie ma o kartach...

Edited by Talpa

Hifi obsłuży , MQA czy też inaczej master już nie. Telefon też obsługuje "uposledzona" wersje master tzn nie dekoduje w 100% jak urządzenia temu dedykowane tzn z telefonów lg serii V i G maja takie moce :D

Edited by Sebaq
1 minutę temu, Sebaq napisał:

Hifi obsłuży , MQA czy też inaczej master już nie.

Jak obsługuje, skoro mi nie działa i dlaczego miało by nie obsłużyć MQA? Choć dla mnie trochę bez sensu słuchanie w tym trybie. 

Do dekodowania jakości master potrzebne są Dacki z tą umiejętnością, mało tego jest ale HiFi obsłuży już każde urządzenie na rynku, jest to zwykły format Flac. Rozumiem że przy przełączeniu na Hifi wcale muzyki nie ma ? czy chodzi tylko o to Master że nie działa ?

Edit, UPS, u mnie też nie działa po wyborze tych samych ustawień :D tzn sterowanie system i hifi/master może coś nowa aktualizacja zepsuła.

Edited by Sebaq

Jest zmienione, wszystkie inne urządzenia audio, mam wyłączone. 

Problem rozwiązałem, choć w mało finezyjny sposób... Zainstalowałem na nowo system. Widocznie pomimo wyłączenia integry tak w systemie, jak i w BIOSie, odinstalowaniu sterowników, zachodził jakiś konflikt i dopiero format uleczył całą sytuację. Temat można zamknąć