Jump to content

Sprzęt grający z głośnikami do komputera do 1000zł

Recommended Posts

Witam muzyczną brać!

Od niedawna planuję zakup czegoś poważniejszego ze sprzętu grającego i stąd proszę Was o pomoc. Nie siedzę długo w tym temacie i potrzebowałbym porad odnośnie głośników i być może jakiegoś wzmacniacza czy karty dźwiękowej. A teraz do rzeczy:

1. Płyta główna - Asus X99 - A II (może to być przydatne przez technologię Crystal Sound 3)

2. Sprzęt będzie grał w niewielkiej przestrzeni 2x5m i nie będzie grał na maksymalnej głośności ani blisko niej zbyt często - jest to pokój w bloku i wolę pozostawać w dobrych relacjach z sąsiadami ;). Dość często też słucham muzyki na słuchawkach (aktualnie mam Shure SE215 i jestem z nich zadowolony, ale przydałoby się więcej basu i może nieco czystszy dźwięk oraz Nura, ale one z kickstartera są i dopiero w kwietniu je będę miał, więc nie słuchałem na nich jeszcze)

3. Interesowałyby mnie głośniki 2.0 lub 2.1... 5.1 to zdecydowanie za dużo wg. mnie, a kina domowego nie planuję w najbliższej przyszłości stworzyć. poza tym nie mam zbyt wiele miejsca na biuru przez monitor i niewielkie biurko. Najlepiej jakby każdy z głośników miał max. 14cm (szer.) oraz 22cm (głębokości)

4. Co do samej muzyki zależy mi głównie na czystym i ciepłym brzmieniu szczególnie przy wysokich wokalach, ale nie zaszkodziłoby jakby bass potrafił pokazać co potrafi od czasu do czasu, jednak nie musi ruszać całego mieszkania :P

5. Sprzęt nie musi być nowy, więc jak macie jakieś propozycje z drugiego obiegu to też chętnie je rozważę

6. Co do dodatkowych rzeczy typu wzmacniacze, kable, itd. nie znam się wcale, więc tu zdaję się na Was

Czytałem już tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/ trochę i opcja Edifier 2.0 2600 wygląda bardzo ciekawie, ale są bardzo szerokie niestety.

Mam nadzieję, że wszystko istotne napisałem. Jeśli nie, to dajcie znać i uzupełnię braki :D

Z góry dzięki za pomoc!

Hej,

Ciekawa propozycja, która na pewno zmieści mi się na biurku ;) Jeszcze do tego wygląda dość niezwykle.

Pytanie tylko, czy coś przydałoby się dokupić do nich (kabel, wzmacniacz, karta dźwiękowa, coś innego)?

Pozdrawiam!

Na pewno kartę dźwiękową. Wszystek okablowanie powinien mieć Pan już w zestawie. To sprzęt komputerowy, który jest gotów do pracy praktycznie wprost z pudełka. Jak również w topologii aktywnej, a więc w subwooferze ma Pan od razu zasilacz i wzmacniacz głośnikowy. Z instalacją tym samym nie powinno być naprawdę żadnych problemów, tak samo jak żadnych specjalnych kosztów.

• 2 weeks later...

SoundSticks III miałem okazję posłuchać u znajomego i grają bardzo fajnie :)

Teraz pozostaje pytanie co z kartą muzyczną. Zapomniałem tylko dodać, że większość czasu spędzam poza domem, więc doszedłem do wniosku, że przydałby się chyba bardziej mi DAP z możliwością odtwarzania muzyki i tu skłaniam się ku zakupowi albo odtwarzacza muzycznego jako DAP zewnętrzny do kompa (FIIO X3 II gen, FIIo X5 II gen - wtedy telefon tylko nieco tańszy, iBasso DX50, Sony Walkman A17) lub telefon muzyczny (np. Sony Xperia Z3) + właśnie karta dźwiękowa lub DAC (czytałem trochę o xDuoo XD-05 i wygląda bardzo ciekawie).

Każde rozwiązanie ma swoje plusy z tego, co czytałem i niestety jestem na kupnie telefonu aktualnie, więc to jest dobry moment na stworzenie muzycznego zaplecza, tylko nie chciałbym wydać sporo... 2,5k-3k na całość z telefonem to jest max, bo w końcu dopiero zaczynam poważniejszą zabawę w muzyką i jej słuchaniem na wyższym poziomie.

Odnośnie układów źródłowych również jest zestawienie Polecanych: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ :)

Moim zdaniem najlepiej byłoby po prostu kupić telefon, bo to jednak znacznie bardziej praktyczne urządzenie w codziennym życiu, a potem tyle ile się Panu zostanie w kieszeni, to za tyle podumajem co tu dobrać. Generalnie wydaje mi się, że kupując wysokiej klasy telefon na tyle, na ile pozwala budżet i odkładając tak z 500 zł na np. AIMa SC808, wyjdzie Pan na tym najlepiej. AIM jest układem o największym współczynniku ceny do możliwości. Oczywiście jeśli w grę wchodzą rozwiązania wewnętrzne.

• 2 weeks later...

Dzięki za pomoc! Sprzęt zakupiony:

telefon - Asus Zenfone 3
karta dźwiękowa - AIM 808
głośniki - Harman Kardon Soundsticks III 

Wrócę tu jeszcze później z opinią jak dojdzie w końcu do mnie wszystko i posłucham sobie trochę :) 

Karta i głośniki są już zamontowane, tylko problem mam z wejściem słuchawkowym. Bass jest bardzo ubogi, a praktycznie wcale go nie ma. Próbowałem z tyłu podłączać przez adapter z 3,5 na 6,3 i z przodu, a efekt jest porównywalny. Lepiej słuchawki (Shure SE215) grają z telefonu.

To ja coś robię źle?

• 2 weeks later...

Dobra, jednak wszystko jest w porządku :) Musiałem się osłuchać trochę z muzyką lecącą z kompa na słuchawki.

Wrażenia pierwsze naprawdę fajne szczególnie, że przesiadłem się z nie najgorszego laptopowego brzmienia w Dell XPS 17... co ja piszę - niebo a ziemia, szczególnie w czystości dźwięku, basów i oczywiście głośności, która jak na warunki blokowe jest zupełnie wystarczająca. Nie wiem czy to głośniki same z siebie, ale po jakimś czasie jak nie "wydaje" żadnych dźwięków, to się wyłączają bądź przechodzą w stan uśpienia.

Jedyny minus jaki zauważam jest przełączanie się z głośników na słuchawki w Xear Audio Center. Dokładnie o to, że jak głośniki grają dość głośno i przełączam się na słuchawki, to wchodzą z ustawioną głośnością głośników, czyli rozwalają mi uszy :P Jakbym słuchał z panelu przedniego, to nie byłoby żadnego problemu, ale wydaje mi się, że lepszy dźwięk jest z karty bezpośrednio + kabel 1,5m Vitalco 3,5 -> 6,3. Może przesadzam i wmawiam sobie, a tak naprawdę nie ma żadnej.

Tak czy siak głośniki i karta zakup dla mnie dobry i dzięki Ci EvilKillaruna za w sumie złożenie tego zestawu!

• Upvote 1