Jump to content

HiFiMan Edition S - opinie.

PigNatovsky
 Share

Recommended Posts

Witam szanowną Audio Brać!

Przez przeszło dwa lata korzystałem z Beyerdynamiców DT 990 PRO i byłem bardzo szczęśliwy. Zacząłem jednak potrzebować słuchawek zamkniętych - pracuję z domu i czasami mojej rodzinie przeszkadzał hałas ze słuchawek, a te musiały nieźle się naprawcować, żeby zagłuszyć domowe dźwięki. W związku z tym zacząłem poszukiwania czegoś nowego. Jak do tej pory  żadne słuchawki zamknięte w budżcie do 1000zł mnie nie zachwyciły - ewidentnie skręcam w kierunku układów otwartych.  Na razie przyjemnie zaskoczyły mnie Senheisery HD 300 PRO, ale są stanowczo zbyt płaskie do długich sesji w pracy. Potrafią zmęczyć.

Zainteresowała  mnie więc propozycja od HiFiMan, Edition S. Słuchawki otwarte z opcją przymknięcia w razie konieczności. Mam świadomość, że nie jest to izolacja na poziomie wspomnianych wcześniej Senheiserów, ale w warunkach domowych powinna wystarczyć.

Na razie mam przepotężny GAS i próbuję się odrobinę schłodzić :).

Dlaczego piszę o nich w kontekście sprzętu do 1000 zł? Ponieważ znalazłem taką ofertę

Są białe, ale nie ma to dla mnie znaczenia. To około 300 zł taniej od standardowej ceny czarnych egzemplarzy.

Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna powoduje, że nie mogę nigdzie podskoczyć i posłuchać tych słuchawek. Dlatego ciekaw jestem, czy wśród Forumowiczów znajdują się użytkownicy, którzy mają jakieś doświadczenie z tym modelem i mogą podzielić się wrażeniami.

Edited by PigNatovsky

Posted (edited)

Wybrałem je, ponieważ jeżeli zmuszą mnie do tego warunki, będę mógł zamknąć konstrukcję. Ale pewnie w większości przypadków używałbym ich jako słuchawek otwartych.

//EDIT//

Martwią mnie liczne doniesienia o pęknięciach pałąka i trzaskających zawiasach. Po Beyernach mógł przejechać czołg :)

Edited by PigNatovsky

Masz rację dt to pancerne konstrukcje, bardzo fajnymi słuchawkami są m1060c jednak ich otwieranie zamykanie nie jest tak szybkie bo demontuje się "dekle" na nausznicach a jeżeli będzie to robione często to może się wyrobić gwint w aluminiowej bazie. 

Te monolith to unikałbym, też się słyszało o kiepskiej jakości wykonania. 
Zresztą jak chcesz planary zamknięte to prędzej rusz w stronę zamkniętych AUDEZE.

Ewentualnie masz fajne zamknięte Audioquest Nightowl.

39 minut temu, Nehero napisał:

Zresztą jak chcesz planary zamknięte to prędzej rusz w stronę zamkniętych AUDEZE.

Co masz na myśli kiepską jakość wykonania? Posiadam te słuchawki i złego słowa powiedzieć nie mogę. Zamknięte audeze masz na myśli LCD?

17 minut temu, ImFunnyMan napisał:

Zamknięte audeze masz na myśli LCD?

tak LCD 2CB/XC. Plus taki, że używki można dostać w fajnych cenach i wcale nie trzeba się wykosztowywać na nie jakoś bardzo.

19 minut temu, ImFunnyMan napisał:

Co masz na myśli kiepską jakość wykonania?

Wiem, że kiedyś narzekali na chyba pękające drewno. I na kiepski pałąk w M1060. Może teraz już jest lepiej i poprawili. Tego nie wiem. 

Tak czy siak miał być to zabójca Audeze za 1k, a chyba nie do końca tak się nie stało i Audeze dalej górą.

Audeze na pewno sprawdzona konstrukcja, plus jak dochodzą słuchy( ostatnio też) serwis jest bardzo pomocny i nie robi z niczym problemów.

Pytanie jak jest w przypadku Monolith gdyby coś. A to jest dosyć istotna kwestia przy wyborze słuchawek.

50 minut temu, Nehero napisał:

tak LCD 2CB/XC. Plus taki, że używki można dostać w fajnych cenach i wcale nie trzeba się wykosztowywać na nie jakoś bardzo.

Z pierwszego postu wynika, że jego autor szuka czegoś w okolicach 1000zł, podeślij w takim razie link do którejś ze wspomnianych ofert LCD 2CB/XC w "fajnych cenach".

• Approved 1

Posted (edited)

To prawda, nie chcę przekraczać budżetu - założyłem 1k jako sufit i tego się trzymam.

Generalnie, pomimo pewnej "poduszkowatości" brzmienia DT 990 PRO, bardzo je sobie ceniłem. Słucham bardzo dużo jazzu, funka, r&b, czasami sięgam po jakiegoś rocka. Nie lubię buły, ale przesadnie analityczne słuchawki są moim zdaniem zbyt męczące na długie sesje w czasie pracy.

W układzie zamkniętym bardziej interesuje mnie niehałasowanie na zewnątrz, niż poważne odcinanie się od świata zewnętrznego - raczej nie bywa wokól mnie szczególnie głośno. Ale słuchając muzyki czasami przeszkadzam innym.

4 hours ago, Nehero said:

HiFiMan Edition S to nie są słuchawki planarne, tylko zwykłe dynamiki z 50mm przetwornikiem.

Edited by PigNatovsky

10 godzin temu, Nehero napisał:

Wiem, że kiedyś narzekali na chyba pękające drewno. I na kiepski pałąk w M1060. Może teraz już jest lepiej i poprawili. Tego nie wiem. 

Tak czy siak miał być to zabójca Audeze za 1k, a chyba nie do końca tak się nie stało i Audeze dalej górą.

Audeze na pewno sprawdzona konstrukcja, plus jak dochodzą słuchy( ostatnio też) serwis jest bardzo pomocny i nie robi z niczym problemów.

Pytanie jak jest w przypadku Monolith gdyby coś. A to jest dosyć istotna kwestia przy wyborze słuchawek.

Hmm, patrzę właśnie na moje 1060c i drewno to jedynie pokrywy nausznic które nie pękają bo i jak... Jedynym mankamentem dla niektórych może być konstrukcja mocowania nausznic, bo jak biegasz z tymi słuchawkami mając je na karku to mogą się odchylać i być niewygodne... na karku... Przetworniki w 1060c to inne niż w 1060 które nie dzwonią przy wyższych częstotliwościach. @PigNatovsky w moim odczuciu to nawet he400s zjadają dt990 250 Ohm ale w wersji edition (jednak to są słuchawki otwarte nawet bardzo, w porównaniu do dt).

Dodam że używanie tych słuchawek fabrycznie zamkniętych to marnowanie potencjału.

Edited by ImFunnyMan

11 godzin temu, Hardened napisał:

podeślij w takim razie link do którejś ze wspomnianych ofert LCD 2CB/XC w "fajnych cenach".

A gdzie ja pisałem o konkretnych ofertach? Pisałem, że się da dostać je w sporo niższych cenach jako używki. Ale nie pisałem nic o konkretnych ofertach. Zresztą Audeze akurat w ogóle da się dostać jako używki w dobrych cenach. Zresztą nie śledzę używek Audeze, bo mnie Audeze nie interesuje na obecną chwilę i raczej w ogóle. Kiedyś jak śledziłem, to widziałem w jakich cenach chodzą używki.

2 godziny temu, Peter_Robert napisał:

A nie lepiej kupić jakieś dobre zamknięte

Oczywiście, że lepiej po prostu kupić dobre zamknięte niż kombinować

Dziękuję wszystkim, którzy zabrali głos w dyskusji - aczkolwiek po raz kolejny nie mogę wyjść z podziwu, jak można toczyć dyskusję w więcej niż 10 postach i ani razu nie udzielić nawet cienia odpowiedzi na prośbę z pierwszego posta. Prosiłem o opinie o słuchawkach z tytułu. Nikt z komentujących nawet ich nie widział na żywo. Ale już pojawia się flame war - po co Ci gruszki, jedz jabłka. Jabłka są lepsze.

Życzę wszystkim miłego dnia i uśmiechu na twarzy, ale nie będę słuchał setki porad nie mających nic wspólnego z zadanym pytaniem.

Wydaje mi się że słuchawki zamknięte w tej cenie kupisz całkiem całkiem. Natomiast zwróć uwagę że w tych recenzjach głownie zachwalają jak one grają w postaci otwartej. Skoro masz słuchawki otwarte, a szukasz słuchawek zamkniętych to po co wybierać coś co już po części masz. Myślę że lepszym pomysłem było by wybrać coś co potrzebujesz a tego nie masz. To jest jak kupowanie samochodu do którego możesz założyć koła terenowe. Można założyć? Pewnie że można, skoro producent napisał ale czy będzie to jeździło jak typowe auto terenowe? Ciężko określić, ale raczej bym się tego nie spodziewał. Ja osobiście z tymi słuchawkami nie miałem kontaktu ale z autopsji wiem że tzw kombajny w każdej dziedzinie, rzadko kiedy trafiają się dobre. No ale zawsze mogę się mylić. Najlepiej byłoby zwyczajnie ich posłuchać.

2 godziny temu, PigNatovsky napisał:

ani razu nie udzielić nawet cienia odpowiedzi na prośbę z pierwszego posta.

Bo może nikt nie słuchał? Słuchawek na rynku jest tyle, że nie sposób wszystkich posłuchać. 

Tak czy siak i tak najlepszym wyjściem zawsze jest posłuchać samemu i nigdy nie będzie z niczym problemu.

Uparłeś się na słuchawki, które mogą być zamknięte i otwarte, choć szukasz zamkniętych, bo otwarte masz. Nie widzę trochę logiki. 

Kupujesz zamknięte i jak potrzebujesz słuchasz na zamkniętych, a jak możesz słuchasz na obecnych otwartych i problem z głowy.

Poza tym co Ci po opinii innych w kwestii Hifimanów S? Koniec końców to Tobie muszą się spodobać, a nie nam.

Jeden woli gruszki, drugi jabłka.

Poza tym te Hifiman S mnie nigdy nie interesowały, bo wyglądają na zbytni wynalazek i kombinowanie.

Posted (edited)
9 hours ago, Nehero said:

Bo może nikt nie słuchał? Słuchawek na rynku jest tyle, że nie sposób wszystkich posłuchać. 

Tak czy siak i tak najlepszym wyjściem zawsze jest posłuchać samemu i nigdy nie będzie z niczym problemu.

Uparłeś się na słuchawki, które mogą być zamknięte i otwarte, choć szukasz zamkniętych, bo otwarte masz. Nie widzę trochę logiki. 

Kupujesz zamknięte i jak potrzebujesz słuchasz na zamkniętych, a jak możesz słuchasz na obecnych otwartych i problem z głowy.

Poza tym co Ci po opinii innych w kwestii Hifimanów S? Koniec końców to Tobie muszą się spodobać, a nie nam.

Jeden woli gruszki, drugi jabłka.

Poza tym te Hifiman S mnie nigdy nie interesowały, bo wyglądają na zbytni wynalazek i kombinowanie.

Sprzedałem otwarte. I brzmieniowo takie preferuje. Ale czasami chciałbym ograniczyć hałas generowany na zewnątrz, żeby nie przeszkadzać innym. I nie uparłem się - po prostu zapytałem o opinię. Mam też inne zestawy na oku, ale nie o tym jest temat.

Nie chodzi o podobanie, tylko wytrzymałość, Użytkownicy raportowali problemy z pałąkiem.

Edited by PigNatovsky

7 minut temu, PigNatovsky napisał:

tylko wytrzymałość, Użytkownicy raportowali problemy z pałąkiem.

no akurat hifiman nie jest znany z super jakości. 

Uzytkownicy HiFiMan Susvara słuchawek za 30k też mają zastrzeżenia co do jakości pałąka, więc cóż :) Może tam nie pęka, ale piszą, że nie wygląda to zbyt pewnie jak na cenę którą zapłacili.

Ale jeśli tutaj jest plastikowy pałąk i są doniesienia o pękaniu, to cóż zastanowiłbym się czy warto się pchać w to.

Opinie Ci nic nie pomogą, bo jednemu pęknie, a  drugiemu nie. Jedni dbają o słuchawki, a drudzy robią z nimi co chcą, rzucają itp. Choć czasami może być i tak, że niezależnie od tego czy dbasz czy nie to i tak coś pęknie jeśli jest słaba jakość.

Zawsze możesz wypożyczyć, przetestować i samemu zobaczyć czy Ci one odpowiadają.

Spójrz sobie na Audioquest Nightowl jak chcesz zamknięte, choć to raczej będzie inne brzmienie niż DT990.

AudioTechnika ma trochę bogatszą ofertę zamkniętych słuchawek, więc może tam coś znajdziesz dla siebie. 

Ano właśnie - właśnie z powodu wytrzymałości się wstrzymałem. Poczekam do złagodzenia obostrzeń i wybiorę się do jakiegoś salonu audio i posłucham, co tam producenci mają w zanadrzu. A NightOwl miałem na liście i to bardzo wysoko - ale jednak nie mieszczą się w budżecie.

Pożyjemy, zobaczymy.

W dniu 1.04.2021 o 22:19, PigNatovsky napisał:

Dziękuję wszystkim, którzy zabrali głos w dyskusji - aczkolwiek po raz kolejny nie mogę wyjść z podziwu, jak można toczyć dyskusję w więcej niż 10 postach i ani razu nie udzielić nawet cienia odpowiedzi na prośbę z pierwszego posta. Prosiłem o opinie o słuchawkach z tytułu. Nikt z komentujących nawet ich nie widział na żywo. Ale już pojawia się flame war - po co Ci gruszki, jedz jabłka. Jabłka są lepsze.

Życzę wszystkim miłego dnia i uśmiechu na twarzy, ale nie będę słuchał setki porad nie mających nic wspólnego z zadanym pytaniem.

Chciałbyś słuchawki otwarte ale może zamknięte, no chyba że zamknięte ale otwarte a później płacz że nikt się nie wypowiada o tych słuchawkach. Gdybyś się wysilił to byś się umówił na odsłuch hifiman i po problemie a skoro inni użytkownicy proponują inne rozwiązania to oznacza że proponują otwarte albo zamknięte no chyba że zamknięte ale otwarte... Gdybyś się również wysilił to byś znalazł informacje że hifiman to marka słynąca z słuchawek planarnych (choć ostatnio zrobili droższego dynamika). I choć w mojej opinii każdy model może się podobać to jakość wykonania jest mocno losowa co nie wróży długowieczności zrobionej z plastiku konstrukcji.

Tak że życzę miłego dnia i wysilenia się w poszukiwaniu odpowiednich słuchawek otwartych no chyba że zamkniętych...

Edited by ImFunnyMan