Jump to content

Edifier R1850DB - podłączenie, głośność, sterowanie


Recommended Posts

Hej,

przyszły do mnie dzisiaj głośniki Edifier R1850DB, które zamówiłem w weekend. Podłączyłem je przewodem TOSLINK do mojej płyty głównej ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) wyposażony w układ audio  ROG SupremeFX 7.1-Channel High Definition Audio CODEC S1220A (nie ja wymyśliłem tę nazwę, ale to jest chyba pełna i oficjalna nazwa tego układu). 

1. O ile dobrze rozumiem, bo głośniki Edifier R1850DB własnego wbudowanego DAC-a, to lepiej mi jest jest podłączenie do komputera właśnie za pomocą przewodu TOSLINK niż przewodem RCA <==> miniJack 3,5 mm, ponieważ głośniki te przetwarzają tylko sygnał cyfrowy, więc połączenie RCA <==> miniJack 3,5 mm dodawałoby tylko dodatkowy, niepotrzebny etap konwersji dźwięku. Czy może źle zrozumiałem i jednak byłoby mi je lepiej podłączyć przewodem RCA <==> miniJack 3,5 mm. :P 

2. Pokrętło głośności jakie mam z tyłu głośników potrafi robić te głośniki tylko głośniejszymi niezależnie w którą stronę się tym pokrętłem kręci. Za to sterowanie pilotem głośniej/ciszej działa OK. Powiedzcie mi proszę czy może być to wina sterowników lub oprogramowania czy dostałem uszkodzony model i powinienem go wymienić w sklepie (albo odesłać im do naprawy)?

Z góry dziękuję za pomoc. :) 

Edited by Hadar
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1. Tak dobrze zrozumiałeś. Niestety po rca przechodzi dodatkową konwersje co jest dla mnie nie zrozumiałe, ale dobra OK. Jak producent zaprojektował tak zaprojektował.

2. Raczej to uszkodzony egzemplarz, udaj się do sklepu, w którym zakupiłeś i zgłoś reklamacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...