Jump to content

Wariacje

Recommended Posts

25 minut temu, EvilKillaruna napisał:

To ich wołaj, bo na razie to stawia się ich przed faktem dokonanym :).

No wołam, wołam od wczoraj, aż...wywołałem wilki z lasu...

A wilki ostatnio ludzi atakują, ciągnąć dalej te metafory, wilków, lasu, puszczy.. 

Mój głos, jak głos wołającego na puszczy... 

Ale jest wszystko prawilne, bo zapraszałem do Muzo słowy: piszesz co chcesz, jak chcesz, kiedy chcesz i o czym chcesz, pełna wolność (anarchia) z zachowaniem kultury, szacunku  minus polityka.

Także tłumów się nie spodziewam.

But, you never know, finally. :D 

@manu przeklejam część tekstu z naszej prywatnej konwersacji. Pozwoliłem sobie na trochę krytyki, natomiast w dalszym ciągu do mam ogromny szacunek do tego co robisz :)

"...

A sama skórka? Nie wiem, mam mieszane uczucia. Jest dobrą zmianą ale nie pozbawioną wad. 

Np, na głównej stronie, osobiście, jako czytelnika, przerażają mnie te wielkie kafelki ze zdjęciami. Wolałbym aby te kafelki nie były takie duże, było trochę wolnej przestrzeni między nimi a także marginesy po obu stronach. Idealnie aby artykuły były:

- prezentowane jeden pod drugim,

- każdy artykuł na liście zawierał przynajmniej część tekstu, np. wstęp,

- znacznie mniejsze zdjęcie,

- informacja o kategorii do której artykuł przynależy oraz być może autora.

Także sama strona z tekstem mogłaby mieć kilka zmian.

- mniejsze akapity po obu stronach,

- zdecydowanie mniejsze zdjęcie - teraz klikając w artykuł użytkownik tak na prawdę widzi tylko ogromne zdjęcie, bez kawałka tekstu,

- brakuje czytelnego tytułu i kategorii do której tekst należy.

Reasumując: mniejsza fota, nagłówek wyodrębnić poza zdjęcie (lub zapewnić aby nie zlewał się z kolorami na zdjęciu), dodać kategorię, szerszy tekst.

[...]

A i jeszcze header...

Muzotwórcy powinni mieć swoją dedykowaną stronę, nie być częścią rozwijanego menu.

Samo menu powinno być jasno widoczne także na headerze, a nie jedynie ukryte pod hamburgerem.

I na sam koniec. Wygląda to dobrze, na pewno lepiej niż poprzednio. Są pewne braki funkcjonalne, ale jest dobrze. Treści najważniejsze.
..."

• Like 1
  • Thanks 1

Z Muzotwórcami jakoś da się myśle zrobić, ale nie mam pewności,  mogę kombinować.

Co do pozostałych uwag, w pełni słuszne, jednak w darmowym planie bierzesz format bez możliwości wpływu na większość ustawień, takich o których piszesz, niestety.

Przy tak dużej ilości autorów, zamierzonej, celowej i wyróżniającą Muzo w Polsce a może i na świecie, kafelki to mus. Rzutem oka, trzeba mieć te 9 ostatnich artykułów, graficznie streszczonych. Nadto daje to walory estetyczne, którym krótkie streszczenia pod artykułami nie mogą dorównać.  No i last but least widać, że jesteśmy The Wall, na którym każdy pisze, co chce :D 

• Approved 1