Jump to content

O wszystkim i o niczym :D

Recommended Posts

To może ja zacznę:

Byłem przed chwilą w biedrze na zakupach:

Grupka młodzieży przed drzwiami z piwkiem:

- Manu: lepiej stać z piwkiem pod drzwiami biedronki niż leżeć :D

młodzież: entuzjazm?

Manu idzie odnieść koszyk, spakowawszy uprzednio (bardzo powoli) do dacii zakupy , młodzież wciąż stoi przed drzwiami biedry.

Manu idzie do dacii, już ma wsiadać, lecz się cofa i mówi:

- Mam dla was kawał: powiedzcie znajomym, że tak długo staliście przed drzwiami biedronki, aż przestały się otwierać :D 

Patrzą na mnie jak na idiotę, konsternacja, żart był przecież dobry :D 

No to tłumaczę żart: No przecież klienci wchodzą i drzwi się otwierają, a wy tu stoicie i stoicie, a drzwi nic :D 

Patrzą na mnie jak na idiotę, konsternacja, żart był przecież dobry :D

Idę do Dacii, nawracam, młodzieży nie ma, odeszli spod drzwi parę metrów dalej, gdzie nikomu nie zawadzali.

hehe

Taki suchar improwizacyjny Manu, ale myślałem, że jeden, to mi zalutuje, hehe :D  

• Thanks 1

Póki hobby to dobrze. 

Lepiej mieć szajs niż zakuponerwozę, bo wiecznie coś nie gra ;)

Powtórzę się z czatu - jeżeli chcecie, żeby Wasze dzieci nie miały problemów z narkotykami, pokażcie im audio. Nie będzie ich stać na dragi xD

• Approved 1

Piękne podsumowanie kupowania drogich rzeczy w tym m.in. samochodów i audio, najbardziej bulwersuje to ludzi których po prostu na to nie stać i w ich opinii to narkotyki i zły zakup. Zamiast pouczać innych sprawcie żeby te 30 słuchawek nie było dla was dużym wydatkiem i będzie po całym problemie, a jak nie stać to zawsze można wybrać się na odsłuchy albo wymieniać sprzętem.

@bachankasPiszesz żeby nie zaglądać komuś w portfel, a sam opisujesz zakupy innych. Wiele osób (w tym ja) których stać na dany sprzęt i tak bierze w raty jak oferta jest dobra. Po co płacić za coś od razu jak czasy są niepewne? A jak ktoś ma problem ze spłaceniem to może w końcu zrozumie, a jak nie to bank w przyszłości nie udzieli kredytu ale to już ich prywatna sprawa tak jak piszesz.

33 minuty temu, Hir0 napisał:

@bachankasPiszesz żeby nie zaglądać komuś w portfel, a sam opisujesz zakupy innych. Wiele osób (w tym ja) których stać na dany sprzęt i tak bierze w raty jak oferta jest dobra. Po co płacić za coś od razu jak czasy są niepewne? A jak ktoś ma problem ze spłaceniem to może w końcu zrozumie, a jak nie to bank w przyszłości nie udzieli kredytu ale to już ich prywatna sprawa tak jak piszesz.

Tak, opisuję, ale nie oceniam w żaden sposób, to przytoczenie bez wskazania nikogo palcem nie miało na celu osądzenia czy tym bardziej obrażania podmiotu sytuacji.  Jeżeli zabrzmiało to w jakikolwiek sposób oceniająco, to przepraszam, zły dobór słów.

Z mojej perspektywy niektóre zachowania mogą być ekstremalne, ale zależy to od perspektywy, każdy jedne zachowanie oceni jako racjonalne, drugie jako niekoniecznie rozsądne i tak dalej. Chodzi mi jedynie o to, żeby wrzucić na luz, niech każdy kupuje, co mu tam w duszy potrzeba. Gro ludzi kredytuje sobie TV, kiedy ja sam w ogóle telewizora nie mam i nie potrzebuję, co nie znaczy, że telewizory dla mnie nie mają sensu i kupujący je na raty są niespełna rozumu. Przykłady można mnożyć, a ostatecznie frustrują się Ci, co chyba za mało ciekawego zajęcia w życiu mają. Za dużo ciekawych rzeczy na świecie jest, żeby się na innych oglądać z pianą na ustach.

• Like 1
  • Approved 1

Ale mnie snobizm uderzył w oczy....

Jedni będą się pukali w czoło jak można wydać na słuchawki więcej niż 50zł, drudzy będą traktowali kilka tranzystorów i dwa przetworniki jak religię i podróż życiową

A prawdziwi elitarni audiofile których stać, będą sobie wygodnie siedzieli w fotelu z założonymi orfeuszami słuchając muzyki z youtuba i spoglądali z politowaniem jak ktoś do nich aspiruje ze śmiesznymi torami za kilkanaście tysi, toż to dopiero entry level.....

Edited by Waifu
  • Haha 1

59 minut temu, Waifu napisał:

A prawdziwi elitarni audiofile których stać, będą sobie wygodnie siedzieli w fotelu z założonymi orfeuszami słuchając muzyki z youtuba i spoglądali z politowaniem jak ktoś do nich aspiruje ze śmiesznymi torami za kilkanaście tysi, toż to dopiero entry level.....

Ale to właśnie w tym przypadku to orpheusze są chyba tym entry levelem.

poza tym jak myślisz o audiofilach  wydających kilkaset tysięcy albo nawet kilka milionów na sprzęt, to tam raczej nie uświadczysz słuchawek, a kolumny i gramofon czy magnetofon szpulowy. i wtedy takie orpheusze to mogą być tym entry levelem.

i raczej będą siedzieć i patrzeć się z politowaniem, ze ktoś na słuchawkach słucha, a nie na kolumnach. To jest dopiero snobizm :D 

• Haha 1
  • Approved 1

Testuję na blogu wiele sprzętów audio w różnych cenach. Sam również posiadam go w formie dosyć zróżnicowanej co do ceny i wartości. Za każdym razem wyzwaniem jest postawienie się w roli potencjalnego użytkownika i zadanie sobie pytania czy z takim produktem w takiej cenie można być szczęśliwym. Można być zadowolonym ze słuchawek za 300 zł jak i za 15 000 zł. Każdemu wg potrzeb i preferencji.

• Kogoś stać i potrzebuje, to kupuje to na co go stać i co potrzebuje.
  • Jeśli kogoś stać, ale nie potrzebuje, to nie kupuje i zadowala się czymś tańszym.
  • Jeśli kogoś nie stać i nie potrzebuje, to po prostu nie kupuje. 
  • Jeśli kogoś nie stać, ale potrzebuje... tu najczęściej jest problem z tym że ktoś coś kupuje i wydaje swoje własne pieniądze tak jak chce, albo że produkt X kosztuje tyle i tyle. 

Nie widziałem aby ci jacyś mityczni audiofile śpiący na milionach otwarcie gardzili ludźmi lub organizowali na nich nagonki w sieci po forach. Zaś rynek jest kształtowany przez popyt i dobrowolność. Ludzie którzy tego nie rozumieją przyczynili się w dużej mierze do tego, że większości takich osób nie chce się już dzielić publicznie wiedzą i wrażeniami, a całość schodzi do podziemia: zamkniętych grup, meetów, ukrytych forów, wiadomości prywatnych itd. Efekt lat ciężkiej pracy obrzydzania im tego hobby. Bo audio nie było i nie jest pierwszą potrzebą.

W przestrzeni publicznej zostali się w efekcie niestety często frustraci mający problem ze wszystkim i wszystkimi, z parciem na szkło i wysoce toksycznym stosunkiem do tego, co nie mieści się w ramach ich wizji świata oraz możliwości finansowych. Taka specyficzna próba dowartościowania się. 

• Like 1
  • Approved 3

Wraca do nas odwieczny temat pieniędzy w audio, a wszystko zaczęło się od niewinnego żartu. ;) Jak to mówi pewien mądry Azjata:

A tak serio mi osobiście nigdy nie przeszkadzało kto na jakim sprzęcie słucha muzyki. Problem zaczyna się gdy ktoś komentuje sprzęt innych, często nawet jak danej osoby nie ma przy tym. Rodzą się wtedy różne dziwne sytuacje i niesmak zawsze pozostanie. 

Osobiście w kręgu bliskich mi osób bardzo mało z nich wie jaki mam sprzęt audio, za ile itp. Nie lubię się w tym obnosić publicznie, ani zagajać sam tematu. Nie mam problemu posłuchać ze znajomym jakiegoś utworu z telefonu nie komentując przy tym "boże moje uszy" :D, raczej cieszę się muzyka i na ile mój stan finansowy pozwala to będę słuchał na tym co sprawia mi większą radość z muzyki.

Edited by Hir0
  • Like 1
  • Approved 2

Hmmmm dobry biznes. :D Zostań duchownym, załóż kościół. Głoś, że przekazywanie datków sprawi, że wyznawcy będą zdrowi i bogaci. A  potem pływaj w pieniądzach. W sumie nie najgorszy sposób na biznes, a do tego to studnia bez dna. Jakby ktoś powiedział wcześniej idź na teologię, a zostaniesz milionerem, to bym nie  uwierzył, ale w sumie tutaj jest 10 przypadków, że pójście na  teologię, to na prawdę opłacalny kierunek pod względem zarabiania pieniędzy. Ach przepraszam, nie zarabiania pieniędzy, a dostawania luksusowych samochodów od bezdomnych. Bo przecież bezdomni śpią w kartonie, nie mają co wrzucić do bębna, ale samochód za 1mln zł mają. No chyba, że wydali wszystkie oszczędności na ten samochód i dlatego są bezdomni. :D 

No cóż tak czy siak te 10 osób ma łeb do biznesu, a wiedzą nawet jak religie przekuć w pieniądz.  Oczywiście nie krytykuje, a nawet podziwiam. Pieniądz nie śmierdzi. Każdy orze jak może. I tak dalej.

Edited by Nehero

Ja z kolei miałem przyjemność medytować kilka weekendów w Ośrodku Medytacji Chrześcijańskiej w opactwie Benedyktynów w Lubiniu, który prowadzi ten młody człowiek, uczeń legendarnego Jana Berezy, który schedę po nim przejął i w Polsce ją kultywuje.

Ich reguła wyklucza posiadanie czegokolwiek. Reguła św. Benedykta, którą odnowił upadającą moralnie średniowieczną duchowną Europę, wciąż ma się dobrze. Na niej zresztą przez długi czas opierały się inne reguły zakonne. 

A ja myślałem, że będzie o yerba mate, kofeinie, kawie, a tu faktycznie, rośliny domowe. I tu zaskoczę, mam. Babcia mi uparcie jakieś krzewy hoduje, zupełnie podobne do tych z filmu w pokoju z najlepszymi kolumnami. Znaczy, wpływ jest, przestawiałem te kolumny, przestawiałem, bo mam 3 zestawy, aż najlepsze trafiły tam, gdzie są rośliny z filmu. Czary jakie czy co?