Jump to content
nicityle

Wasza ulubiona muzyka.

Recommended Posts

Witam was w ten przemiły wieczór. :)

Jaka muzyka umila wam dzień? 

Ja mam wiele ulubionych zespołów na czele z:

-Wilkami.

-Pudelsami i Maciejem Maleńczukiem.

-Lubię posłuchać Młodych Wilków.

-całokształt pracy zespołu Phedora.

-SKILLET! 

-Enej

-Poets of the Fall.

-soundtracki z filmów, (szczególnie z "Opowieści z Narnii")

Nie znoszę disco polo. 

Pozdrawiam.

Ostatnio:

- Agnes Obel "Citizen Of Glass"

- Axiom Of Choice "Niya Yesh"

- Uncharted 3 OST

- Carmen Rizzo "The Lost Art Of Idle Moment"

- Eloy "Ocean 2 The Answer"

Edited by raulendymion
  • Upvote 1

U mnie to w większości rock i jego odłamy, głównie ciut ostrzejsze, plus sporo metalu (tu dla odmiany ten słabszy ;))... Do tego duuuuuuuuże ilości soulu i funku, plus trochę blues-rocka, smooth jazzu. W zasadzie w każdym gatunku umiem znaleźć coś dla siebie... w każdym oprócz disco polo, którego serdecznie nie cierpię. :P

Z ulubionych wykonawców to m.in. Down To The Bone (generalnie coś zbliżonego do jazzu, ale mocno czerpiący ze smooth jazzu, funku, chilloutu i latino, uwielbiam!), Freak Kitchen (grupa ze Szwecji, fajny nieco ostrzejszy rock :)), Candy Dulfer ("Lily Was Here" w jej wykonaniu pewnie większość kojarzy, choć akurat wolę inne utwory ;)), Judas Priest, Stevie Ray Vaughan... i sporo więcej. :) Z polskich wykonawców to raczej niewiele, słucham na ogół muzyki zagranicznej. No ale lubię np. Wojtka Pilichowskiego wraz z jego PiR2, Beltaine :)

• Upvote 1

A ja uwielbiam wszystko co daje mi radość lub mnie porusza.

Najbardziej porusza mnie muzyka Petera Gabriela, ze ścieżki dźwiękowej do "Ostatniego kuszenia Chrystusa".

A radości najwięcej daje mi ten pan:

Ten feel, ten luz. I to jest muzyka.

Aż ciężko mi wymienić ulubioną muzykę, tyle tego.

No ale z takiej 'normalnej' to będzie Radiohead, Bjork, Blur. Często mam tak, że nie uwielbiam całej twórczości artysty, a tylko kilka płyt - tak jest z Junior Senior, Madonną, polskim Moonlight i wieloma innymi. Kocham dobre techno i okolice z lat 90, czyli Underworld, Fluke, Orbital, Source Direct, Photek, Jonny L, Breakbeat Era. Szczególnie bliska memu sercu jest japońska grupa ze sceny doujinowej Touhou - IOSYS.

A poza tym to jeszcze Pete Namlook i cała jego wytwórnia Fax.

No miałem wymienić tylko wierzchołek góry lodowej, a ile tego wyszło :D .

• Like 1

Przy 30-sek. początkach być może nie da się tego poczuć, ale te 2.8 GB muzyki to poruszający niczym dentystyczne wiertło majstersztyk.

Preview 10 utworów: http://benlukasboysen.com/albums/everything/

Preview wszystkich i opcja kupna: https://www.erasedtapes.com/release/eratp099-ben-lukas-boysen-sebastian-plano-everything

Muzyka poważna zmieszana z ambientem, na K1000 czy LCD-2, bez znaczenia, tak samo wgniatająca w fotel, wyrywająca kapcie i przejmująca do łez. Łącznie 3 GODZINY uczty melomana.

Głównie ciężkie brzmienia mniej lub bardziej, ulubione zespoły oscylują między ciężkim galopem a melodyjnymi wstawkami. Od ponad miesiąca numero uno to Trivium z ostatnim albumem

Z ulubionych wykonawców poza Trivium to będzie Devin Townsend we wszelakich projektach, Strapping Young Lad, Cynic z jazzowym zacięciem, The Dillinger Escape Plan, groove'owe klimaty Lamb of God i Machine Head. Ostatnio sporo cięższej i lżejszej progresywnej muzyki słucham: wspomniany Devin Townsend, Sikth, Dream Theater, Rush, Shining, Genesis, Yes iiii co się ciekawszego nawinie, zwłaszcza w połączeniach z jazzem np. Ex Eye.
Czasem dojdzie agresywniejsza elektronika poktoju Pendulum czy The Prodigy, electro swing od Parova Stelara i Caravan Palace, z rzadka hiphop polski - O.S.T.R. i Ten Typ Mes.

Podczas pracy lubię jak coś po cichu plumka, np. Enya i muzyka celtycka ogólnie

• Like 1

Ze spokojniejszych jeszcze np. to

Co nie znaczy, że tylko tego słucham. Jak nie muszę na niczym się skupić, to zdarza się, że słucham muzyki mniej spokojnej, nieraz Marillion, Lindsey Stirling i Michael Jackson się zdarzą.

Moja perełka sprzed tygodnia i odkrycie roku. Nie ważne że zespół został założony w 1979 roku :P

• Like 1

W moim przypadku to temat - rzeka. :D

Ten link jest podsumowaniem wszelkich pytań odnośnie preferowanej muzyki, które są kierowane w moją stronę. :)

Nie jest żadną tajemnicą, że przerzuciłem się na twórczość, która swój początek ma w kraju Kwitnącej Wiśni. Możliwe, że znudziły mnie wszelkie "popularne" dziś twory, które są wykonywane przez polskich, czy innych, znanych artystów. Sam nie wiem. Szukałem czegoś innego i znalazłem. :D Oczywiście, są wyjątki.

Pod względem gatunkowym występuje reguła co w ucho wpadnie. Nie ma co się ograniczać. ;)

Uwielbiam twórczość Kajiury Yuki, ale to wierzchołek góry lodowej. Ogólnie, soundtracki chyba u mnie dominują.

Ciężko by było wrzucić tutaj wszystko, co bym chciał, więc na tym poprzestanę. :D

• Like 1

16 godzin temu, Compton napisał:

U mnie głównie Jazzik :)

Weź podlinkuj więcej w klimacie Tingvall Trio - dawałeś na konkurencyjnym forum, ale tam przeglądanie wątku powoduje u mnie dreszcze jak przy tarciu styropianu o styropian :)

Nie zniosę już więcej cyfr 5, 0 i 4 :D

A Tingvall mi siada okrutnie - najlepiej jakbyś miał linki do albumów do zakupienia. Święta idą, to sobie u rodziny pozamawiam :)

• Like 1

Na pewno polecam posłuchać:

Soren Bebe Trio,

Go Go Penguin,

Neil Cowley Trio

oraz:

Omar Klein Trio,

Espen Eriksen Trio,

Tord Gustavsen Trio,

Giovanni Guidi Trio,

Esbjorn Svensson Trio,

Steffano Battaglia Trio,

Helge Lien Trio,

FM trio,

Egdar Knecht,

Phronesis,

Aron Parks Trio.

Jak coś mi się przypomni, to dopiszę.

• Thanks 1

Dnia 29.11.2017 o 17:51, Compton napisał:

Na pewno polecam posłuchać:

Soren Bebe Trio,

Go Go Penguin,

Neil Cowley Trio

oraz:

Omar Klein Trio,

Espen Eriksen Trio,

Tord Gustavsen Trio,

Giovanni Guidi Trio,

Esbjorn Svensson Trio,

Steffano Battaglia Trio,

Helge Lien Trio,

FM trio,

Egdar Knecht,

Phronesis,

Aron Parks Trio.

Jak coś mi się przypomni, to dopiszę.

Czyli generalnie czworo muzyków i więcej to dyskwalifikacja? :D

Ja ostatnio mooocno siedzę w progresywnych klimatach - dziś cały dzień z Toolem i Dream Theater. Na deser link poniżej z późniejszą, bardziej prog-rockową niż jazz metalową, twórczością Cynic:
https://cyniconline.bandcamp.com/track/box-up-my-bones