Jump to content

Aplikacja do odtwarzania najwyższej jakości na Macbook Pro ?

Recommended Posts

Godzinę temu, Nico napisał:

Po otrzymaniu wyceny od Sonore musiałem podziękować, bo zestawienie w konfiguracji maksymalnej przekroczyło 23K

a co to była za maksymalna konfiguracja?

bo sam sonore optical module i optical rendu to koło 8k kosztuje, dołóż zasilacz to powiedzmy ze 2,5k, kabel światłowodowy jest tani, więc co tam było w tej maksymalnej konfiguracji, że dobiłeś do 23k?🤯

Widziałem tą konfigurację, wszystko było podrasowane przez sklep. Od kabli, po zasilanie. Dla tego taka kwota, a da się trochę skromniej za ok. 11K.  a też będzie wypas.

18 godzin temu, Nehero napisał:

a co to była za maksymalna konfiguracja?

Tak wygląda kosztorys.

1. Switch GFmod do audio

Cały komplet z dedykowanym zasilaniem i okablowaniem = 7700 zł

Dwu modułowy streamer światłowodowy Sonore Optical Rendu = 8700 zł

Zasilanie do modułów Sonore: x2 = 2400 zł

Okablowanie do zasilania opcja wyższa i podstawowa: = 1550 zł i 700 zł

zasilacz - listwa zasilająca: kabel zasilający drogi - 2750 zł ; kabel zasilający tańszy – 750 zł

3. Okablowanie peryferyjne

Światłowód - 170 zł

GFmod Advanced LAN - kabel ethernet RJ45 do audio = 550 zł

Entreq Konstantin II Infinity USB = 2690 zł

I na start wystarczy: 

2 godziny temu, Nico napisał:

Dwu modułowy streamer światłowodowy Sonore Optical Rendu = 8700 zł

Zasilanie do modułów Sonore: x2 = 2400 zł

Światłowód - 170 zł

:D Nie trzeba zaraz od razu kupować pakietu VIP :D. Poza tym switchów i zasilaczy można szukać oddzielnie, tak samo jak kabli.

Lucarto ma fajne zasilacze od razu z kablami, więc za jednym zamachem masz jeden zasilacz do sonore, switchów itp wraz z kablami. 

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Zasilacz-liniowy-mocy-LPS na 4 gniazda, więc 2x sonore, switch + router wraz z kablami.

Odchodzi ci dobre kilka tysięcy

a podejrzewam, że jak zapytasz, to może nawet i switch Ci upgradują do poziomu audiofilskieo. Jak robią serwery muzyczne, to co to dla nich ulepszyć switch.

To jest właśnie zaleta, bo masz polskie pochodzenie czyli odchodzą Ci cła, transporty itp, do tego kupujesz prosto od producenta, więc odchodzi procent dla dystrybutora, a do tego możesz dowoli konfigurować.

Myśleć, że to prostsze i tańsze rozwiązanie, a jakościowo raczej nie odbiega od zagranicznych zasilaczy. 

Bo sklep Ci wciśnie zasilacz, listwę kabel do listwy, kable do zasilacza, ale zasilacz z pojedynczym wyjście za 2k, i tego potrzeba razy 2 lub razy 3 i potem okaże się, że dodatki to kilka razy więcej niż produkt główny.

zresztą sam masz przykład zestaw sonore 9k, a dodatki to już 14k. A z tego to na spokojnie z połowę powinieneś obniżyć cenę jak pokombinujesz.

Edited by Nehero

Ale tak czy siak da się zejść z ceny. I widzisz myślę, że dla lucarto nie byłoby problemem zrobienie jednego zasilacza na 3 wyjścia i drugiego tańszego na 1 wyjście.  W przypadku GF mod potrzebujesz aż 4 zasilaczy z czego jeden jeśli to ten co kojarzę, to kosztuje ok 2k. I na same zasilacze masz 8k praktycznie.

To ten zasilacz Ci zaproponowali? https://www.gfmod.pl/pl/p/CIAudio-VDC-5-zasilacz-5V-do-audio/320 Bo ten to sam Sonore sprzedawał jako dodatkową opcje na swojej stronie.

4x zasilacz + 4 razy kabel DC + 4 kabel AC i masz na same zasilacze więcej niż Sonore i switch.

Problem jest jeden to jest zasilacz z USA, więc marża dla dystrybutora, cło, transport no i oczywiście marża dla producenta, a w tym siedzi jeszcze VAT, wiec pomyśl ile sam zasilacz jest wart gdyby zostawić tylko zarobek producenta i odjąć resztę. O to mi właśnie chodzi. Sonore potrzebuje bardzo dużo zasilaczy wraz ze switchem i routerem, dlatego warto pomyśleć tutaj o lokalnych producentach, bo zapłacisz za sam zasilacz + zarobek producenta, no i VAT, i nic więcej.

Sonore sam w sobie jest drogi i akcesoria z racji ilości potrzebnych też będą drogie i dlatego warto to załatwić ludzką ceną. Bo za 25k to masz już ogromny wybór transportów/serwerów.

Edited by Nehero
23 minuty temu, Nehero napisał:

To ten zasilacz Ci zaproponowali? https://www.gfmod.pl/pl/p/CIAudio-VDC-5-zasilacz-5V-do-audio/320 Bo ten to sam Sonore sprzedawał jako dodatkową opcje na swojej stronie.

Proponowali 2x ten zasilacz https://www.gfmod.pl/pl/p/GFmod-DC-5-zasilacz-liniowy-5V-pod-Switch-DAC-streamer/392

dlatego wychodziło 2400 zł. Tego bym brał pod uwagę, gdyby miał podwójne wyjście.

Nie chciałbym przekroczyć 10K za cały zestaw, który będzie rewelacyjnym wykończeniem systemu i gdybym pokombinował cenowo kupując tylko sam moduł Sonore i moduł optyczny, plus zasilacz i kabel optyczny, to już prawie bym się mieścił w tym przedziale.

Zapytam się ponownie, może ktoś miał na testach. Jak gra lub jak ocenia zestaw topowy strymer od Lucarto na Intel Nuc + Roon?

nie kojarzę, żeby ktoś miał streamer od lucarto. chyba, że się nie chwalił.

pod coś takiego lepiej wziać od lucarto coś pod windows 10 i dać odtwarzacz JPlay :D 

38 minut temu, Nico napisał:

Tego bym brał pod uwagę, gdyby miał podwójne wyjście.

i byłby dwa razy droższy :) 

38 minut temu, Nico napisał:

Nie chciałbym przekroczyć 10K za cały zestaw, który będzie rewelacyjnym wykończeniem systemu i gdybym pokombinował cenowo kupując tylko sam moduł Sonore i moduł optyczny, plus zasilacz i kabel optyczny, to już prawie bym się mieścił w tym przedziale.

I możesz się zmieścić jak dobrze to poukładasz. Nie trzeba wszystkich switchy i innych akcesoriów od razu kupować. 

Edited by Nehero

Jak sonore za drogie. To może weź Soundgenic? Ja zrezygnowałem tylko dlatego, że nie działa z konwerterem, ale @pablo650 testował i przy wyjściu USB DAC pisał, że świetnie to gra.

Ma potwierdzoną aktulizację w okolicach wakacji gdzie będzie dodany natywnie TIdal, do tej pory Q21 mi napisało, że można przez bubble UPNP przesyłać Tidala do aplikajci Fidaty. 

A co do lumina, hmmmm nie wiem co Ci powiedzieć :D Sonore przekonuje tym, że w sumie jest to dosyć proste, mało skomplikowane urządzenie i małe. Więc nie napakowali tam zbędnych rzeczy i same komponenty podobno wysokiej jakości. I jak zobaczysz, to wcale tak drożej nie wychodzi od Lumina. Pod lumina w teorii tak samo potrzebujesz kabla zasilającego i np. kondycjonera( choć to raczej pod cały system już za jednym zamachem). A Lumin to streamer jakich wielu, wiec musiałbyś samemu wypróbować kilka by zobaczyć co Ci bardziej podchodzi, czy się nie zacina, czy nie ma jakiś problemów itp. Czy działa wszystko tak jak chcesz.

Może warto by wypożyczyć od GFMod zestaw sonore, a od Lucarto wypożyczyć zasilacz i samemu sprawdzić, jeśli to nie to, wtedy szukać wśród dużych streamerów. Bo sonore to fajna opcja jako endgame plikowy.

Albo kombinować jak Jakub i robić DIY :D.

Albo walić pliki i kupić transport CD :D 

Albo walić cyfre i iść w analog. :D

Kiedyś tak przecież się słuchało, a dziś można powiedzieć, że analog to swego rodzaju rarytas w dobie cyfrowego dźwięku.

Może zobaczy czy Soundgenic Ci podejdzie, bo cenowo, to ciężki zawodnik do pobicia.

Edited by Nehero

Mam już dwie główne opcje, ale czytam i szukam, bo może jest coś o czym jeszcze nie wiem.

Ten Lumin U1 Mini poza kompaktowymi wymiarami idealnie pasowałby mi na półkę i dałby opcje wyświetlacza a Sonore + Converto pozbawia mnie tej możliwości.

Odbyłem dzisiaj dobrze zapowiadającą się rozmowę i jak dobrze pójdzie to za niebawem podzielę się wrażeniami z odsłuchów. 

W dniu 14.03.2021 o 16:18, Nehero napisał:

Ale tak czy siak da się zejść z ceny. I widzisz myślę, że dla lucarto nie byłoby problemem zrobienie jednego zasilacza na 3 wyjścia.

Czy zasilacz liniowy na 3 lub 4 wyjścia przenosi zakłócenia na urządzenia?

Tak. Skala zależy od urządzenia. Mi doradzono, aby na serwer użyć kompletnie osobnego zasilacza liniowego niż ten stosowany z Pathosami oraz nie używać podwójnego Pathosowego do zasilenia serwera + DACa. Z kolei DAC + AMP już prędzej, nie jest to połączenie aż tak z reguły wyczulone na zakłócenia jak cały skomplikowany serwer muzyczny. 

Czyli jak mam podłączony Aurium i Converto do bardzo zaawansowanego zasilacza toroidalnego Keces P8 z osobnym podwójnym wyjściem ii możliwością ustawienia odpowiedniego napięcia, to takie połączenie jest akceptowane, tylko strymer lub switch lepiej osobnymi zasilaczami podłączać?

Nie wiem jak switch, ale mój streamer jest oparty o normalne komponenty PC, które muszą być zasilane dokładnym napięciem w ramach norm ATX. Jakiekolwiek wahanie, np. z załączania mocnego wzmacniacza, który powoduje duże obciążenie na tranzystorach mocy, nie jest korzystne. W moim zasilaczu LPS od Lucarto Audio mam dwa moduły po 100 W każdy, zasilając DACa z poborem ok. 10W i wzmacniacz z poborem ok. 30W. Serwer pobiera zaś skokowo ok. 78W z normowaniem się na poziomie 44-48W. Przynajmniej póki nie pobawię się więcej z optymalizacjami napięć. Niemniej nawet jeśli udałoby się zejść na 40W, jest to i tak więcej niż Aurium i tym samym większe obciążenie na tranzystory mocy oraz inne elementy elektroniczne zasilacza. Jeśli są to nieskomplikowane urządzenia małej mocy i nie będą generowały dużego obciążenia na układy zasilacza, można wszystko podłączyć jednym urządzeniem, jeśli ma taką możliwość. Ale mówię to tylko czysto teoretycznie, Kecesa nie znam i na oczy nie widziałem, więc na 100% niestety nie wiem. 

W Conwerto jest małe napięcie, maksymalnie "chyba" 25W. Gdy gram mając słuchawki wpięte do wzmacniacza, to Aurium najczęściej pokazuje 2,1A a w Converto 0,4A. Powinno być OK, przynajmniej ja żadnych zakłóceń nie słyszę/

A jak tam Łukasz działa coś w kierunku strymera, bo nadal; nie mam żadnego info zwrotnego?

Nie mam pojęcia o co chodzi, nie jestem przedstawicielem firmy Lucarto. Jeśli pyta Pan o moje własne urządzenie, to jest to mój projekt własny i nie jest on produkowany przez Lucarto Audio.

• Upvote 1
10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Nie mam pojęcia o co chodzi, nie jestem przedstawicielem firmy Lucarto

Ale jeszcze chwila i zostaniesz mianowany pracownikiem lucarto mimo, że nim nie jesteś. :D

Zapytałem, bo w ostatniej rozmowie Łukasz mówił, że ma już dobry pomysł na zbudowanie strymera i że konsultuje to rozwiązanie z Panem. Czekam na dane techniczne dwa tygodnie i nie wiem, czy nadal wykazywać dalszą cierpliwość, czy myśleć już na poważnie o innym strymerze.

Naprawdę przyznam że nie wiem o czym mowa. U Lucarto zamawiam jedynie obudowę oraz modyfikacje elektroniki karty dźwiękowej. Później będę składał zamówienie na moduł zasilania liniowego. Tylko w tym zakresie się konsultujemy. Wszystko inne, wliczając w to złożenie maszyny, konfigurację i specyfikację komponentów, dorabianie elementów chłodzenia itd., jest w całości po mojej stronie. Jest to mój prywatny, jednostkowy projekt DIY, czyli ang. "zrób to sam". Lucarto nie jest jego producentem i w swoim portfolio ma już podobne urządzenie: https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Ferro-DSD-Stream-Player więc tworzenie go na nowo na platformie x86 zakładam nie ma sensu. 

Jeśli Lucarto zobowiązał się do złożenia dla Pana takiego urządzenia jakie ja zamierzam sobie zbudować, to ja o tym nic nie wiem. Nie planuję również jakiejkolwiek produkcji po swojej własnej stronie. Urządzenie jest oparte o zbyt dowolne części z drugiej ręki, na które nie da się ani udzielić gwarancji działania, ani nie można podejść do projektowania obudowy w sposób do końca uniwersalny. W moim przypadku specyfikacja wygląda następująco:

https://forum.audiofanatyk.pl/topic/8214-aplikacja-do-odtwarzania-najwyższej-jakości-na-macbook-pro/?tab=comments#comment-58281

aczkolwiek zmieni się tam jeszcze zasilanie (zewnętrzne zamiast zintegrowanego) oraz pobór prądu (niższy). Maszyny w takiej specyfikacji nie da się odtworzyć, bo trzeba będzie dorabiać customowe chłodzenie, które domyślnie nie jest przeznaczone do chłodzenia procesorów, a kart graficznych. Plus dojdą customowe radiatory na mostki mojego własnego pomysłu.