Jump to content

Słuchawki ~ 500zł


Keeganab
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry!

Po wielu latach z Pioneer SE-MJ721 i Apple EarPods postanowiłem wreszcie zakupić nowe słuchaweczki. Niestety na rynku jest tak straszliwie dużo modeli, że aż idzie się zagubić. Mój budżet to 500zł, ale mogę trochę więcej dołożyć jeżeli będzie potrzeba. Źródłem dźwięku będzie MacBook Air z 2013 plus w przyszłości wzmacniacz słuchawkowy. Muzyka przeważnie jest we flaczkach 16-bitowych, czasami MP3 320. Słucham głównie progresywnego, psychodelicznego, art i symfonicznego rocka, a także raz na jakiś czas new age, metal i indie rocka. Jakie słuchawki polecilibyście mi? Na oku mam Beyerdynamic DT860, co o nich sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

Skąd pomysł z tym Creativem? Na moje to to im nie podoła, zdecydowanie. Może i urządzonko fajne, ale funkcjonalnie, nie jako sprzęt pod słuchawki tego typu :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety jest to prawda. Wybrany układ w żaden sposób nie zapewni tym słuchawkom właściwych parametrów elektrycznych poprawnej pracy. Konieczny jest tu wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli miałby to być model przenośny, to Omni mogłoby funkcjonować w roli źródła, zaś do karty podpinałby Pan po prostu wzmacniacz dodatkowy jako element dedykowany dla DT990 PRO. Przykładem takiego niedrogiego urządzenia jest np. FiiO E11K. 

Link to comment
Share on other sites

Według producenta Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1 ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy:

"Karta Sound Blaster Omni wyposażona we wzmacniacz słuchawkowy o impedancji 600 omów to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą znacznie ulepszyć dźwięk z komputera PC lub Mac."

Link to comment
Share on other sites

... i jednocześnie jakakolwiek informacja o jego mocy, dodatkowych parametrach czy zastosowanym układzie została dziwnym trafem pominięta. A co jest częstą praktyką, gdy po prostu nie ma się czym pochwalić. Obsługa słuchawek o impedancji 600 Ohm to żaden atut bez konkretnych parametrów mocowych danego układu. Ale zawsze może Pan spróbować mimo wszystko sparować sprzęt ze sobą i ocenić potem samemu, czy porządny regularny wzmacniacz faktycznie na słuch będzie Panu potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...