Jump to content

Denon AH-D7200 - do muzyki i gier?

Recommended Posts

Cześć,

dość długo szukam słuchawek mających zastąpić moje wysłużone AKG K550 MKII. Ostatecznie stwierdziłem, że podbiję mój budżet do 2400 zł. Z tego co wiem w tej cenie da się dostać używane D7200 lub trafić je na promocji (widziałem że były w przeszłości z niemieckiego amazonu za 460-470 EUR). Pytanie jest, czy polecacie coś innego w podobnej cenie? Czy z jakiegoś powodu odradzacie D7200?

Cena: do 2400 zł

Typ słuchawek: wokółuszne zamknięte

Źródło dźwięku: Creative G5, w planach zmiana po zakupie słuchawek (pewnie w drugiej połowie roku)

Słuchane gatunki muzyczne: głównie rock (hard rock, pop rock, progressive rock), metal, ale w mniejszym stopniu słucham niemal wszystkiego poza country i muzyką klasyczną. Dodatkowo słuchawki będą używane do grania (stąd ważna byłaby dobra scena i pozycjonowanie).

Dotychczas posiadany i testowany sprzęt: AKG K550 MKII (są wygodne, ale dźwięk wydaje mi się zbyt płaski i analityczny. Szukam czegoś bardziej "zabawnego" z uderzeniem.), Audio-Technica A1000Z (dźwięk świetny, niestety uciskały mnie pod uchem i kabel strasznie przenosił wszelkie tarcie, nawet najmniejsze otarcie o koszulkę było słychać podczas słuchania muzyki).

Bardzo fajne słuchawki, idealnie się sprawdzą pod w/w gatunki muzyczne. Mi świetnie grały z Chord Mojo. Scena jest przeciętna jeśli chodzi o wielkość ale pozycjonowanie na wysokim poziomie.

Po 550MKII dadzą dużo radości, bas jest obecny, dość obszerny i poluzowany, środek dociążony, góra obecna ale nie krzykliwa. 

@Palpatine Jak komfort tych słuchawek, nadają się do dłuższego słuchania muzyki? Nie naciskają za mocno poniżej ucha?

Jakiś DAC/AMP combo (lub osobny DAC i AMP) oprócz Mojo do nich polecasz? Zastanawiałem się nad jakimś zestawem od Schiit.

Edited by kubas246

Ja na wygodę się nie skarżyłem, jedyne narzekania jakie czytałem to niektórzy się skarżyli na nacisk pałąka na czubek głowy. Nacisk nie powinien być problemem, jak dobrze kojarzę pałąk jest metalowy i nie łatwo ale się poddaje wygięciom. Słuchałem ich tylko z CMA400i, Aune S6 i Mojo i na tym ostatnim podobały mi się najbardziej. 

Godzinę temu, kubas246 napisał:

Dzięki :) W takim wypadku pozostaje czekać na promocję lub używkę.

Niekoniecznie, możesz po prostu kupić Fostexy TH610. Grają w tej samej klasie i podobnie (prawdopodobnie oba modele są efektem kooperacji obu firm), przy czym każdy odrobinę inne różnice między nimi wynajduje. Ja mam od niedawna Fostexy i są dla mnie rewelacyjne, ale nie słuchałem Danonów, wiec subiektywnie różnic nie zdefiniuję. Podejrzewam natomiast, że może to zrobić @Palpatine, bo o obu tych modelach się wypowiadał.

Fostexy świetnie grają już z IFI ZEN DAC.

Odnosząc się zaś do Twoich poszukiwań, przeczytaj poniższą recenzję, której autorem jest @Audiofanatyk. Jest tam zdanie, które powinno Ciebie zainteresować: "Trochę stają mi tu przed oczami AKG K550 (zwłaszcza MKII), a które uważałbym jako świetną bazę od której TH610 byłyby rekomendacją praktycznie w prostej linii jako ulepszenie."

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-fostex-th610/

PS. Swój egzemplarz kupiłem w Audiostyl za wynegocjowane 2190 zł. By nie dublować zagrywki negocjacyjnej (2 razy nie zadziała) możesz im napisać, że dysponujesz maksymalnym budżetem 2200 zł i zapytać, czy byłaby szansa u nich za tę kwotę nabyć TH610. Myślę, że puszczą za tyle, ew. za 2250. Naturalnie, warto podpytać także w innych sklepach, ale nie pytaj o rabacik, lecz o konkretną cenę. Aha, ten model jest niezwykle wygodny, o ile ktoś nie ma bardzo dużych uszu.

Edited by Hardened

Fostexy są jaśniejsze, bas jest twardszy, bardziej punktowy, średnica delikatnie oddalona, całiem sporo wysokich - też świetna synergia z Mojo - ale zarówno o TH610 jak i o synergii z Mojo można przeczytać w recenzji na blogu.

Denon D7200 mają więcej basu, który jest lekko poluzowany, średnica jest bardziej dociążona i pełniejsza, wysokich jest mniej są bardziej wygładzone.

Obie pary to świetny wybór, decydujące będą preferencje brzmieniowe.

• Like 1

Będę musiał popytać w lokalnych sklepach czy jest opcja odsłuchu H610 i D7200. Nad H610 nawet się zastanawiałem, ale ostatecznie postawiłem na Denony bo opinie było bardziej pozytywne.

@Palpatine czy pozycjonowanie w H610 jest na tym samym/bardzo zbliżonym poziomie co D7200?

@Nehero raczej wątpię żeby rabat odpowiedni zbliżył mnie do maksymalnej kwoty którą chciałbym wydać :D 3300 nówki w sklepie, ja chciałbym zmieścić się w 2400 bo i tak już naciągam budżet. Używki lub na promocji dostanę tak, ale rabat nie ma szans.

5 minut temu, kubas246 napisał:

raczej wątpię żeby rabat odpowiedni zbliżył mnie do maksymalnej kwoty którą chciałbym wydać :D 3300 nówki w sklepie, ja chciałbym zmieścić się w 2400 bo i tak już naciągam budżet. Używki lub na promocji dostanę tak, ale rabat nie ma szans.

Jak nie zapytasz, to się nie dowiesz. Zresztą skąd wiesz, że będą na promocji? Albo skąd wiesz czy promocja nie będzie za pół roku albo i więcej?

Z używkami to samo, nagle może być kilka par, a raz przez bardzo długi czas nic.

Od szukania używek patrz giełda hifi.

Masz tam fosteksy H610 x2, ale denonów nima.

@Nehero zapytać i tak zapytam. Co do promocji i używek - nie wiem, jednak też nie muszę wymienić słuchawek już teraz. Obecne mam kilka lat, wiec wytrzymam z nimi kolejne kilka tygodni czy miesięcy jeśli będzie trzeba. Giełdę hifi znam i będę regularnie zerkał czy pojawiają się denony.