Jump to content

Recommended Posts

Pytanie do kogoś kto się zna na mikrofonach USB

Kiedyś mogłem przetestować mikrofon hyper x quadcast który posiada odsłuch słuchawkowy, sam mikrofon brzmi fajnie, ale kiedy wpiąłem się słuchawkami do mikrofonu to swój głos słyszałem z opóźnieniem co jest mega wkurwiające i irytujące oraz przeszkadza w nagrywaniu. Dodam, że mikrofon USB wpiąłęm do laptopa pod wejście USB.

Szukam mikrofonu USB, który nie posiada żadnego opóźnienia podczas odsłuchu, czyli kiedy coś mówię natychmiast słyszę to w słuchawkach bez żadnej latencji.

Teraz na proposie w necie są takie majki jak: Samson G-track pro, blue yeti x - nie wiem, może te mikrofony też mają opóźnienie na odsłuchu. Czekam na Wasze zdanie

Edited by Davenight
Link to post
Share on other sites

Jeżeli mikrofon ma odsłuch i wejście słuchawkowe, to oferuje opcję zero-latency. W sterowniku mikrofonu ( po stronie urządzenia audio od odtwarzania) zmienia się proporcję pomiędzy odsłuchem, a dźwiękami z komputera (np.: głośnością podkładu muzycznego do którego się śpiewa), to oferują tle "lepsze modele". Równolegle (albo tylko) można to też regulować potencjometrami na mikrofonie od odsłuchu słuchawek.

Jeżeli słyszysz opóźnienie to znaczy, że na słuchawkach odsłuchujesz mikrofon "złapany" przez  procesor dźwięku komputera i wysłany do słuchawek.  Tą opcję włącza się lub wyłącza w sterowniku mikrofonu po stronie urządzeń do nagrywania. I jeśli wolisz odsłuch zero-latency to ją należy wyłączyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...