Jump to content

[800 zł] Słuchawki zamknięte

czaroxed
 Share

Recommended Posts

Hej,

Mam do wydania 800 zł na słuchawki, których głównie będę używał poza domem (autobus itp.), czyli raczej o konstrukcji zamkniętej. Źródło to Samsung Galaxy Note 2, słabizna, wiem. Teraz mam Senki Momentum On-Ear. Fajnie grają, tylko, że ich brzmienie trochę mnie nudzi powoli, plus nie nadają się na dłuższe słuchanie (małżowiny bolą).

Słuchałem kilka par mainstreamowych: Bose SoundLink czy cuś takiego, jakieś Panasy, Senki Urbanity, te JBLe Everesty i coś jeszcze, nie porwały mnie za bardzo. Albo średnica przytłumiona, albo basy napie...ją za bardzo, albo syczą... Wziąłem na szybki odsłuch Momentumki On-Ear 2giej generacji, w porównaniu do mojej pary mają (w moim odczuciu) troszkę żywszy bas i ostrzejsze wokale, ale szkoda wydawać 800 zł za praktycznie to samo.

Czego oczekiwałbym od nowych słuchawek? Po pierwsze, uniwersalności. Lubię posłuchać różnej muzyki, dlatego to jest must-have. Ponadto, fajnie by było, żeby słuchawki miały choć troszkę większą scenę (wiem, ciężko będzie o to). Ideałem dla mnie byłby, jeśli chodzi o brzmienie, Momentum 2 On-Ear z bardziej szczegółową górą, ciut mocniejszym basem i większą sceną. Druga sprawa to wygoda. Chciałbym, abym po godzinie słuchania uszy nie płakały z bólu, jak to ma miejsce w Momentumach. Trzecia rzecz to znośna waga. Wielkość, w sensie wymiary, mogą być dowolne. No i żeby się po pół roku nie rozpadły, to byłby fajny dodatek ;)

EDIT: Brać? https://www.olx.pl/i2/oferta/sluchawki-bluetooth-sennheiser-momentum-wireless-on-ear-CID99-IDgRPXx.html#:188db68d83 Jak myślicie, fejk? Pisałem do sprzedawcy, podobnież ma być w Wwie pod koniec tygodnia, przez co mógłbym kupić je osobiście. Mam wątpliwości, za niska cena jak na ten model.

Edited by czaroxed

Sony? Szanujmy się. Czy to jest ten sam model, co był reklamowany parę miesięcy temu w marketach? Taka podstaweczka z pojedynczymi słuchawkami i kawałkami pałąka w różnych kolorach. Chyba, że się mylę, bo wyglądają na zdjęciach podobnie. Z tego co pamiętam, to nie przypadły mi do gustu, jednak to był jakiś czas temu i moje preferencje trochę się zmieniły, Jutro spróbuję ich odsłuchać gdzieś, bo opinie w internecie zachęcają.

A jak uważasz z tymi Momentumami z olxa? Warto ryzykować? 

No dobra, z ciekawości dzisiaj pojechałem posłuchać Soniaczy. Źródło SGN II, różna muzyka z Tidal HiFi. Chciałbym zaznaczyć, że znalazłem słuchawki z oznaczeniem AAP, a nie AAPB z ceneo, mam nadzieje, że się zbytnio nie różnią.

Słuchawki fajne, dosyć lekkie i kompaktowe jak na wokołouszne. W miarę dobrze leżały na głowie i wokoło uszu. 

Jeśli chodzi o dźwięk... Cóż, zaskoczyłem się pozytywnie, ale to jeszcze nie to. Takie normalne V-ki. Wokale, tony średnie według mnie za mało żywe, troszkę przytłumione w porównaniu do reszty, szczególnie jeśli chodzi o tony wysokie (jakbym jakieś głupoty tłukł, przypominam, ponad rok jadę głównie na Momentumach On-Ear, wiadomo jak grają). Poza tym, do innych cech nie mam się jak przyczepić. Basy fajne, nie dominują nad resztą, tak jak to ma miejsce w Soniakach, jednak jest ich też dużo. Poprawne, nienatarczywe, ale nie takie mięsiste jak w Momentumach. Tony wysokie i soprany brzmią również OK, chociaż potrafią zasyczeć w niektórych utworach. Jeśli chodzi o scenę, całkiem spora jak na zamkniętą konstrukcję, dla mnie satysfakcjonująca. Ciężko mi oceniać bardziej szczegółowo po "odsłuchu" w Saturnie, który trwał ok. pół godziny. Ogółem, słuchawki te brzmią dobrze, jednak nie przekonały mnie aź tak jakbym tego chciał. 

BTW, przypomniałem sobie o takim sprzęcie co się zowie Philips Fidelio M1. Słuchałem ich w wakacje w Szczecinie, zaciekawiły mnie. Dzisiaj natknąłem się na nie jeszcze raz, ale to była para wyraźnie nierozgrzana (niepodłączona do niczego, z kilkucentymetrowym (!) kabelkiem), a w wakacje tamta sztuka była podłączona do interaktywnej podstawki z wyjściem microjack. Wiecie, gdzie w Wwie mógłbym posłuchać sztuki brzmiącej jak powinna?