Jump to content

Słuchawki bezprzewodowe do 650 zł - komfortowe i z dobrą wentylacją

Witek
 Share

Recommended Posts

Cześć,

bardzo proszę o radę w sprawie zakupu słuchawek.

Wymagania
Słuchawki wokółuszne lub nauszne.
Z warunków koniecznych to łączność bluetooth + możliwość połączenia przez kabel.
Cena maksymalnie 650 zł. Szukam raczej słuchawek półotwartych - nie chciałbym całkowicie wytłumiać dźwięków otoczenia (ew. zamkniętych ze słabym tłumieniem?).
Bardzo ważna rzecz to dobra wentylacja  - używałem kiedyś przez chwilę słuchawek nausznych (jakieś noname) i po 2 minutach musiałem je ściągnąć ze względu na gorąco.
Dotychczas używałem tylko tanich słuchawek dousznych, więc chciałbym mieć w miarę łagodne przejście dlatego bardzo ważny jest też komfort. Głowę mam przeciętnych rozmiarów podobnie jeśli chodzi o wielkość i stopień odstawania uszu. Wygląd nie jest istotny.

Zastosowanie
Słuchawki będą miały uniwersalne zastosowanie - TV i komputer (muzyka, gry, filmy), rzadziej telefon. Będą używane w 80% w domu lub biurze (łątwość transportu może też mieć dla mnie znaczenie, ale na pewno nie jest to najważniejsze).
Nie byłem wielkim melomanem do tej pory i, tak jak pisałem, nie mam doświadczenia z lepszymi słuchawkami. Na pewno nie zależy mi na mocnych basach. Słucham muzyki dość różnorodnej: rock, pop, klasyczna, alternatywna.

Oglądane modele
Nie znalazłem póki co nic, co by mnie w pełni zadowalało na papierze, chyba wszystkie te modele poniżej są zamknięte. Przypuszczam, że są takie, które lepiej pasują do moich wymagań. Modele, na które zwróciłem uwagę:

Beats Solo2 - duży rozrzut cen, ale z tego co widziałem za 650 zł można kupić. Minusy dla mnie z tego co czytałem to że mogą boleć w nich uszy i dobre tłumienie dźwięków otoczenia,
Sony MDR-ZX770BNB - pewnie też zbyt dobrze tłumią, mniej poręczne od tych powyżej, ale może były by bardziej komfortowe?
Sony MDR-XB650BT - duży minus: chyba nie ma możliwości słuchania przez kabel (i zbyt duże nastawienie na basy?)
AKG Y45BT - wydaje mi się, że wokółuszne będą bardziej komfortowe, ale te są za to łatwiejsze w transporcie i bardziej zgrabne i to chyba póki co jest mój faworyt.

Pozdrowienia.

Edit: w razie konieczności jestem w stanie zwiększyć budżet np do JBL Everest 700 (czytałem, że są dość komfortowe) lub AKG K845 BT, jeśli to ma sens. Rozumiem, że bezprzewodowe słuchawki to nie to samo co przewodowe, ale czy to oznacza, że nawet jeśli mam możliwość korzystania z kabla do słuchawek bezprzewodowych to nie będzie to ta sama jakość?

Edited by Witek
dodanie informacji o ew. przekroczeniu budżetu

A gdybym zdecydował się na słuchawki przewodowe + odbiornik, czy miałbym wtedy większy wybór? Powiedzmy żeby w sumie cena słuchawek i odbiornika nie przekroczyła 1000zł.

Np. AKG K 550 MK II  (chociaż chyba kabel nie jest odpinany, a powinien?) + Avantree clipper

W tych słuchawkach obawiałbym się ew. zbyt mocnego basu i grzania w uszy, ale może rezygnując z kabla znajdzie się coś innego wygodnego nausznego/wokółusznego?

Z półotwartych z dobrymi opiniami znalazłem Beyerdynamic dt880 250 ohm

Edited by Witek