Jump to content

Zestaw stereo do pomieszczenia 45 m2

Recommended Posts

Szanowni Audiofanatycy

Od ponad 20 lat korzystamy z zestawu:

1. DENON F88 (https://sprzedajemy.pl/wieza-denon-f-88-4-segmenty-mocna-wysylka-jaslo-2-0010c9-nr60071444)

2. Dwa głośniki DENON SC-F88:    4 OHM; 50/80 Watt

Chcę zmienić zestaw (lub ewentualnie uzupełnić). Czego potrzebuję:

-zestawu, który pozwoli mi odtwarzać muzykę z Spotify lub jakiegokolwiek innego serwisu

-zestawu obsługiwanego przez komórkę tak żeby w czasie słuchania można było dzwonić (bluetooth to uniemożliwia)

-zestawu, który będzie na stałe podłączony do TV i będzie służyć jako głośniki do TV

-zestawu do którego w przyszłości będę mógł podłączyć gramofon (teraz nie kupuję)

Zestaw będzie grać w pomieszczeniu: 43m2 z wyjściem na korytarz i kuchnię więc w zasadzie jest to jakieś 50m2 wolnej przestrzeni+jedna ze ścian to w zasadzie wielka szyba

Mogę na to przeznaczyć MAKSYMALNIE 10 tys. zł. W salonie Denon doradzono mi następujący zestaw:

1. Amplituner stereo MARANTZ PM7000N

2. Kolumny DALI OBERON 5

Proszę o opinię na temat tego zestawu oraz o podanie innych opcji. Chciałbym kupić maksymalnie dobry sprzęt ale z zachowaniem minimalnego aspektu estetycznego (czarne, plastikowe amplitunery yamahy/NAD odpadają)

Serdecznie pozdrawiam

@Piechur

Przy 50 m2, to raczej trzeba większych kolumn od Oberon5. Jeżeli wielkość nie jest problemem. to na przykład Heco Aurora 1000,  konkretna kolumna i w takim pomieszczeniu spokojnie zagra.

Bardzo wydajne Klipisch R-820F, które lubią duże pomieszczenia.

Amplituner mocniejszy od Tego Marantza , to Yamaha R-N803D.

Jesli chodzi o streamera to polecam bluesound node 2i, super interfejs i DAC w komplecie, z ktorym troche mozna pozyc, a z czasem dolozyc lepszy.

Kolumny koniecznie wieksze. W takim budzecie mozna dobrac cos uzywanego. Marantz i Dali to 50% placi sie za marketing. Mialem zblizony zestaw Denon 1520 i Dali Zensor 7. Wymienilem na Haiku bright 5 i Pylon Diamond 25. Powiem tylko, ze roznica jakosci brzmienia jest porazajaca. Patrzac na aktualne oferty olx w Twoim budzecie mozna kupic uzywane Pylon Diamond 28 (do Twojego pomieszczenia na styk, pewnie lepsze bylyby diamond 30, ale tu koszt wyzszy) i np. Haiku sol. To bedzie dynamiczne brzmienie, jesli takie Ci odpowiada. Streamer sie w budzecie nie zmiesci, chyba ze bedziesz dobrze negocjowal. Nowy node 2 mozna dostac pewnie za 2k. Estetyka tego zestawu jest fenomenalna. Skrzynie pylon diamond to klasa sama w sobie, a Haiku wyglada jak czolg:)

Powyzsze to bardzo subiektywna ocena. Wskazany oczywiscie odsluch.

• Like 1

@bpiotrow13

Jeżeli Diamond 28, to nowe pochłoną większość budżetu, ale dadzą radę, a tak jak mówisz będzie wyższe SQ. U mnie w pracy grały na 60 metrach z lekką ścianką z  regałami przedzielającą pomieszczenie.  Natomiast Klipsche R820F, grają z większym wykopem i dynamiką, ale nie mają takiego wyrafinowanego brzmienia, za to wykorzystują lepiej potencjał wzmacniacza, są znacznie sprawniejsze i  napędzi je mniejszy mocowo sprzęt.

Diamond 28, to spore kolumny, a Klipsche jeszcze większe i potrzebują wolnej przestrzeni z tyłu, bo porty bassreflex pompuja dużo powietrza.

Edited by pablo650
33 minuty temu, pablo650 napisał:

@bpiotrow13

Jeżeli Diamond 28, to nowe pochłoną większość budżetu, ale dadzą radę, a tak jak mówisz będzie wyższe SQ. U mnie w pracy grały na 60 metrach z lekką ścianką z  regałami przedzielającą pomieszczenie.  Natomiast Klipsche R820F, grają z większym wykopem i dynamiką, ale nie mają takiego wyrafinowanego brzmienia, za to wykorzystują lepiej potencjał wzmacniacza, są znacznie sprawniejsze i  napędzi je mniejszy mocowo sprzęt.

Diamond 28, to spore kolumny, a Klipsche jeszcze większe i potrzebują wolnej przestrzeni z tyłu, bo porty bassreflex pompuja dużo powietrza.

Nie, ja pisze o uzywanych, sprawdzilem aktualne ofery na olx i diamondy 28 z haiku sol za pln 10k da sie zlozyc. Haiku sol to bardzo dobra dynamika. Oczywiscie mozliwosci jest sporo, to tylko przyklad. 

Kupowanie uzywanego sprzetu to zawsze ryzyko, trzeba o tym pamietac, ale za pln 10k to mozna naprawde swietny uzywany zestaw zlozyc, zupelnie bez porownania do nowego za te kwote. To co podalem to tylko przyklad dla kolegi prawie mieszczacy sie w budzecie.

Oczywiscie z roznych wzgledow mozna chciec nowy sprzet.

• 3 weeks later...

Cześć Piechur

ostatnio dobierałem sobie sprzęt o podobnych parametrach których szukasz. W zasadzie podobne pomieszczenie jak i wymagania TV, Tidal, Radio itp.

Mój wybór padł na Marantz PM7000N i jestem nim zachwycony. Posiadam już inny sprzęt w oparciu o elementy Naima więc mogłem spokojnie przetestować i porównać. Nie zastanawiaj się tylko kupuj tego Marantza. To doskonały wybór, dźwięk przestrzenny, stereofoniczny o ładnej barwie.

I do tego hit, szukałem głośników dosyć długo i mój wybór to Canto Grand New ze Studia 16 Hertz, https://studio16hz.pl w wersji podstawowej ok. 6500 zł.

Trochę przekroczysz budżet ale nie będziesz żałować. Zadzwoń do p. Grzegorza ze Studia 16 Hertz i porozmawiaj o głośnikach. Kupisz i będziesz zachwycony. Tak kompletnego i dostrojonego zestawu długo szukałem.

Pozdrawiam