Jump to content

Harman Kardon CL - alternatywa


ram
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Szukam słuchawek dosyć neutralnych brzmieniowo w budźetowym przedziale cenowym (powiedzmy do 300pln). Nie lubię dominującego basu ani kłujących w uszy sopranów. Z tego powodu odrzuciłem Superluxy 681 EVO jak i zwykłe 681.

Ostatnio maiałem okazję wypróbować słuchawki Harman Kardon CL. Brzmieniowo dostyć dobrze mi odpowiadały. Co prawda bas jest bardzo wyraźny, ale do wytrzymania, dobra scena jak na słuchawki zamknięte, wyraźne wokale, słowem do tej pory najlepsze słuchawki jakie miałe okazję testować (od razu mówię, że testowałem ich mało, więc, broń Boże, ekspertem nie jestem...). Problem tylko w tym, że szukam słuchawek pełnowymiarowych. Już miałem z Harmanów zrezygnować, ale kilka dni temu pojawiły się na chwilę w jednym z serwisów z jednodniowymi ofertami w cenie 299pln (50% ceny detalicznej).

Pora przejść do pytania: czy którykolwiek z forumowiczów, który miał również okazję słuchać H/K CL mógłby zaproponować alternatywę podobną brzmieniowo w takim zakresie cenowym? Czy może do 300 pln ciężko będzie coś lepszego wybrać?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Niestety z modelem CL nie miałem osobiście styczności. Do 300 zł generalnie w uszy zapadły mi Philipsy SHP9500, jako dosyć neutralne słuchawki z lekkim tiltem w stronę jasności. To najprawdopodobniej jedna z najciekawszych podle przedstawionego opisu pozycji. Ich niedawną recenzję naturalnie może Pan przeczytać na łamach bloga tutaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...