Jump to content

Słuchawki nauszne ~500zł

saymanek
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Piszę ten post ze względu na to, że stoje właśnie przed wyborem słuchawek nausznych do ~500zł.

Zacznę od źródła - w przeważającej mierze będzie to Spotify (Premium) , a jak tego będzie mało, to nie wykluczam zakupienia subskrybcji TIDALA (wersja z podwyzszonym bitrate). Sprzęt to w 90% smartphone - na tę chwilę Samsung S4 , ale w przyszłosci na pewno coś będzie lepszego - ale też smartphone.

Muzyka jakiej słucham, to w 50% rock, 30% elektroniczna, 20% hiphop. Raczej potrzebuje sluchawek uniwersalnych, nie skupiających się na jednym. 

Do tej pory upatrzyłem sobie Sennheisery Momentum Over-Ear lub On-ear. Over-Ear jestem w stanie dostać nowe za ~500zł, a On-Ear za ~350zł. Są to oczywiście wersje z kablem. Przy ostatniej wizycie w sklepie RTV wpadly mi w ręce również model bezprzewodowy Samsunga - Level Over (mogę go dostać za 500zł) oraz Parrot ZIK 2.0 (najdrozsze, pewnie ok 1000zł). Nie ukrywam, ze głównie będe wykorzystywał słuchawek w biurze (nie jest zbytnio hałaśliwe), także funkcji aktywnego wygłuszania na pewno nie wykorzystam w 100%. Nie koncentruje się też na bezprzewodowości - oczywiście fajnie jakby była. Ale jak jej nie będzie to też nic się nie stanie smile.png

Czy pomożecie mi w tym tudnym wyborze ? 

Pozdrawiam

Witam,

Generalnie w tej kwocie Samsungi Level Over są jak najbardziej do polecenia. Bezprzewodową transmisję doceniłby Pan głównie właśnie korzystając ze smartfona - brak kabli i plątania się jest bardzo praktyczną opcją. System ANC zaś może tak się zdarzyć, że jednak będzie w niektórych chwilach potrzebny.

Trochę bardziej wyczynowo grają Momentum Over-Ear, bo z naciskiem na podstawę basową i przyjemniejszą wokalizę. Samsungi będą od nich suchsze i z gorszą wokalizą, ale też nieco równiejsze. On-Ear obawiam się czy nie będą dla Pana trochę niewygodne przy dłuższych biurowych odsłuchach. 

Osobiście przy korzystaniu jak Pan pisze w 90% ze smartfona raczej wybrałbym Samsungi. Zresztą jest to jakby nie patrzeć oryginalne do S4 akcesorium.

Również pozdrawiam.