Jump to content

Zegarki

Hir0
 Share

Recommended Posts

Nic z tych rzeczy :) To pozłacany zegarek, w przeciwieństwie do Mosera z poprzedniej strony, którego próba to 750 AU :) No ale Moser, to już zdecydowanie wyższa półka pod każdym względem, tutaj nie ma co porównywać nawet.

Edited by MichalZZZZ

Piękny. Naprawdę sztos. Legenda. Coś jak JLC Reverso. Jeden rzut oka i wiesz co to. U tego gościa, to było chyba Gulf Edition, bo miał pasek z przeszyciami i pomarańczowe na tarczy. Pewny nie jestem, ale raczej oko mam dobre 😉

Dziękuję za fotki, pełna profeska, widać, że to Twoja pasja. W zasadzie czuję się jakbym miał go na ręku 🤣🤣🤣

Jak z pomaranczowym kolorem, to zapewne Gulf :)

ps. Reverso też miałem, ale dość szybo sprzedałem. Był to model Squadra. Akurat nie przypadł mi do gustu, bo był za duży i troche niewygodny. Zdecydowanie wole mniejsze modele Reverso, bardziej minimalistyczne. Może kiedyś jeszcze jakiegoś sobie sprawie.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1

Ciekaw jestem czy miałeś coś kiedyś z Vacherona. Zegarek z najstarszej na świecie manufaktury, z blisko 250 letnią tradycją, z pewnością stanowiłby perłę w koronie każdej kolekcji😎

VC nie miałem nigdy, niemniej uważam, że wszystko ma swój czas :) Marzy mi się jakiś Overseas. Zwłaszcza Perpetual Calendar Ultra Thin - miałem go w ręku i się w nim zakochałem. Niestety cena za ten zegarek zwala z nóg.

Edited by MichalZZZZ

Ja nie rozumiałem zachwytu wszystkich  nad A. Lange & Söhne... Dopiero jak mi w salonie koleżanka Sochy pozwoliła popatrzeć z bliska (🤣🤣🤣) na Saxonię, to zbladłem. Kunszt. To są dzieła sztuki. 

• Approved 1

Bo takie zegarki, to trzeba na żywo zobaczyć, zdecydwanie robią lepsze wrażenie niż na zdjęciach :) Choć są też zegarki z wyższej półki, które na żywo nie wyglądają tak fajnie, choć to oczywiście też rzecz gustu. Mnie np żaden Blancpain czy Breguet na żywo nie przekonał. Lange, PP, VC, AP to inna historia, to już najwyższa półka i tak jak mówisz, dzieło sztuki :) Absolutnie przepiękne rzeczy.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1

Hubloty są zjawiskowe. Masz rację na zdjęciach niby takie se, ale na żywo ponoć piękne. Jeszcze nie widziałem. Zawsze mi się podobały a zwłaszcza Orliński w czerwonej ceramice 😎

Osobiście nie jestem fanem Hublotów. Kojarzą mi się z zegarkami, które najczęściej wybierają celebryci. Choć spoglądając na nadgarstki znanych ludzi, już nie są tak popularne jak jeszcze kilka lat temu. Pamiętam, że z 10 lat temu dosłownie co drugi sportowiec miał jakiegoś Hublota :) Oprócz Rolexów i AP były to najpopularniejsze czasomierze. Tyle tylko, że Rolex mógł się chwalić swoim wlasnym mechanizmem, swoją drogą wręcz doskonałym, AP podobnie, do tego jeszcze zdobionym, w przeciwienstwie do Hublota, które to podstawowe modele kosztowały krocie, a w środku nie miały tzw. in-housowych werków, tylko modyfikowana ETA. Moim zdaniem są przewartościowane. Ich wykonanie również odstaje od wspomnianych tutaj zegarków AP. Zawsze miałem takie wrażenie, że Hublot chce równać poziomem do Audemars Piguet, ale jednak mimo wszystko to jeszcze nie ta półka.

Dzisiaj u mnie jeden z moich ulubionych zegarków - Rolex GMT Master II.

IMG_1841-2.jpg

IMG_1868-2.jpg

Edited by MichalZZZZ
  • Like 3

@MichalZZZZGenialne fotki, jest na czym zawiesić oko :). Tarcza zegarka 43 mm ale zupełnie nie widać tego na zdjęciach. 

Nigdy nie sądziłem, że napisze\powiem coś takiego ale... masz zajefajna klamrę na pasku. 😂

U mnie tak jak ostatnio trochę starego i trochę nowego plus aktualne marzenie na które nie mam kasy (liczę na czarny piątek).

33c09922ec6ebd3a.jpgc2b00e91fedf7e55.jpg

• Like 1
  • Thanks 1

Teraz, Hir0 napisał:

@MichalZZZZGenialne fotki, jest na czym zawiesić oko :). Tarcza zegarka 43 mm ale zupełnie nie widać tego na zdjęciach. 

Dziękuję, bardzo mi miło, że się fotki podobają. Mam dość spory nadgarstek.

Teraz, Hir0 napisał:

Nigdy nie sądziłem, że napisze\powiem coś takiego ale... masz zajefajna klamrę na pasku. 😂

No wiesz ty co, wstydziłbyś się 😂

Teraz, Hir0 napisał:

33c09922ec6ebd3a.jpg

Przepiękna piąteczka!

• Like 1
  • Thanks 1

• 3 weeks later...

@MichalZZZZDzięki za miłe słowa :). Hobby jak widać wciąż sprawia duży frajdy chociaż zegarków robi się coraz więcej i pomału nie ma na nie miejsca. A pomyśleć żeby jakiś sprzedać to odpala się rozkmina w głowie i wyścig myśli. :D 

Na dzisiaj nowy orient:

7a15f61957df9636.jpg

• Like 2

• 2 weeks later...
5 godzin temu, LoCzekk napisał:

A mówią że audio to drogie hobby 😅

Przy zegarkach z najwyższej półki, to wcale nie takie drogie, to akurat prawda. Nie są to normalne ceny (zegarków). Sam zbieram na wymarzonego PP od wielu lat i dozbierać nie moge. Choć już kilka razy byłem blisko. Niestety nie umiem się w pełni skupić tylko na jednym hobby - to jest mój problem :) W każdym razie zegarki to z całą pewnością hobby nr 1.

Zresztą Audio też nie zmierza w dobrą stronę, bo podobno jeszcze nie tak dawno temu najdroższymi słuchawkami były HD 800. Ja wtedy się nie interesowałem audio i moimi słuchawkami były jedynie HD 555. Ktore notabene mam do tej pory w świetnym stanie :)

Traf chciał, że będąc gdzieś na wakacjach usłyszałem jakiś dobry system słuchawkowy i byłem w szoku jak można słyszeć muzykę przez słuchawki. Znajomy, który opowiadał o tym systemie też mnie wtedy zaciekawił - miał pasję i umiał ją sprzedać. No i mnie wciągnęło.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1