Jump to content

Recommended Posts

7 godzin temu, SenseOfPurpose napisał:

Problem z zegarkami jest taki, że ten za 50zł i 50 000zł odmierza ten sam czas :D

Hmmmm, w sumie i tak i nie, bo mogą być różnice w dokładności odmierzania tego czasu :D Wiadomo, są też zegarki ekskluzywne, ale do tych przysłowiowych 2k mogą wychodzić kwestie związane z jakością mechanizmu/kwarcu, jak i ogólne różnice co do jakości wykonania.

Przyznam się szczerze, że przez ten wątek pokusiłem się o zerknięcie na stronę Casio i nawet udało się coś tam upatrzeć, co będzie bezpośrednim ulepszeniem względem obecnie posiadanego przeze mnie czasomierza. :ph34r: Niemniej, teraz kupować nie będę.

• Like 1

@PalpatineDlatego najlepsza opcja to wybrać pod siebie zegarek do tysiąca złotych i się go trzymać. Sam bym tak pewnie zrobił jakby nie stało się to moim hobby i tak jak piszesz, można zbierać kapsle po piwie i cieszyć się jak to fajnie kiedyś było pod żabką albo trochę większe rzeczy. :D 

U mnie dzisiaj pierwszy "szkieleton" w kolekcji:

2243bf6464da7a0e.jpg

• Like 2
57 minut temu, Hir0 napisał:

Dlatego najlepsza opcja to wybrać pod siebie zegarek do tysiąca złotych i się go trzymać

Oni jednak (zegarmistrzowie) nie bez przyczyny mają zegarki nie do 1k, ale do 2k, bo w tej cenie można już kupić sensownego "Szwajcara". 

Sam mam takiego i dylematy/kolekcjonowanie z głowy.

20210208_123746_resized.jpg

• Like 1
W dniu 5.02.2021 o 23:25, daviox napisał:

Wiadomo, są też zegarki ekskluzywne, ale do tych przysłowiowych 2k mogą wychodzić kwestie związane z jakością mechanizmu/kwarcu, jak i ogólne różnice co do jakości wykonania.

Jest dokładnie tak, jak piszesz. W tym pułapie da się ogarnąć i konkretną jakość i szafirowe szkło. Raz Certiną przypadkowo przedzwoniłem w wystający, metalowy element. Byłem przekonany, że już po zegarku, a nie widać nawet ryski na szkle.

Poprzednio kupiłem Festinę i po kilku latach było widać na niej wyraźnie zużycie, Certina "starzeje się" nieporównywalnie wolniej.

W dniu 5.02.2021 o 23:25, daviox napisał:

Przyznam się szczerze, że przez ten wątek pokusiłem się o zerknięcie na stronę Casio i nawet udało się coś tam upatrzeć, co będzie bezpośrednim ulepszeniem względem obecnie posiadanego przeze mnie czasomierza. :ph34r: Niemniej, teraz kupować nie będę.

No ja też sobie usiadłem i znalazłem kilka zegarków do 1k i do 2k które mi się mega podobają. Patrzę na wygląd, bo w kwestiach mechanizmów to wiedzy zasięgnę od speców :D

@MichalZZZZPaski pierwsza klasa, ja też muszę niedługo zrobić jakieś konkretne zamówienie. Zdaje się, że nie jesteś fanem pasków nato. :) 

To co ostatnio do mnie przyszło to oliwkowy pasek który po prostu musiałem połączyć z 40mm Orient Bambino. Dla mnie świetne połączenie zwłaszcza na tle oryginalnego czarnego paska który wygląda dosyć nijako.

726503775be56848.jpg76239e42b39f1e25.jpg

Często wiele osób zaczyna przygodę z zegarkami od marek modowych.  U mnie wstyd czy nie wstyd była to marka Armani. Zegarek mam nawet do dzisiaj:

295394ba60bfbe90.jpg

• Thanks 1
  • 2 weeks later...

IMG_20210308_083438.jpg

Trochę się wahałem, czy w ogóle podpinać się pod temat. Raz kozie śmierć. Generalnie też mam skrzywioną psychikę jeśli chodzi o zegarki. Zaczęło się już bardzo dawno temu. Niestety w mojej kolekcji rarytasów nie uwidzisz. Wiadomo - budżet. Ale jak już ktoś mądrze wspomniał założyłem, że tak do 1k wydolę ? I zbieram. 

Jedna zasada - wycisnąć z modelu co się da. W sensie, że bebechy są wkładane do innych, dużo droższych. Tak jak z tym GAW 100b. Ma radyjko i solara. A w G-steel identyczny moduł 2x droższy. 

• Like 1