Jump to content

Zegarki

Hir0
 Share

Recommended Posts

Coś jak g-shock, można z nim wszystko robić. :) 

Gdybym nie kupił Christophera warda C60 to do 5k pewnie bym wybrał Seiko 62mas. Piękny zegarek.

Seiko-Prospex-SLA017-62mAS-5-600x400@2x.

Gdyby pieniądze nie były problemem i miałbym wybrać tylko jeden zegarek. Święty gral - sprawa byłaby prosta:

Ja nawet nie mogę na niego patrzeć :D. To limitowana edycja więc nawet jak już zdecyduje się kiedyś wydać tyle na zegarek to już dawno nie będzie można go dostać. Już pewnie byłoby ciężko ale pomarzyć zawsze można. Co za zegarek!

43153071_2146042482095278_97148980671230Grand-Seiko-SBGM235-1-600x391@2x.jpgGS1-0.png

• Like 1

Moim pierwszym (poważnym) zegarkiem był prawilny Seiko. Model SKX007. Dobrze się prezentował i pasował jako zegarek na codzień. Z racji że mam wąski nadgarstek ten rozmiar 38mm koperty bardzo mi odpowiadał.
SKX00_12HR_Pepsi_1024x1024.jpg

Niestety po roku go sprzedałem z racji braku czasu żeby go nosić, a że był to automat to cóż. Kolejny "grat" w postaci rotomatu jest mi zbędny. 

• Like 2

Odkąd zobaczyłem tego zielonego Citzena na pasku vintage nato jakiś czas temu na polskim forum to wiedziałem, że niedługo wyląduje w mojej kolekcji. Naprawdę mocarne połączenie. :) 

b5964d4a190a8b37.jpg

Wreszcie przyjechał zamszowy pasek do Seiko.

4c9c2024299a7607.jpg

Jako bonus Christopher Ward w lepszym świetle.

31e7a04c67a68520.jpg

@MichalZZZZWciąż czekam na zdjęcia pasków. ;) 

Ja juz przez te wszystkie lata niejednokrotnie próbowalem na wszelakich forach. Z mizernym skutkiem. Mam swoje grono znajomych, maniakow zegarkowych i to mi wystarcza. Przecietnego zjadacza chleba nie interesują zegarki, dla takich ludzi jesteśmy niemalże jak kosmici ;)

A dzis było tak :

IMG_7074-3_zps3288575f.jpg

Edited by MichalZZZZ

Szkoda, że ludzie nie rozumieją ile historii jest w tych droższych zegarkach jakie posiadasz i ile serca włożone w zaprojektowanie oraz realizacje. To pewien rodzaj sztuki, a nie noszenie zegarka dla szpanu czy żeby naprawić kompleksy.

Tak jak pisałeś, zarówno Ty jak i ja mamy poza zegarkami jeszcze pełno innych hobby, zegarek to tylko dopełnienie osoby pokazujące cześć jej charakteru. Liczy się osoba która go nosi. Bond byłby bondem z zegarkiem czy bez ;)

Mnie zawsze zadziwia jak ktoś może żyć bez żadnego hobby, gadaniem że w zimę znowu trzeba kupić węgiel żeby napalić w piecu, jakie piwo kupić i jaki mecz będzie dzisiaj leciał w telewizji. Większość ludzi to NPC, trzeba robić questy i iść do przodu. ;) 

Ja to mam przewalone z moim charakterem, bo średnio raz na rok sie mocno w coś wkręcam. Jedne z tych pasji zostają na dłużej, inne odchodzą w zapomnienie, ale nudy to u mnie nie ma :) Najgorzej, że brakuje mi zawsze czasu na to wszystko. Gdyby tak doba trwala np. 48h, to bylbym najszczesliwszym czlowiekiem pod słońcem ;) 

• Like 1

Z zegarków to ja tylko Casio SGW-1000 mam - ot, fajny elektronik na kwarcu, z kilkoma ciekawymi ficzerami. Jedyne co, to dość szybko poszedł pasek do wymiany, bo oryginał po pewnym czasie się rozłamał. :/

Mimo, że pasek obecnie zamienny, to zegarek robi co ma robić. :)

Z nowinek technologicznych - Mi Band 5

• Like 2

Ja od dawna rozważam Apple Wathca ale żal mi 2k na kolejny gadżet. Klasyczne zegarki podobają mi się w pojedynczych sztukach, ale nie widzę potrzeby noszenia drogiego zegarka na co dzień. Jeśli zakładać, że zegarek to uzupełnienie stroju czy męska biżuteria to te tematy traktuje z przymrużeniem oka. Natomiast jako kolejne hobby, kolekcjonowanie - czemu nie. Od dziecka się ludzie najczęściej coś zbierają, a tylko zasobność portfela definiuje czy zbieramy puszki po piwie czy Lambo ;)

• Like 1

Kupiłem jakiś czas temu Samsunga Gear s3, jako gadżet, bez żadnych oczekiwań. Dokupiłem kilka rodzajów pasków, bransoletę i teraz mam uniwersalny zegarek na każdą okazję dzięki możliwości zmiany tarczy. Czy do koszuli czy do sportu sprawdza mi się świetnie. I telefon może sobie leżeć w kącie bo mam wszystkie powiadomienia.

• Like 1