Jump to content

HD 660s + Ifi Zen DAC czy DT 990 Edition 600 Om + Aune T1 SE (MK3)

CookieM
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Po przeszukiwaniu internetu w celu kupna swojego pierwszego zestawu ostatecznie ograniczyłem się do tych dwóch:

HD 660s + Ifi Zen DAC

DT 990 Edition 600 Om + Aune T1 SE (MK3)

Z którego z tych połączeń otrzymałbym lepszy wynik? Rozumiem że zależy to też od gustu, ale mimo wszystko z chęcią wysłucham opinii.

Używałem tego zestawu i po balansie bardzo fajnie to gralo (HD660 + Ifi Zen Dac). Choc sluchawki same w sobie byly troche za jasne i je sprzedalem. Niemniej synergia była dobra. Rowniez taki zestaw używa/używał kolega @Hardened i sobie bardzo chwalil. Zresztą on sam mi polecał taki zestaw. Polecam do Zen Dac dokupić jeszcze Zen Can.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 2
  • Approved 1

@MichalZZZZ a jeżeli chodzi o zasilanie DACa orientujesz się może czy istnieje potrzeba kupna osobnego zasilacza do niego? Czy lepiej odłożyć tą kasę na CAN w przyszłości? Jeżeli się dobrze orientuje, zasilacz dostaje się wraz z nim w komplecie.

Edited by CookieM

Nie warto dokupować osobnego zasilacza do IFI Zen Dac.

Już ileś osób (w tym ja) szukało różnicy w odsłuchu z podłączonym zasilaczem i bez i nikomu, rzetelnie podchodzącemu do tematu, nie udało się takowej wychwycić. Ja sam zasilacz posiadam, ale praktycznie z niego nie korzystam.

W kwestii tytułowego pytania, oddaję głos na połączenie "HD 660s + Ifi Zen DAC". Jak dla mnie doskonała synergia. Mam, korzystam i raczej nie zrezygnuje z tego pakietu. Już prędzej TH610 odeślą na odsprzedaż LCD-2C, bo obie pary są świetne, ale w kilku aspektach zbliżone.

Edited by Hardened

Ja z kolei miałem 660s z Aune t1 mk2 i bardzo miło wspominam ten duet, słuchałem ich też z iFi Zen Dac i Aune ma gładszą, lampowa średnicę, innych różnic nie słyszałem. 660s po balansie z Zenem  grają jaśniej i ostrzej, bardziej analitycznie w porównaniu ze zwykłym jackem.

Edited by Qaz123
  • Like 1

46 minut temu, Qaz123 napisał:

Ja z kolei miałem 600s z Aune t1 mk2 i bardzo miło wspominam ten duet, słuchałem ich też z iFi Zen Dac i Aune ma gładszą, lampowa średnicę, innych różnic nie słyszałem. 660s po balansie z Zenem  grają jaśniej i ostrzej, bardziej analitycznie w porównaniu ze zwykłym jackem.

O których mowa, bo raz jest o "600s", kawałek dalej o "660s"? Autor pyta o HD 660s.