Jump to content

HD 660s + Ifi Zen DAC czy DT 990 Edition 600 Om + Aune T1 SE (MK3)


CookieM
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Po przeszukiwaniu internetu w celu kupna swojego pierwszego zestawu ostatecznie ograniczyłem się do tych dwóch:

HD 660s + Ifi Zen DAC

DT 990 Edition 600 Om + Aune T1 SE (MK3)

Z którego z tych połączeń otrzymałbym lepszy wynik? Rozumiem że zależy to też od gustu, ale mimo wszystko z chęcią wysłucham opinii.

Link to comment
Share on other sites

Używałem tego zestawu i po balansie bardzo fajnie to gralo (HD660 + Ifi Zen Dac). Choc sluchawki same w sobie byly troche za jasne i je sprzedalem. Niemniej synergia była dobra. Rowniez taki zestaw używa/używał kolega @Hardened i sobie bardzo chwalil. Zresztą on sam mi polecał taki zestaw. Polecam do Zen Dac dokupić jeszcze Zen Can.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 2
  • Approved 1
Link to comment
Share on other sites

@MichalZZZZ a jeżeli chodzi o zasilanie DACa orientujesz się może czy istnieje potrzeba kupna osobnego zasilacza do niego? Czy lepiej odłożyć tą kasę na CAN w przyszłości? Jeżeli się dobrze orientuje, zasilacz dostaje się wraz z nim w komplecie.

Edited by CookieM
Link to comment
Share on other sites

Nie warto dokupować osobnego zasilacza do IFI Zen Dac.

Już ileś osób (w tym ja) szukało różnicy w odsłuchu z podłączonym zasilaczem i bez i nikomu, rzetelnie podchodzącemu do tematu, nie udało się takowej wychwycić. Ja sam zasilacz posiadam, ale praktycznie z niego nie korzystam.

W kwestii tytułowego pytania, oddaję głos na połączenie "HD 660s + Ifi Zen DAC". Jak dla mnie doskonała synergia. Mam, korzystam i raczej nie zrezygnuje z tego pakietu. Już prędzej TH610 odeślą na odsprzedaż LCD-2C, bo obie pary są świetne, ale w kilku aspektach zbliżone.

Edited by Hardened
Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei miałem 660s z Aune t1 mk2 i bardzo miło wspominam ten duet, słuchałem ich też z iFi Zen Dac i Aune ma gładszą, lampowa średnicę, innych różnic nie słyszałem. 660s po balansie z Zenem  grają jaśniej i ostrzej, bardziej analitycznie w porównaniu ze zwykłym jackem.

Edited by Qaz123
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Qaz123 napisał:

Ja z kolei miałem 600s z Aune t1 mk2 i bardzo miło wspominam ten duet, słuchałem ich też z iFi Zen Dac i Aune ma gładszą, lampowa średnicę, innych różnic nie słyszałem. 660s po balansie z Zenem  grają jaśniej i ostrzej, bardziej analitycznie w porównaniu ze zwykłym jackem.

O których mowa, bo raz jest o "600s", kawałek dalej o "660s"? Autor pyta o HD 660s.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...