Jump to content

Dac do dt 770 pro, problem czy norma?


Recommended Posts

Witam parę dni temu zakupiłem Beyerdynamic dt 770 pro 80 Ohm. Posiadam kartę Xonar dg1 która niby posiada wzmacniacz, jednak jest niezadowolony mocą którą generuje, moje stare Audio techniki ATH 400 grają ewidentnie dużo głośniej i mimo głośności 100% nie mają żadnych zniekształceń nie ważne jak dużo basu właduje. W dt 770 nie ważne czy jest wszystko na 0 czy obniżę bass o -20db nadal słychać zniekształcenia powyżej 80% głośności i troszkę jest to drażniące bo to przecież nawet głośno nie jest. I teraz czy to po prostu taka natura tych słuchawek czy karta nie wyrabia.

Link to comment
Share on other sites

Zakupiłem dac-a  SMSL m3 i tu występuje podobny problem, po przekroczeniu 50% głośności słuchawki zaczynają zniekształcać wokal i środek przy wyższym bassie. Np dubstep czy DnB nie jest możliwy do głośniejszego odsłuchu. Wyczytałem że dużo ludzi ma podobny problem z tymi słuchawkami i wychodzi na to że taka ich natura, nie nadają się do dzisiejszego EDM. A nie ukrywam że dźwięk przy Rock-u czy muzyce wykorzystującej dużą ilość instrumentów czy wokali jest boski w porównaniu ze starymi ATH t 400. Troszkę jestem zawiedziony, ale może warto nauczyć się słuchać muzyki ciszej i oszczędzać uszy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...