Jump to content

Porównanie jakości dźwięku

Recommended Posts

?Witajcie. Sprawa jest teoretycznie prosta,teoretycznie.Jestem szczęśliwym posiadaczem Etymotic ER4XR ,i takie granie mi odpowiada. I o ile do domowych odsłuchów są jak znalazł to w terenie już bywa gorzej.Stwierdziłem,że potrzebuję słuchawek wokółusznych bezprzewodowych które by charakterem przypominały Ety.Dla sprostowania to łączę je z smartfonem.I teraz problem jakie słuchawki mam kupić?Przeczytałem x recenzji,ale nigdzie nie ma takiego zbiorowego podsumowania słuchawek bt.Dlatego też nie wiem jakie są różnice w jakości dźwięku pomiędzy nimi ? Zależy mi na neutralności, o dobrej rozdzielczości i dobrej scenie szczególnie na szerokość. Znalazłem takie oto modele (odpadają konstrukcje otwarte,i pół otwarte) : Sennheiser PXC 550 II ,     Audio-technica ATH SR50bt,      AKG 845BT,      Dali iO 6,      Ultrasone Performance 880 Sirius,     Focal Listen Wireless,    PSB M4U 8,   i teraz  moje pytanie które z ww. zagra z najlepszą rozdzielczością ,oraz sceną.Po prostu w których dźwięk będzie najlepszy jakościowo?A może jest jeszcze jakiś inny neutralnie grający model do 2 tyś który będzie lepszy od ww. ?     Pozdrawiam.

Witam,

Większości z nich niestety nie znam, ale SR50BT wydały mi się bardzo "Etymotikowe" właśnie. AKG to raczej nie ten kierunek i może być problem z dostaniem padów, Ultrasone często w niższych segmentach lubi "V"-kę. Listen i PSB to też raczej nie to, choć PSB bym nie skreślał całościowo i też spróbował. PXC ustawił na trzecim miejscu do sprawdzenia. Dali nie znam kompletnie. 

Może nie kompletna neutralność, ale może DSR9BT warte są jeszcze sprawdzenia dla czystej ciekawości. 

Dziękuję bardzo. Sam powoli właśnie skłaniam się ku Audio-technice SR50BT.Moje wachanie wynika z tego ,iż właśnie posiadałem model DSR9BT ,i niestety za bardzo mi nie podszedł. Nie dawałem rady na nich przesłuchać całego albumu z względu na zbyt duże jak bym to ujął efekciarstwo. Coś przeszkadzało mi w satysfakcjonującej analizie. Nie jestem bardzo doświadczonym słuchaczem ,aby  dokładnie aspekt po aspekcie określić co i jak,ale na pewno prezentacja wokali też mi nie podeszła. Stąd też to moje "powoli skłaniam się" ,a nie jestem zdecydowany gdyż to ten sam producent ,i boję się ,że szkoła grania będzie bardzo podobna. Z drugiej strony niezwykle ciekaw jestem tych Ultrasone. W sumie razem z modułem są 3krotnie droższe od SR50siątek ,i teoretycznie powinny "serwować" dźwięk o lepszej całościowo jakości z racji przedziału cenowego. Lecz chyba niestety ( lub stety) nie jest to reguła,a i sama prezentacja jak Pan piszę z racji tej Vki może nie podejść.O tyle piękne co ,i ciężkie jest życie osoby która kocha muzykę ,i słuchawki ? Pozdrawiam.

• 2 weeks later...

Tak,dla informacji ogólnej dla idących podobną drogą (wokółuszna alternatywa bt dla Etymotic ER4XR) nabyłem,i słucham sobie na SR50BT. Dziękuję bardzo dla szanownego administratora za podpowiedź, oraz jak najbardziej trafną oficjalną recenzję produktu na stronie. Jeśli komuś zależy na trochę jasnym ,bardziej neutralnym graniu z dosyć ciekawą na szerokość sceną i dobrą rozdzielczością w cenie poniżej 800 zł to będzie to zdecydowanie dobry zakup. Nic tu nie męczy,bas jest akuratny w mojej opinii (osoby lubiące poczuć go w piętach będą trochę  zawiedzone) Co dla mnie najważniejsze to fakt,iż te słuchawki potrafią już na naprawdę dobrym poziomie przedstawić każdy z dźwięków, nic się nie nakłada na siebie,można skupić się na analizie ,ale też nie zmęczy nas to,chcę się słuchać, podobnie jak ER4XR. Nie mam pojęcia jak brzmią produkty droższe o podobnej sygnaturze dźwięku? Wiem tylko ,że nie mogą być raczej wyraźnie lepsze (z konstrukcji zamkniętych) gdyż te Audio-technica są naprawdę dobre,a cena jest bym powiedział minimalna biorąc pod uwagę całokształt.