Jump to content

Entuzjazm doznań audio a mnogość wyboru czyli osiołkowi w żłobie dano :-) (Audeze LCD-XC + HD800s lub Audeze LCD-4)

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

próbowałem bezpośrednio z Panem Jakubem korespondować jednak bez efektu także pozwalam sobie zapytać tutaj o sugestie Szanownych Koleżanki i Kolegów.

Teraz do rzeczy wyjątkowo odtwórczo to może zabrzmi jednak moje osobiste opinie są w sporej części zbieżne z Naczelnym Audiofanatykiem – cóż bywa :-). Recz jasna brak mi takich możliwości testowych stąd prośba o poradę. Zbierałem, zbierałem i nazbierałem worek (dość spory jak mniemam) środków, aby wreszcie po latach zakupić to, co od zarania fascynuje a, że tak jak wyżej napisałem gusta zbliżone (mam dodatkowego, irracjonalnego bzika – o nim za chwilkę) Audeze oraz Pathos o szybsze bicie serca przyprawiają. Bzik, o którym wspomniałem to zewnętrze – kupuję często oczami czyli technologia oprócz audioradości ma wyglądać, zadawać szyku (coś w stylu rzeźby, instalacji przestrzennej) nawet gdyby nigdy diodami nie zamigotała stanowiąc jedynie ozdobę na postumencie wyeksponowaną.  Tak pełna zgoda – nie ma ludzi normalnych są tylko jeszcze niezdiagnozowani :-). Tutaj moim ideałem piękna jest LCD-XC - Creator Edition + Converto Mk2 (najchętniej z czerwonym potencjometrem) nawet jest chyba jakaś promocja u przedstawiciela na takie zastawienie. LCD-XC za genialne, przepięknie drewnianie wykończenia a Pathos za urzekającą prostotę formy. Całość do komputera chciałbym podłączyć ewentualnie w późniejszym czasie po Aurium sięgnąć. Alternatywą (znowu żadne zaskoczenie DAC 215 na drugim miejscu bo odrobinę „brzydszy” niż Pathos). Nazbierany z mozołem worek środków wystarczy jednak także na LCD-4 bez zetki właśnie ze względu na drewniane wykończenie. Magnezowe muszle już takiego szyku nie zadają. Zresztą temat ten wyświetlono w recenzji LCD-4z. Tu dają znać „cierpienia młodego Wetrera” bo ogólnie mam ogromny sentyment do Sennheisera. Pierwszymi bowiem były HD 555 zresztą nadal działają bez zarzutu. Zmodyfikowane rzecz jasna – to dopiero była radość, kiedy w prosty sposób człek na model wyższe przerobił. Z tego właśnie powody parol też zagiąłem na HD800 (z tego, co widzę teraz dostępne są już jedynie HD800s). Pierwotny plan zakładał sentymentalnie HD800 oraz  LCD-XC - Creator Edition + Converto Mk2. W miarę jednak napełniania worka środków myśli o LCD-4 zakwitła i DAC 215.

Po tym przydługim wprowadzeniu poprosiłbym o wskazówkę. Pozostać przy planie pierwotnym HD800s oraz  LCD-XC - Creator Edition + Converto Mk2? Jedne otwarte drugie zamknięte zatem gejzer jak mniemam mocno odmiennych doznań (odsłuchy przede mną. Teraz jest problem bo sprzedawca zawiesił taką możliwość). Czy zamiast Pathosa lepiej HD800s dopieści DAC 215? A może wiedziony nutą szaleństwa ? „wzorcowe”  LCD-4? W tym przypadku na Pathosa czy DAC 215 łaskawiej zerknąć?

Tematu okablowania nie poruszam bo choć powiedzenie „dobry kabel nie jest zły” moje podejście odzwierciedla to pewnie będzie to kolejny krok po zakupie słuchawek wraz z integrą. Zaznaczając tylko wątek czy do LCD-4 tak jak w przypadku LCD-XC także 8-żyłowa hybryda to strzał w dziesiątkę?

Pozdrawiam

T.

Edited by Tamiel

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź faktycznie Meze Empyrean to bardzo ciekawa propozycja. Najchętniej to kupiłbym wszystko ?, ale niestety finanse nie pozwalają dla tego rozważania ograniczyłem do zakupu HD800s oraz  LCD-XC - Creator Edition + Converto Mk2 (jedna opcja) lub LCD-4 + Converto Mk2 ewentualnie DAC 215 (druga opcja).

W pierwszym przypadku mam dwie pary zupełnie odmiennych słuchawek, co potencjalnie daje różnorodność doznań a w drugim niedościgniony wzorzec (subiektywnie). Pytanie zatem brzmi czy niedościgniony wzorzec jest aż tak niedościgniony a może większą radość da odnajdywanie różnic pomiędzy HD800s i LCD-XC - Creator Edition bez znaczącej jakościowej różnicy (uszczerbku)?

T.

1 godzinę temu, Tamiel napisał:

Pytanie zatem brzmi czy niedościgniony wzorzec jest aż tak niedościgniony

Spróbuj wiec Meze. One sa sporo tańsze a to praktycznie ten sam poziom. Jedynie z tego co czytalem to ciut inne granie. Audeze lcd 4 podobno jest królem basu, a Meze królem średnicy i wokali. I cos w tym jest wokale były genialne. Cięźko byłoby mi nawet opisać.

Ale nie porównam sam, bo Meze słuchałe, a LCD 4 już nie.

Poza tym jedna lepsza para słuchawek zamiecie gorsze pod dywan. 

Według mnie lepiej kupić Meze niż LCD 4, a za resztę dopakować tor na tip top.

Ale oczywiście to moje zdanie, po słuchaniu Meze nie potrzebuje słuchać niczego droższego, bo nic lepszego od Meze nie znajdę, a jedynie już inne brzmienie. Meze spełnia moje oczekiwania w 99%

Dlatego posłuchaj Meze, posłuchaj LCD 4 i dokonaj wyboru.

Jeśli Cie stać i możesz sobie pozwolić, to zamiast dwóch gorszych par kup jedną lepszą.

Drogie opcje, zaś najsensowniej doradzi, kto jak najwięcej z nich osłuchał, o co niełatwo (poza Audiofanatykiem oczywiście).

Ja mogę doradzić z punktu posiadacza LCD-2C oraz osoby, która sobie odsłuchała w sklepie Sennheisera w Berlinie HD800S oraz HD820 - te w ogóle mi nie podeszły - na HDVD 800. 

Po pierwsze, przed zakupem któregokolwiek modelu Audeze, należy go osobiście odsłuchać. Poszczególne egzemplarze tego samego modelu potrafią niestety grać różnie, z tego też powodu inwestycja w LDC 4 - bez nabycia uprzedniej umiejętności samodzielnej oceny" jakości gry" danego egzemplarza - jest mocno ryzykowna. Koncepcja zakupu zestawu HD800S oraz  LCD-XC - Creator Edition wygląda na przemyślaną i sensowną i na nią oddaję mój głos. W kwestii toru  nie pomogę, poza odradzeniem HDVD 800 (cena nieadekwatna do możliwości).

Skoro jest Pan estetą, pozwolę sobie natomiast nieco wybór utrudnić ;-), sugerując rozważenie  - w miejsce LCD-XC - Creator Edition - produkowanych w Japonii, z wykorzystaniem pracy rzemieślniczej - Fostex TH900 MKII:

• Like 3
30 minut temu, Hardened napisał:

Produkowane w Japonii, z wykorzystaniem pracy rzemieślniczej - Fostex TH900 MKII:

Oj tak wyglądają imponująco jest nad czym się zastanawiać :-).

T.

Na wstępie odpiszę za Jakuba - Nie udziela on pomocy w doborze słuchawek przez wiadomość prywatną na forum, ani na blogu ani na maila. Powtarzał to na forum wielokrotnie jak i również w komentarzach na blogu.

Również mam podobny słuch co AudiofanatykZe stajni Pathos'a miałem ich wzmacniacz Aurium - to prawDA, wyglądą obłędnie i nie jest taki duży wbrew pozorom albo porównując go do DAC215. Gra też na prawdę dobrze, więc nie dziwie się że jest to "daily" dla Jakuba. Nie mam się też co rozpisywać bo nie mam lekkiego pióra i więcej informacji znajdziesz na blogu :) 

• Like 1

Pozwolę sobie, dorzucić 3gr do korytka ? Aktualnie jestem posiadaczem m.in. LCD-XC i HD800S, paruję je z Burkiem C3R. Myślę, że by docenić właściwości tej pary, potrzebna jest pewna świadomość grania, osłuchanie i pewne założenia co chce się uzyskać od swojego zestawu. Każdą ze słuchawek, "doszlifowałem" pod swoje oczekiwania - EQ, kablem. Nie wiem jakie autor wątku ma doświadczenie, ale IMO budżet przeznaczony jest dość spory, a efekt "wow" można uzyskać znacznie tańszym zestawem :P nabierając świadomości swoich potrzeb :). Odpowiadając na rozterki autora, to ja bym HD800S parował jednak z tranzystorem, tak samo jak XC. Słuchałem połączenia z lampą, i o ile bym jeszcze Senki "zniósł", to te LCD mi zupełnie nie podeszły. Co do okablowania, to ostatecznie mam PlusSound'a 8x do LCD-XC (miedź), i hybrydę FAW do HD800S czy czyste srebro z Lavri... Są to moje preferencję. Nie mniej _aktualnie_ jestem zadowolony z posiadanych słuchawek. Jak masz konkretne pytania, pisz - postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. 

• Like 1
18 godzin temu, Tamiel napisał:

próbowałem bezpośrednio z Panem Jakubem korespondować jednak bez efektu także pozwalam sobie zapytać tutaj o sugestie Szanownych Koleżanki i Kolegów

Proszę wybaczyć. Dziennie dostaję mnóstwo korespondencji z zapytaniami i nie mam możliwości odpowiedzieć regularnie lub nawet w ogóle. Mam typowo urwanie głowy związane czy to z harmonogramem recenzji, czy produkcją kabli i stojaków. Zauważyłem, że pisał Pan z tego maila jeszcze w grudniu, gdy była największa gorączka i najwięcej takich wiadomości, a co za tym idzie był to dla mnie najgorszy czas. Tak jak słusznie zauważył LoCzekk:

3 godziny temu, LoCzekk napisał:

Na wstępie odpiszę za Jakuba - Nie udziela on pomocy w doborze słuchawek przez wiadomość prywatną na forum, ani na blogu ani na maila. Powtarzał to na forum wielokrotnie jak i również w komentarzach na blogu.

cel prowadzenia bloga i pisania tak obszernych recenzji był właśnie taki, aby dzielić się wiedzą w sposób pełny i pasywny w taki sposób. Natomiast cieszę się, że napisał Pan wątek na forum, bowiem taki jest jego cel istnienia z kolei :).

18 godzin temu, Tamiel napisał:

Pozostać przy planie pierwotnym HD800s oraz  LCD-XC - Creator Edition + Converto Mk2? Jedne otwarte drugie zamknięte zatem gejzer jak mniemam mocno odmiennych doznań (odsłuchy przede mną. Teraz jest problem bo sprzedawca zawiesił taką możliwość). Czy zamiast Pathosa lepiej HD800s dopieści DAC 215? A może wiedziony nutą szaleństwa ? „wzorcowe”  LCD-4? W tym przypadku na Pathosa czy DAC 215 łaskawiej zerknąć?

Tematu okablowania nie poruszam bo choć powiedzenie „dobry kabel nie jest zły” moje podejście odzwierciedla to pewnie będzie to kolejny krok po zakupie słuchawek wraz z integrą. Zaznaczając tylko wątek czy do LCD-4 tak jak w przypadku LCD-XC także 8-żyłowa hybryda to strzał w dziesiątkę?

Decydowanie się na dwie pary o różnych gabarytach, wygodzie i brzmieniu to nieustanne porównywanie jednych z drugimi. Musi Pan sobie odpowiedzieć na to przede wszystkim czego szuka. XC mają teoretycznie najmniejszą wygodę, ale można je wystroić na największą referencję tonalną. HD800S to największa scena i wygoda. LCD-4 to zależnie jaka wersja, ale największa przyjemność i jakość dźwięku. Zarówno Pathos jak i DAC215 to świetne urządzenia, ale biorąc pod uwagę koszty, prawdopodobnie bardziej opłacalne będzie branie Coplanda. 

Zarówno Audeze jak i HD800 mają przeciętne kable fabryczne, więc tam wymiana i inwestycje będą nieuniknione na pewnym etapie. Taniej wyjdzie okablowanie do Audeze. Przy XC ze wstępnych testów jakie wykonałem spokojnie można pozostać przy miedzi. Może też Pan doglądać widoków na nadchodzącego AC4 PRO, bo robi z nimi wiele dobra i lepiej grają już u mnie tylko kable Fanatum, ale oczywiście droga wolna do wyboru dowolnego innego okablowania. Aczkolwiek hybryda hybrydzie nierówna. Ta którą posiadałem, choć grała fajnie, miała niestety pewien efekt delikatnego kocyka. Unaoczniło się gdy robiłem własne testy z innymi przewodnikami. 

• Like 1
13 godzin temu, LoCzekk napisał:

Wiem, wiem jednak spróbować zawsze można wznosząc modły do bóstw wszelakich o skuteczność owej próby. Na szczęście jak widać czasem bóstwa łaskawe się okazują ;-).

12 godzin temu, trez0r napisał:

Pozwolę sobie, dorzucić 3gr do korytka ? Aktualnie jestem posiadaczem m.in. LCD-XC i HD800S, ... Jak masz konkretne pytania, pisz - postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. 

Super - bardzo dziękuję za odzew będę w takim układzie "męczył" Szanownego Kolegę.

12 godzin temu, trez0r napisał:

efekt "wow" można uzyskać znacznie tańszym zestawem

Tutaj „bzik” daje znać o sobie bo mój efekt wow to ekstatyczny zachwyt nad zewnętrzem. Nawet jak technologia tylko stoi „martwa” na postumencie ma być piękna a ożywiona przenosić feerię doznań obserwatora, który teraz w słuchacza ewoluuje w sferę audio. Stąd wybór zawęziłem bo mój subiektywizm estetyczny w 100% zaspokajają wspomniane koncepcje (rzecz jasna do momentu aż czegoś piękniejszego nie zobaczę - tu Koledzy pomagają jak mogą ? bo i Meze Empyrean jak i Fostex TH900 MKII są fantastyczne chociaż tak różne).

9 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Proszę wybaczyć. Dziennie dostaję mnóstwo korespondencji z zapytaniami

Jasna sprawa - tym bardziej wdzięczny jestem, że Naczelny Audiofanatyk pochylił się nad wątkiem ? ?.

XC mają teoretycznie najmniejszą wygodę, ale można je wystroić na największą referencję tonalną.

Są za to przepiekę (dla mnie dziś i jutro pewnie też  nr 1 designu ze względu na drewnienie wykończenie Bubinga. Niestety Audeze z niego rezygnuje jak zechciał Pan podpowiedzieć). A po lekturze recenzji pomyślałem własnie to, co Pan sugeruje - wystroję, doinwestuję i LCD-4 niech drżą na podium.

HD800S to największa scena i wygoda.

Dodatkowo od czasów moich pierwszych HD 555 jestem sentymentalny fanem marki ? także pewnie prędzej czy później i tak je nabędę.

Decydowanie się na dwie pary o różnych gabarytach, wygodzie i brzmieniu to nieustanne porównywanie jednych z drugimi.

Właśnie to jest jeden z elementów całej układanki dający pole do nieustannych rozważań. Założeniem jest jednak wzajemne uzupełnianie nie zaś ciągła "walka na wykrwawienie"

T.

Edited by Tamiel
4 godziny temu, Tamiel napisał:
13 godzin temu, trez0r napisał:

Pozwolę sobie, dorzucić 3gr do korytka ? Aktualnie jestem posiadaczem m.in. LCD-XC i HD800S, ... Jak masz konkretne pytania, pisz - postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. 

Super - bardzo dziękuję za odzew będę w takim układzie "męczył" Szanownego Kolegę.

Tylko proszę go "męczyć" tutaj, na publiku, by i inni mogli sobie poczytać, bo @trez0r na sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia.

Witam Wszystkich,

weekend na "knuciu" minął. Rozważania, co by tu z mozolnie nazbieranym workiem środków zrobić nieźle meandrowały - przyczynkiem fluktuacji Meze Empyrean. Koncepcja pierwotna czyli HD800s oraz LCD-XC - Creator Edition fundament ma mocny jednak nieco murami trzęsie pomysł LCD-XC - Creator Edition + Meze Empyrean właśnie. To jednak rozmywanie czegoś, co w zamyśle doprecyzować chciałem kuszące jednak bardzo.

Pytanie do Kolegi trez0r ‘a:

Jak to jest „przesiadając” się z HD800s na LCD-XC (lub w drugą stronę). Ogólnie człek zadowolony utwierdzony w słuszności zakupu bo jedne i drugie super wspaniale, wzajemnie się uzupełniają. Inne lecz fascynujące, frapujące bez wspomnianej walki na wyniszczenie. Czy może jak Jakub wspomniał to ciągłe porównywanie jednych z drugimi, co jeszcze samo w sobie ma sens do momentu kiedy zaczyna to być szorstkie w swej dychotomii. Mając jedne na uszach rwiemy włosy z głowy (te pałąkiem nie przykryte ?) rozpaczając czemuż to ach czemuż na tamten drugi badziew tyle kasy wydałem chcąc te drugie właśnie jak najszybciej przez okno cisnąć. Pytanie może nie do końca technicznie konkretne, ale ważne śmiem twierdzić.

Pytanie do Naczelnego Audiofanatyka:

Jest szansa na recenzję Meze Empyrean? Trochę w ścięci ich widać i to nawet w obcych jękach ? (chociaż polskie też całkiem rzeczowe) łącznie z tą porównawczą do LCD-4 jednak jak mawiał Duncan MacLeod (Conor zresztą też nawet pierwszy) „There can be only one” a fakt jest taki, że to właśnie Naczelny Audiofanatyk do mnie najbardziej przemawia. 

T.

3 godziny temu, Tamiel napisał:

Jest szansa na recenzję Meze Empyrean? Trochę w ścięci ich widać i to nawet w obcych jękach ? (chociaż polskie też całkiem rzeczowe) łącznie z tą porównawczą do LCD-4 jednak jak mawiał Duncan MacLeod (Conor zresztą też nawet pierwszy) „There can be only one” a fakt jest taki, że to właśnie Naczelny Audiofanatyk do mnie najbardziej przemawia. 

T.

Ja pytałem się Jakuba o to i szansa jest, jeśli znajdzie się dawca. Lecz dawcy brak i szansy też póki co. Kiedyś Jakub miał dostać je na testy, lecz jakaś naczelna małpa postanowiła zepsuć słuchawki, więc testy odbyć się nie mogły.

6 godzin temu, Tamiel napisał:

CIACH

Jak to jest „przesiadając” się z HD800s na LCD-XC (lub w drugą stronę). Ogólnie człek zadowolony utwierdzony w słuszności zakupu bo jedne i drugie super wspaniale, wzajemnie się uzupełniają. Inne lecz fascynujące, frapujące bez wspomnianej walki na wyniszczenie. Czy może jak Jakub wspomniał to ciągłe porównywanie jednych z drugimi, co jeszcze samo w sobie ma sens do momentu kiedy zaczyna to być szorstkie w swej dychotomii. Mając jedne na uszach rwiemy włosy z głowy (te pałąkiem nie przykryte ?) rozpaczając czemuż to ach czemuż na tamten drugi badziew tyle kasy wydałem chcąc te drugie właśnie jak najszybciej przez okno cisnąć. Pytanie może nie do końca technicznie konkretne, ale ważne śmiem twierdzić.

CIACH

1st primo. Widzę, że kupujesz "oczami"... może zamiast tych dwóch par, zakupisz Verite ? Mają polskiego dystrybutora, stojak, okablowanie pod marką ZMF robi PlusSound ? no i maja nie zaprzeczalna zaletę ? są piękne i na żywo prezentują się wspaniale.

2nd primo :P Odpowiadając na Twoje pytanie, to absolutnie nie mam  takich odruchów... Wybieram repertuar, na którym uzyskam maksymalne zadowolenie, jak już wspomnieliśmy w wątku. Obie pary prezentują inne podejście do prezentacji muzyki. 

30 minut temu, trez0r napisał:

1st primo. Widzę, że kupujesz "oczami"...

Zgadza się i wcale z tym "bzikiem" się nie kryję ? jednak chciałbym też, aby słuchawki po zaspokojeniu wizualnym także zagrały zatem odsłuchy przede mną jak i bezpośrednie oglądanie nie tylko via "telewizor". Verite faktycznie przepiękne jednak LCD-XC ze względu na drewnienie wykończenie Bubinga przynajmniej na obrazku bardziej w moje gusta wpada. Swoją drogą ciekaw jestem bardzo jak autorska wizja Jakuba w praktyce wypadnie.

30 minut temu, trez0r napisał:

2nd primo :P Odpowiadając na Twoje pytanie, to absolutnie nie mam  takich odruchów...

Dzięki własnie o taką wskazówkę chodziło. Ja także nie skupiam się jedynie na wąskim repertuarze także tylko utwierdzasz mnie (mam nadzieję, że taka bezpośrednia forma za impertynencję nie zostanie uznana) w zakupie dwóch rożnych par i ewentualne doinwestowanie toru. 

T.

Edited by Tamiel
21 minut temu, Tamiel napisał:

Zgadza się i wcale z tym "bzikiem" się nie kryję ? jednak chciałbym też, aby słuchawki po zaspokojeniu wizualnym także zagrały zatem odsłuchy przede mną jak i bezpośrednie oglądanie nie tylko via "telewizor". Verite faktycznie przepiękne jednak LCD-XC ze względu na drewnienie wykończenie Bubinga przynajmniej na obrazku bardziej w moje gusta wpada. Swoją drogą ciekaw jestem bardzo jak autorska wizja Jakuba w praktyce wypadnie.

CIACH

ZMF masz więcej opcji niźli we wspomnianym Audeze :P Drewna ? Co do grania to stoją zdecydowanie po muzykalniejszej stronie niźli XC, IMO będą bardziej strawne ?

@Tamiel  osobiście posiadam DAC215 i jest on co prawda większy od Pathosa (miałem z nim styczność podczas odsłuchów w salonie Top Hifi), ale jego gabaryty pozwalają na dość komfortowe ulokowanie nawet na większym blacie. W przypadku dźwięku... określiłbym ich poziom jako porównywalny, Pathosa odrobinę bardziej techniczny. Jednak nie miałem możliwości ich bezpośredniej konfrontacji. W przypadku doboru słuchawek LCD-XC synergiczniej powinny zabrzmieć z Pathosem, natomiast HD800 (800s nie słuchałem) z DAC215 w przypadku lamp stockowych. Przy zmianach na bardziej technicznie brzmiące, jak Telefunkeny, Philipsy SQ, nowsze Siemensy, czy cielejsze jak Brimary, Mullardy, można w dużym stopniu dostroić charakter brzmienia do swoich upodobań.

W przypadku Meze Empyrean radziłbym mimo wszystko uprzedni odsłuch i czy taki charakter brzmienia odpowiada. Są bardzo spójne, organiczne, bardzo dobre barwy, ale potrzebują według mnie toru, który będzie w stanie nadać im odpowiedniej dynamiki oraz szerokości sceny, bo u mnie grały dość wąsko, wygaszały atak dźwięku, były dość powolne, a średnica zbyt gęsta, za mało napowietrzona, ze skłonnością do pogłebiania, m.in. wokali. Jednak ogólna jakość dźwięku jest bardzo wysoka. Mimo wszystko preferowałbym w stosunku do nich kilka innych słuchawek, w tym ZMF Verite, Focale Utopie (bardzo uniwersalne, neutralne, potęgujące cechy toru, do którego są podpięte i mogą w zależności od tego bardzo muzykalnie lub analitycznie) lub D8000 (potężny bas, dobra klarowność przekazu, wzorowe nasycenie, neutralna średnica, bardzo dobra otwartość dźwięku). 

Radziłbym również wypróbowanie Audio Technik, jak choćby AWAS (przepiękna, barwna średnica, delikatnie podkreślone, pełne blasku wysokie tony, odpowiednia dynamika) lub AWKT (lepsze technicznie od AWAS, ale wiem to tylko z opinii Kolegów). 

W przypadku sympatii względem słuchawek Sennheisera, może się okazać, że ich otwarte flagowce, pomijając Orfeusze, będą idealnym wyborem. Tym bardziej, że można zastosować modyfikacje zmniejszające peaki w newralgicznych rejonach pasma oraz nieco ocieplić ich brzmienie, a poza tym są dość uniwersalne, jeśli nie oczekuje się dużej ilości mięsistego basu oraz bardzo organicznej średnicy. Poza tym mają według mnie najlepszy stosunek cena/jakość oraz na ich odsprzedaży traci się bardzo niewiele.  

Najlepszą opcją byłoby zrobienie takiego bezpośredniego porównania wspomnianych modeli, o czym wspomniał @Nehero, na ulubionych kawałkach muzycznych. Jednak w takim przypadku problematyczne mogłoby się okazać znalezienie salonu, gdzie byłyby dostępne wszystkie wspomniane modele słuchawek. Oczywiście można wybrać ten sklep, który posiada najwięcej modeli i wybrać się do niego z wypożyczonymi za kaucją z inych salonów pozostałymi słuchawkami, znajdującymi się w kręgu zainteresowań.  

Mam nadzieję, że uda się dokonać jak najbardziej satysfakcjonującego wyboru sprzętu! 

19 godzin temu, trez0r napisał:

ZMF masz więcej opcji niźli we wspomnianym Audeze

Fakt a jedna ładniejsza od drugiej także jak tylko na podstawie drewnianego wykończenia miałbym wybierać to jest murowany faworyt.

18 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Najlepszą opcją byłoby zrobienie takiego bezpośredniego porównania wspomnianych modeli, o czym wspomniał @Nehero,

Właśnie tylko raczej między bajki trzeba włożyć możliwość porównania wszystkiego w jednym miejscu także trochę "gimnastyki" mnie czeka.

osobiście posiadam DAC215 i jest on co prawda większy od Pathosa (miałem z nim styczność podczas odsłuchów w salonie Top Hifi), ale jego gabaryty pozwalają na dość komfortowe ulokowanie nawet na większym blacie. W przypadku dźwięku... określiłbym ich poziom jako porównywalny, Pathosa odrobinę bardziej techniczny.

Dzięki za pogłębioną refleksję - skoncentrowałem się na słuchawkach a przecież to nie mniej ważny.

W przypadku Meze Empyrean radziłbym mimo wszystko uprzedni odsłuch i czy taki charakter brzmienia odpowiada. Są bardzo spójne, organiczne, bardzo dobre barwy, ale potrzebują według mnie toru, który będzie w stanie nadać im odpowiedniej dynamiki oraz szerokości sceny,

Preferował byś do nich DAC215 czy Pathosa?

T.

Edited by Tamiel
  • Like 1

Temat drewna na XC nie jest problemem, a przynajmniej nie będzie nim jeśli uda mi się zakończyć planowany projekt ich modyfikacji. Natomiast co do strawności - XC można modyfikować także i w tym rejonie, w efekcie robiąc z nich słuchawki bliższe umownej referencji. Chyba że ktoś planuje iść konkretnie w muzykalność, wtedy owszem. 

W dniu 17.01.2021 o 06:37, Tamiel napisał:

Pytanie do Naczelnego Audiofanatyka:

Jak już powiedziano, szansa jest, ale na tą chwilę nic powiedzieć nie umiem konkretnego. Jeśli byłaby takowa, na pewno porównaniom, pomiarom i opisom nie byłoby końca. 

• Approved 1

Podejrzewam, że DAC 215 to kiepski wybór pod Meze.

idealny dla nich kandydat, to słuchawki pozebujące wsparcia na średnicy, przygładzenia.

Słuchałem DAC215 z LCD2F i dostałem w efekcie ciemne przyjemne zmiękczone na basie granie z takim plaśnięciem u dołu. Jakbyś klepnął w brzuch sumo.
Jakoś nie widze tego przy MEZE, one potrzebują dołożenia więcej techniczności niż jeszcze większego pogłębiania średnicy i średniego basu( co robi Copland).

Przy Aurium można wszystko jeszcze kontrolować dodatkowo DAC-iem i kablami, ( o lampach nie piszę, bo w obu można)

Poczytaj obie recenzje, to zauważysz, że Aurium jest przedstawiany jak taki bardziej wyważony względem Coplanda i mniej wygładza niż Copland. Aurium bardziej przemawia do Meze z tych  dwóch.

3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Jak już powiedziano, szansa jest, ale na tą chwilę nic powiedzieć nie umiem konkretnego. Jeśli byłaby takowa, na pewno porównaniom, pomiarom i opisom nie byłoby końca. 

Wtedy najlepiej jakbyś miał Meze oraz LCD4 i zrobił porównanie dwóch mocarzy. Ciekawe porównanie by wyszło zapewne ?

@Tamiel na Pathosie słuchałem muzyki przez około 2-3 godziny w salonie i według mnie mógłby okazać się dla nich lepszym rozwiązaniem spośród dwóch wspomnianych. Polecałbym sprawdzić te słuchawki z wyrazistym tranzystorem jak Burson 3X Performance. Miałem tą integrę wypożyczoną na około tydzień dzięki uprzejmości Kolegi. Z Empyreanami podłączonymi do niego mogłoby być najciekawiej. 

Przy odsłuchach radziłbym też uwzględnić słuchawki HEDDphone, które zbierają dobre recenzje i są o ponad 5 tysięcy złotych tańsze od Meze. Niewykluczone, że spodobają się bardziej. 

Godzinę temu, Nehero napisał:

Wtedy najlepiej jakbyś miał Meze oraz LCD4 i zrobił porównanie dwóch mocarzy. Ciekawe porównanie by wyszło zapewne ?

Nie ma szans na takie bezpośrednie porównanie. Chyba że sam wypożyczysz i podeślesz, bo inaczej to obawiam się że słabo będzie ;). Natomiast pomiarowo mogę przyłożyć się tu do LCD-4z. Właśnie to jest zaleta pomiarów akustycznych, że można nawet i tą drogą oraz na bazie pamięci/doświadczenia dojść do konkretnych wniosków. 

3 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Przy odsłuchach radziłbym też uwzględnić słuchawki HEDDphone,

Jak słusznie zauważono kupuję oczami ? a HEDDphone mimo, że świetne zdecydowanie to nie ten styl niestety (wiadomo subiektywnie rzecz jasna ?)

3 godziny temu, Nehero napisał:

Poczytaj obie recenzje, to zauważysz, że Aurium jest przedstawiany jak taki bardziej wyważony względem Coplanda i mniej wygładza niż Copland. Aurium bardziej przemawia do Meze z tych  dwóch.

Waśnie czytam i do podobnej konkluzji dochodzę także wybór mimo, że wielowątkowy to jakoś tam się klaruje.