Jump to content

Recommended Posts

Godzinę temu, lulu33 napisał:

Elektronika Yamahy zawsze dobrze zgrywała się z Wilkinsami, jest to sprawdzone połączenie. Ważne jest tylko, aby tych kolumn nie stawiać blisko ściany.

No i tutaj juz pojawia się dylemat. Dostałem1 odp.z Q21 i jeszcze od kogoś, ze poodno Yamaha i B&W niezbyt dobre połączenie. Dźwięk będzie za ostry, tak.mi napisali.

Link to post
Share on other sites

Mam Yamahę A-S701 i głóśniki podstawkowe B&W 685 S2. Innych głośników/kolumn tej wielkości nie miałem. Dzwięku nie określiłbym jako ostry a bardziej jako delikatnie matowy/równy. Nie ma efektu "wow", ale ja lubię ciepłe granie z kolorem więc podkręciłem sobię o 10% basu i 15/20% trebli. Teraz gra to już przyjemnie :)  Zamiast nich rozglądałem się jeszcze za Heco Aurora 300, natomiast amplituner chciałem wziąc ten co Ty ale finalnie wyszło jak wyszło - jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

@Jacunkie

Nie da się kupować sprzętu bez odsłuchu, każda propozycja ze strony sklepu, choćby najlepsza może być dla Ciebie nie trafiona.

Yamaha 602, zagra z wieloma modelami kolumn, ale lepiej dobierać do niej  kolumny grające nie za ostro na górze. Chyba że lubisz takie granie . Ludzie kupują 602 i 803 z klipschami   620 i 820. A one maja sporo góry, ale są bardzo dynamiczne i ludziom sie podoba.  Każdy ma inny gust.

Można grac z regulatorami basu i sopranu na zero i wtedy jest okej, albo na pure audio, z pominięciem sekcji regulacji.

Odsłuch dwóch, trzech par kolumn załatwi sprawę.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...