Jump to content

Recommended Posts

Cześć Wam, kilka dni temu byłem na odsłuchu PianoCrafta 670. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, prawdopodobnie taki sprzęt będę brać.  Zagłębiem się w temat, i czytałem kilka opini (bo tylko tyle znalazłem) żeby wybrać model 870. Czym się od siebie różnią te modele? Oprócz mocy kolumn, widziałem że 870 ma nieco więcej watt. Muzyki będę słuchać przez Tidala i z oryginalnych płyt.

Z tego co wiem, to 870 ma więcej wat i przez to większą dynamikę. Sam mam 670 i nie narzekam. Sprzęt jest bardzo dobry jak na to do czego został zaprojektowany, czyli granie nie do krytycznych odsłuchów w niewielkich pomieszczeniach. Pytanie gdzie i czego będziesz słuchał. Wada to wysoka cena jak na to co oferuje, za te pięniądze można pewnie coś innego znacznie lepszego dobrać, ale to już trzeba poszperać. Pianocraft jest jak McDonald, od ręki i jako tako gra. Do tego ładnie wygląda. Wada to tez aplikacja Yamahy (Musiccast), wygląda trochę jak z lat 90.

7 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

Z tego co wiem, to 870 ma więcej wat i przez to większą dynamikę. Sam mam 670 i nie narzekam. Sprzęt jest bardzo dobry jak na to do czego został zaprojektowany, czyli granie nie do krytycznych odsłuchów w niewielkich pomieszczeniach. Pytanie gdzie i czego będziesz słuchał. Wada to wysoka cena jak na to co oferuje, za te pięniądze można pewnie coś innego znacznie lepszego dobrać, ale to już trzeba poszperać. Pianocraft jest jak McDonald, od ręki i jako tako gra. Do tego ładnie wygląda. Wada to tez aplikacja Yamahy (Musiccast), wygląda trochę jak z lat 90.

Zaproponowano mi PianoCract 470 + głośniki B&W 607 (Ale te pierwszą wersję, nie drugą) za 3500. Ciekawe czy to lepiej zagra. Mój budżet MAKSYMALNIE DO 4 TYŚ.

470 nigdy nie słyszałem. Wymiana głośników podobno sporo daje, ale nie wiem, ja mam standardowe. Za 4 tys mozna cos fajnego używanego kupić, ale trochę problemu z tym jest. Pianocraft jest dobrą opcją jak chcesz mieć słuchalny sprzęt o ładnym wyglądzie niezajmujący dużo miejsca. Ja bym nie szedł tu w koszty. Takiego sprzętu nie kupuje się dla jakości muzyki. Z drugiej strony nie samym sprzętem hi end człowiek żyje i do takiego gabinetu Pianocraft to jest fajna opcja.

41 minut temu, bpiotrow13 napisał:

470 nigdy nie słyszałem. Wymiana głośników podobno sporo daje, ale nie wiem, ja mam standardowe. Za 4 tys mozna cos fajnego używanego kupić, ale trochę problemu z tym jest. Pianocraft jest dobrą opcją jak chcesz mieć słuchalny sprzęt o ładnym wyglądzie niezajmujący dużo miejsca. Ja bym nie szedł tu w koszty. Takiego sprzętu nie kupuje się dla jakości muzyki. Z drugiej strony nie samym sprzętem hi end człowiek żyje i do takiego gabinetu Pianocraft to jest fajna opcja.

Słyszałem jak gra ten komplet 670, dla takiego przeciętniaka jak ja, który ma bardziej wygórowane oczekiwania, grały fajnie. Pogadałem trochę z ludźmi, i jeśli chodzi o budżet do 4 tyś., niby każde inne głośniki zagrają lepiej niż te z zestawu 670.

59 minut temu, lulu33 napisał:

Dobrą alternatywą dla Pianocrafta jest  Panasonic PMX 152. Ewentualnie amplituner Pioneer 86 bez głośników. Kolumny dobierzesz wedle gustu,

Yamaha R-N602 + CD-S300 + głośniki  ktore są w promocji B&W 607? Co sądzisz?