Jump to content

Recenzja słuchawek Sennheiser HD 660S


Recommended Posts

Dziękuję za recenzję.
Po lekturze obu recenzji słuchawek tego samego producenta czuję u Autora pewne wyważenie opisów i ocen. Dlaczego piszę o tym wrażeniu wyważenia? Ano dlatego, że pewnego czasu skłaniałem się do zakupu słuchawek dynamicznych otwartych i brnąc przez rozmaite recenzje i wideorecenzje dostawałem swoistego oczopląsu gubiąc się w rozeznaniu jaki model tych rodzin "HD" słuchawek Sennheisera dziedziczy jakie cechy po jakim i jaki model stanowi rozwinięcie którego. Jakąś wskazówką jest oczywiście cena, ale na miły Bóg, ta masochistyczna konsekwencja w numeracji kolejnych modeli (prawdziwie niemieckie podejście do tematu) nie ułatwia analizy.

Mam nadzieję, że Autor nie poczuje się dotknięty moją oceną owego poczucia wyważenia, ale musiałbym mieć chyba rozrysowany diagram tych rodzin słuchawek, zwłaszcza, że i Massdrop ma swoje edycje, aby móc zadecydować, których z tych słuchawek chciałbym przesłuchać i decydować o zakupie.
 

I jeszcze jedno - czy te słuchawki skrzypią? Na pierwszy rzut oka dla mnie za dużo wrażenia plastikowości.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie.

Recenzje są wyważone, bo słuchawki są wyważone. Obie pary mają swoje mocne i słabe strony, obie dają się bardzo polubić. HD560S mocno przegrywają, jeśli nie da się im wspomnianych w recenzji padów. HD660S z kolei są kierowane do określonego odbiorcy, także krytykować je można wtedy, gdy nim się po prostu nie jest. Jeśli natomiast jest się, dają naprawdę dużo dobra i przyjemności. Można to przyrównać do ochoty - raz ma się ochotę na coś słodkiego, a innym razem by coś pochrupać. Tak samo jest tutaj. W 660S bardzo przyjemnie siedziało mi się wieczorami i w nocy, być może też dlatego że to właśnie wtedy pisałem ich recenzję. Przy mnogości modeli z tej serii nie da się jednoznacznie opowiedzieć za lub przeciw. 

Mi nic nie skrzypiało. Jedynie 560S czasami zaklekotały. Tutaj nie zwróciłem uwagi. Słuchawki były w absolutnie nienagannym stanie, jak nowe. 

Link to comment
Share on other sites

Guest jacmiszcz92

Dzięki za test to poczytania :)

"Cena na dzień pisania recenzji: 2269 zł" Z tego co widzę to są za 1800

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

"Cena na dzień pisania recenzji: 2269 zł" Z tego co widzę to są za 1800

Proszę spojrzeć dokładniej, w recenzji opisałem skąd brałem ceny :).

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Pytanie jak one się mają do AKG812pro

812 grają inaczej, bardzo inaczej. Są też wygodniejsze do dłuższych odsłuchów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Jeśli dobrze rozumiem reckę, to kolejny model od Sennheisera, który z jednej strony jest przyjemny w odsłuchu a z drugiej kapryśny pod kątem źródła.A jak jest z reakcją na korektor graficzny? Sennheiserowe słuchawki czasem błagają, żeby pobawić się suwakami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...